ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na júl

30.6.2009 07:10:43 | * q
| Počet zobrazení: 1515x

Prinášame ďalší výber z programovej ponuky stanice Discovery Channnel, aby ste si aj v letnom období mohli pozrieť svoje obľúbené či nájsť nové zaujímavé seriály.

Megainžinierstvo 

Seriál Megainžinierstvo sa pozrie zblízka na inžinierstvo budúcnosti a predvedie, ako dnešná technológia pokročila, aby mohla byť uplatnená pri realizácii projektov budúcnosti. Každá epizóda sleduje monumentálne konštruktérske projekty a prináša nám jedinečnú možnosť vidieť, aké úsilie je nutné vynaložiť, aby úžasné inžinierske projekty mohli uzrieť svetlo sveta. Jedným z nich je tunel pod Beringovou úžinou, ktorý spája Rusko s Aljaškou a zároveň je to najambicióznejší a najdrahší tunel, aký sa kedy ľudia pokúsili vybudovať. Ďalším projektom je obrovská strecha nad mestom Houston v USA, ktorá je 457 metrov vysoká a v priemere má 1 602 metrov. Táto stavba vyžaduje mimoriadne pokrokové inžinierstvo a premyslenú konštrukciu. Seriál Megainžinierstvo s pomocou úžasných záberov počítačovej grafiky znázorní, aké technické bariéry musia stavitelia prekonať a dosiahnuť technologické pokroky, ktoré realizáciu stavieb umožňujú.
Od utorka 21. júla o 21:00 hod.

picture
 
Ničitelia mýtov 

Skutočne Vám môžu vypadnúť oči z jamiek, keď pri kýchaní nezavriete oči? Mohol by sa cigaretový filter po odpálení z pištole stať smrteľne nebezpečným? Skutočne by slon v obchode s porcelánom rozbil všetok porcelán? Je možné dýchať pod vodou vzduch z pneumatiky auta? Adam Savage a Jamie Hyneman v šiestej sérii seriálu Ničitelia mýtov odhalia, objasnia a demystifikujú najpopulárnejšie mestské mýty súčasnosti. S použitím modernej vedy otestujú každý z mýtov a oddelia pravdu od klamstiev. Ničitelia mýtov vyskúšajú všetko, od široko rozšírených mýtov po tie najpodivnejšie výmysly. Niektoré z nich sa údajne dajú použiť aj pri záchrane života. Adam a Jamie v tejto sérii uvedú divácky špeciál, v priebehu ktorého ich tím otestuje mýty, ktoré diváci popísali na webových stránkach fan klubu Ničiteľov mýtov. Bude to bomba - doslova. Rozhodne si žiadny z bláznivých experimentov nenechajte ujsť.
Od nedele 19. júla o 20:05 hod.

picture
 
Extrémne výbuchy 

Experti na explózie Dr. Braden Lusk a Dr. Paul Worsey zavítajú do zákulisia najväčších a najkomplikovanejších demolačných odstrelov na svete. Pri odstreľovaní mestských mrakodrapov, oceľových mostov alebo obrovských štadiónov sa zoznámia so špecializovanými strelmajstrami, ktorí dokážu zbúrať akúkoľvek stavbu. K tomu aby sme mohli sledovať bezprostredné zábery demolácie obrovských konštrukcií, experti použili špeciálne kamery a technológiu pre zachytenie vysokorýchlostných záznamov. Jednoduché stlačenie tlačidla zrúti obrovské stavby na zem. Staňte sa svedkami napínavých a pozoruhodných záberov seriálu Extrémne výbuchy. Pôjde všetko vždy podľa plánu?
Od stredy 8. júla o 21:55 hod.

