ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na december

4.12.2009 14:49:28 | * q
| Počet zobrazení: 1488x

Strávte aj koniec roka v spoločnosti našich reportérov, ale aj obyčajných ľudí, ktorí sú hrdinami seriálov na Discovery Channel.

Z raja do pekla 

Seriál Z raja do pekla rozpráva skutočné príbehy ľudí, pre ktorých sa dovolenka snov premenila na najhoršiu nočnú moru. V jednotlivých epizódach boli použité rekonštrukcie dramatických situácií, keď sa obyčajní ľudia ocitli v skutočne hroznej situácii v cudzej krajine. Uvidíme príbeh naivného osemnásťročného mladíka, ktorý bol zatknutý a uväznený za pašovanie drog z Bangladéša, ďalej mladú dvojicu ľudí, ktorí v Čečensku chceli založiť sirotinec, ale stali sa obeťami nemilosrdných únoscov a nakoniec aj príbeh novinára, ktorý sa ocitol vo väzení v Afganistane s nulovou vyhliadkou na únik.
Od štvrtka 3. decembra o 21:00 hod.

Donald MacIntyre predstavuje najtvrdšie mestá na svete: Miami 

Donald MacIntyre, reportér a moderátor seriálu Najtvrdšie mestá na svete, divákov zasvätí do nebezpečenstiev číhajúcich v podsvetí miest, ktoré patria k turisticky najnavštevovanejším miestam na svete. Séria vykresľuje napínavé situácie, ako napríklad rasovo motivované nepokoje v Paríži, obchodovanie s drogami v Istanbule a dokonca aj únosy v hlavnom meste Mexika. Zavítame do miest, o ktorých sa nedozviete v žiadnej turistickej príručke a rozhodne Vás do nich nezavedie žiadny sprievodca. Donald MacIntyre sa pozrie do najtemnejších kútov veľkomiest a dokonca nám prezradí mená nebezpečných zločincov i niektorých ich obetí.
Od nedele 6. decembra o 21:55 hod.

picture
 
Mega krádež 

Séria má rýchle tempo a neobvyklú tému: najväčšie bankové lúpeže, krádeže diamantov a vylúpenia kasín všetkých dôb. Vydáme sa do Belgicka, Buenos Aires, Las Vegas a do južnej Kalifornie. Lupičom sa tu podarilo dostať sa k cudzím peniazom a šperkom skutočne prekvapujúcimi spôsobmi. Svojimi kúskami si dokonca vydobyli povesť hrdinov - teda len do tej doby, než ich chytí polícia. Filmové rekonštrukcie zobrazili napríklad krádež diamantov, ktorú uskutočnila skupina lupičov známa ako Turínska škola a množstvo vykradnutí trezorov v kasínach, ktorú zosnoval známy Juan Vigoa. Každú sekundu tohto seriálu, rovnako ako životy najznámejších a najnotorickejších zlodejov na svete, sprevádza napätie.
Od štvrtka 10. decembra o 21:55 hod.

picture
 
Na plný plyn  

V našich moderných časoch, keď množstvo ľudí žije v zhone a v strese, sa motorky stali symbolom najväčšej slobody. Milióny ľudí na nich jazdia a milióny ďalších by to radi vedeli. Seriál Na plný plyn skladá česť tomuto charizmatickému dopravnému prostriedku. Do seriálu boli zaradené zábery z 57 900 km najazdených na motorkách. Natáčanie sa odohralo na nádherných miestach po celom svete, napríklad na pretekárskej dráhe Kawasaki Autopolis v Japonsku, v Talianskom priesmyku Futa a v kalifornskej púšti Mojave. Diváci uvidia motorky všetkých známych výrobných značiek a budú môcť nahliadnuť aj do ich super moderných výskumných laboratórií, kde inžinieri vyrábajú a testujú tie najbezpečnejšie ochranné pomôcky pre jazdu na motorke. Okrem iného sa dozvieme, aké to je na týchto silných strojoch jazdiť a ktoré cesty a pretekárske dráhy sú pre jazdenie tie najlepšie na svete.
Od nedele 13. decembra o 17:20 hod.

