Deti sú s rodičmi aj na webe. A často aj bez nich

18.3.2009 13:10:03 | Q
BBC News | Počet zobrazení: 1683x

Odborníci tvrdia, že rodičia veľmi podceňujú čas ich detí strávený na internete.

 

Bezpečnostná firma Symantec zistila, že britskí rodičia predpokladajú, že ich deti strávia on-line týždenne 18,8 hodiny. Pravdivý údaj je 43,5 hodiny. Podľa správy majú Briti najmenší dosah na svoje deti v oblasti obmedzovania prístupu k internetu.

Správa spoločnosti Symantec uvádza, že z 6 427 opýtaných dospelých prichytilo pri nevhodnom prezeranom obsahu svoje deti 20%. Až 81% Britov si pritom myslí, že vedia úplne presne, čo ich dieťa na internete robí. Oproti tomu až 31% detí tvrdí, že ich rodičia o ich pohybe vo svete webu nemajú tušenie.

Mnoho ľudí svoje deti za nehodný prezeraný obsah pokarhalo. „Nestačí len tvrdý trest,“ myslí si Marian Merritt. „Internet je predsa úžasné miestu na hru a učenie, treba však mať stanovené hranice.“

Z opýtaných rodičov povedalo 75%, že sa so svojimi deťmi o bezpečnosti na internete. Tretina domácností na svete chráni svoje deti bezpečnostnými programami, v Británii je to až 54%.

Výskum tiež zistil, že internet mení sociálne väzby v rodine – až tretina opýtaných detí sa priatelí so svojimi rodičmi v nejakej on-line sociálnej sieti.

originál článku