Piata rýchlosť 

Na obrazovky televíznej stanice Discovery sa v už 12. sérii vracia porota bláznivých expertov seriálu „Piata rýchlosť“, aby divákom priniesla najnovšie informácie zo sveta motorizmu. Vicki Butlerová-Hendersonová, Tom Ford, Tiff Needell, Jason Plato a Jon Bentley uvádzajú smršť automobilových správ, aktuálnych trendov, recenzií vozidiel a reportáží z návštev exkluzívnych automobilových aukcií a rôznych testov. Otestujú množstvo vozidiel - od silných motoriek po nové Lamborghini Gallardo Superleggera. Mimo iného vyskúšajú, akú rýchlosť dosiahnu policajné autá na pretekárskej dráhe a pretek Audi R8 s Porsche 911, ktoré bude šoférovať Tiff Needell. Vicki, Tiff a Tom sú bezpochyby tými najlepšími automobilovými kritikmi.
Od soboty 4. júla o 20:05 hod.

picture
 
Skutočné volania pohotovosti 

Seriál Skutočné volania pohotovosti navštívi prevádzkové centrum pohotovostnej služby vo Filadelfii, ktoré každoročne odpovedá na tri milióny volaní o pomoc, často sa jedná o záchranu života. Operátori s pomocou prioritných kódových systémov, elektronických máp a ďalšej modernej technológie koordinujú políciu, lekársku pohotovosť a hasičov. Skutočné volania pohotovosti nám predstaví skutočných hrdinov, ktorí denne po telefóne pomáhajú ľuďom v tiesni. Všetky hovory sú nahrávané, aby si ich v priebehu školenia mohli vypočuť noví operátori a poučili sa z nich, čo robiť v krízových situáciách. Nahrávky zaznamenávajú emocionálne ľudské príbehy, hrdinstvo operátorov pohotovosti i odvahu tých, čo volajú o pomoc. Do seriálu boli zahrnuté rozhovory natočené v skutočnom čase v priebehu krízových situácií.
Od štvrtka 2. júla o 22:50 hod.

Ženy vrahyne 

Vítajte v spoločnosti veľmi zaujímavých, ale zároveň veľmi nebezpečných žien, ktorých zločiny sa do histórie zapísali krvou. Seriál Ženy vrahyne skúma svet žien, ktoré sa dopustili tých najohavnejších zločinov. Zdá sa, ako by každá z nich podľahla zlým silám, ktoré nedokázala ovládnuť - posadnutosti a túžbe po pomste. Zoznámime vás s bývalou agentkou FBI Candice DeLongovou a s forenznou psychologičkou Janis Amatuziovou. Janis v priebehu svojej práce študuje telesné pozostatky obetí, aby našla dôležité stopy vedúce k odhaleniu toho, čo sa dialo v posledných okamihoch ich života. Pútavá séria prináša poznatky forenznej vedy, ale aj rekonštrukcie jednotlivých prípadov, pri ktorých vám bude behať mráz po chrbte. Každá epizóda predstaví štyri známe prípady a vrahyne aj ich obete ožijú prostredníctvom detailných rekonštrukcií. Hľadanie pravdy o Ženách vrahyniach vás prevedie štyrmi storočiami a siedmymi krajinami sveta.
Od štvrtka 2. júla o 21:55 hod.

picture
 
Zničené za sekundu  

Ron Pitts zachytil filmovou kamerou tie najdeštruktívnejšie zábery, ktoré boli kedy natočené. V tejto 13-dielnej sérii sa staneme svedkami explózií či ničivých tornád, hurikánov, vlakových nešťastí i demolácie schátralých mrakodrapov. Tento neobyčajný seriál udivuje tým, s akou silou ničivé živly búrajú, mliaždia a zanechávajú skazu. Zatiaľ čo demolácie obrovských konštrukcií sú dobre premyslené a naplánované, zúriace tornáda alebo zrážky lietadiel vo vzduchu sú úplne nepredvídateľné. Či už deštrukciu naplánovali ľudia alebo bola spôsobená prírodným živlom, Ron skúma príčiny a následky týchto dramatických javov. Seriál Zničené za sekundu prináša podrobné záznamy prípadov deštrukcie.
Od piatku 3. júla o 22:50 hod.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,63
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.