picture
 
Ako sa to robí 

Televízna stanica Discovery uvádza už trinástu sériu seriálu Ako sa to robí. Nové epizódy populárnej série preskúmajú ďalšie predmety bežnej potreby a navštívia desiatky tovární. Tentokrát uvidíme, ako sa vyrábajú kladivá, guľôčkové perá, plsť a nože. Všetky tieto veci v našich každodenných životoch používame a v niektorých situáciach by sme sa bez nich nezaobišli. Jednotlivé epizódy predvedú ako sa počiatočné suroviny menia na hotové výrobky a podrobne popisujú všetky fázy výrobného procesu. Budete skutočne žasnúť, koľko vecí sa v moderných továrňach po celom svete denne vyrába.
Od stredy 16. decembra o 19:10 hod.

picture
 
Piata rýchlosť  

Seriál Piata rýchlosť a jeho tím bláznivých expertov sa na obrazovky Discovery vracia už v 15. sérii a prináša nám vzrušujúce novinky zo sveta motorizmu. Dozvieme sa množstvo informácií o najnovších automobiloch a posledných trendoch. Autá a moderátorov, ktorí budú robiť testovacie jazdy, čakajú náročné úlohy. Niektoré jazdy by sa dali popísať ako odvážne kaskadérske kúsky. Olympijský plavec Mark Foster si sadne za volant supersilného Vauxhallu VXR8. Moderátorka Vicki Butlerová-Hendersonová otestuje nový Smart - ideálne auto do mesta. Bývalý svetový šampión boxu v ľahkej váhe Joe Calzaghe sa od Tiffa Needella bude učiť jazdiť v teréne. Pripútajte sa, naša rýchla jazda sa začína.
Od soboty 19. decembra o 21:55 hod.

Vojna gangov  

Kalifornské mesto Oakland sa stalo prednou líniou vojny amerických gangov. Mestu vládnu kriminálne živly a väčšina z týchto ľudí patrí k niektorému z miestnych gangov. Svoju moc si udržujú pomocou násilia a strelných zbraní. Seriál skúma životy tých najdrsnejších gangstrov, ktorí terorizujú ostatných nevinných obyvateľov. Polícia vynakladá všetko úsilie, aby tých najtvrdších členov gangov chytila a poslala do väzení. Jedného gangstra chcú zatknúť a postaviť pred súd za vraždu. Je otázne, či sa tento muž dostane skôr do rúk polície alebo členov znepriatelených gangov. Počet vrážd je v Oaklande tak vysoký, že sa čísla mŕtvych dajú porovnávať s vojnovou zónou. Polícia musí podniknúť dôslednú akciu, aby sa jej podarilo pretrhnúť reťaz násilia a aby v uliciach Oaklandu bol znovu poriadok a bezpečie.
Od štvrtka 24. decembra o 21:55 hod.

picture
 
Najlepšie seriály televíznej stanice Discovery 2009 

V priebehu celého decembra budú môcť diváci v špeciálnom cykle sledovať najobľúbenejšie programy televíznej stanice Discovery roku 2009. Patria sem klasické seriály, ako je Americký chopper natočený v motodielni Orange County Choppers, ďalej Najsmrteľnejší úlovok - séria, ktorá zdokumentovala nebezpečnú prácu morských rybárov loviacich na Aljaške kraby. Diváci budú môcť znovu sledovať najbláznivejšie pokusy Adama a Jamieho v seriáli Ničitelia mýtov a okrem toho uvidia Beara Gryllsa na doposiaľ najnebezpečnejších miestach na svete, kde nám predvedie svoje najdôležitejšie tipy, ako prežiť v divočine. Tento cyklus je dôkazom, že televízna stanica Discovery divákom tento rok opäť priniesla množstvo úžasných seriálov.
Od utorka 1. decembra o 20:05 hod.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,14
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.