ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Cisco si posvieti na tmavé zákutia webu

9.10.2009 15:01:17 | Q
Physorg | Počet zobrazení: 1666x

Spoločnosť Cisco predstavila softvér, ktorý preskúma potenciálne problémové webové stránky skryté pred bezpečnostnými úradmi, ktoré sa označujú ako „neviditeľný web“.

 

Cisco sľubuje, že odhalí až 90 % obsahu, ktorý unikol odhaleniu bezpečnostnými úradmi kvôli svojej tajomnej povahe.

„Neviditeľný web je o neschopnosti spoločnosti vidieť, čo robia jej zamestnanci,“ povedal Kevin Kennedy z Cisco. „Práve táto časť webu je pôvodcom problémov v obchodovaní.“

Používatelia počítačov sú stále zručnejší v obchádzaní internetových filtrov, používaní proxy serverov a iných techník, ktoré maskujú stránky navštívené v práci.

Ak sa napríklad pracovník prihlási na Facebook zo svojho služobného počítača, niekto z IT oddelenia vie povedať, o koľko času obral firmu na tejto stránke. Ak sa však na Facebook zamestnanec pripojí cez ktorýkoľvek z tisícov proxy stránok, IT oddelenie uvidí len nekonkrétnu adresu internetového prepojenia.

Blokovanie pornostránok na služobných počítačoch bežne znamená použitie filtra, ktorý stránky zakazuje na základe zoznamu adries s obsahom pre dospelých. Podľa spoločnosti Cisco však poskytovatelia takéhoto obsahu vyhrávajú, pretože neustále menia svoje adresy.

Neviditeľný web vznikal hlavne ako výsledok prívalovej vlny webstránok spôsobenej nástupom technológie Web 2.0, kde mohli veľkú časť internetu tvoriť samotní používatelia.

Len 20 % z viac ako 45 miliárd stránok je kategorizovaných tak, že ich možno programovo filtrovať. Zvyšných 80 % webu je neviditeľných.

Testy softvéru IronPort Web Usage Controls preukázateľne odhalili o 50 % viac nevhodných stránok ako filtrovanie, ktoré sa spoliehalo na zoznam adries.

Ironport kombinuje filtrovanie na základe zoznamov s dynamickým strojom, ktorý prečíta obsah stránky a rozhodne, či nie je nevhodný pre pracovnú dobu zamestnanca. Podľa Kennedyho tiež vie rozpoznať proxy servery.

originál článku

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,17
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.