ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Alternatíva klasických žiaroviek

25.3.2009 12:45:58 | * q
| Počet zobrazení: 1232x

Podľa smernice Európskej únie zmiznú klasické žiarovky z pultov predajní ešte tento rok. Nariadenie EÚ o svietení v domácnostiach povedie európskych spotrebiteľov k používaniu energeticky úspornejších svetelných zdrojov. Klasické žiarovky, ktoré sa stále najviac používajú, vydajú totiž až 95 % energie na teplo.

 

Nová smernica EÚ o svietidlách na domáce použitie ukončí existenciu klasických žiaroviek v európskych domácnostiach. Proces vyraďovania sa začne 1. septembra 2009 a skončí sa v roku 2016, keď spotrebitelia povedia posledné zbohom klasickým žiarovkám, ako aj ďalším svetelným zdrojom náročným na spotrebu energie.

Na túto výmenu reagujú svojou ponukou viacerí výrobcovia. Úsporné halogénové žiarovky HALOGEN ENERGY SAVER od spoločnosti OSRAM, ktoré majú rovnaký tvar a závit ako klasické žiarovky, sú možným náhradným riešením.Tieto žiarovky s príkonom 28 W dokáže spoľahlivo nahradiť klasickú 40 W žiarovku rovnako, ako 42 W verzia dokonale zastúpi žiarovku s príkonom 60 W. Starú žiarovku stačí jednoducho odmontovať, namontovať novú a svietiť tak ako predtým, ale o 30 % úspornejšie.

Žiarovky HALOGEN ENERGY SAVER sú k dispozícii vo všetkých klasických tvaroch sklenej banky – v hruškovitom, sviečkovom a reflektorovom, preto sú vhodné do všetkých druhov svietidiel. Oproti obyčajným žiarovkám majú dvojnásobnú životnosť až 2 000 hodín a šetria až 30 % elektrickej energie a emisií CO2. Všetky halogénové žiarovky možno likvidovať s bežným odpadom, dajú sa bez problémov stlmovať, disponujú UV filtrom a zachovávajú si konštantný jas počas celej životnosti. Patria do sortimentu OSRAM, ktorý nesie značku Made in Slovakia.

Nová smernica EÚ reguluje iba veľkoobchodný predaj. Spotrebitelia teda budú môcť aj po 1. septembri používať žiarovky, ktoré majú doma v zásobe. A hoci výmena žiaroviek k stanovenému termínu nebude povinná, pre samotného spotrebiteľa môže znamenať nemalú úsporu peňazí. Zvýšená počiatočná investícia sa vráti už v priebehu jedného roka.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,41
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.