ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na január

18.1.2010 09:03:29 | * q
| Počet zobrazení: 1300x

Keď vonku sneží, treba sa zabaliť do teplej deky a relaxovať pri dobrom seriáli.

Vyrobené v továrni 

Seriál „Vyrobené v továrni“ je program, ktorý si skutočne zaslúži pozornosť. Úžasným spôsobom nás zasvätí do výrobných procesov každodenných vecí. Navštívime tie najpokrokovejšie továrne na svete a dozvieme sa množstvo zaujímavých príbehov dizajnovania rôznych produktov. Budeme žasnúť nad obrovským množstvom výrobkov, ktoré továrne dokážu vyprodukovať. Vďaka dômyselným strojom a výrobným zariadeniam odpadla nudná a niekedy aj nebezpečná práca manuálnych robotníkov a celý výrobný proces sa urýchlil. Navštívime továreň, ktorá sa špecializuje na výrobu kukuričných placiek burrito a za deň ich vyrobí 60 000. Ďalej uvidíme, ako z bavlnenej priadze vzniknú džínsy. Pri sledovaní seriálu „Vyrobené v továrni“ budeme skutočne žasnúť nad tým, aké množstvo vecí sa denne na všetkých kontinentoch sveta vyrába.
Každý piatok o 19:10

picture
 
Ross Kemp - po stopách pirátov 

Televízna stanica Discovery v rámci sezóny Rossa Kempa uvedie novú sériu, v ktorej Ross bude skúmať nebezpečný a uzavretý svet námorného pirátstva. Vydá sa do tých najnepokojnejších miest na svete, aby nám priblížil, ako piráti okrádajú lode, unášajú posádky a vydierajú medzinárodné spoločnosti, čo im vynáša výkupné vo výške miliónov dolárov. Ross svoju cestu začne v Londýne, kde sa dozvie, aký dopad má pirátstvo a únosy lodí na celosvetový obchod. Potom sa v somálskej zátoke Gulf of Aden nalodí na proti-pirátsku loď. V Nigérii sa od miestnej rybárskej flotily dozvie, ako piráti rybárov ohrozujú pri ich každodennej práci. Ďalej podrobne preskúma, ako útoky na ropné tankery v námornom prístave v Lagose ohrozujú ekonómiu celej Nigérie.
Každú nedeľu o 21:00

picture
 
Extrémne výbuchy 

Experti na explózie Dr. Braden Lusk a Dr. Paul Worsey zavítajú do zákulisia najväčších a najkomplikovanejších demolačných odstrelov na svete. Pri odstreľovaní mrakodrapov, oceľových mostov alebo obrovských štadiónov sa zoznámia so špecializovanými strelmajstrami, ktorí dokážu zboriť akúkoľvek stavbu. K tomu aby sme mohli sledovať bezprostredné zábery demolácií obrovských konštrukcií, experti použili špeciálne kamery a technológiu na zachytenie vysokorýchlostných záznamov. Obyčajné stlačenie tlačidla zborí obrovské stavby na zem. Staňte sa svedkami napínavých a pozoruhodných záberov seriálu „Extrémne výbuchy.“ Pôjde všetko vždy podľa plánu?
Každý utorok o 20:05

picture
 
Americké gangy  

Aryan Brotherhood of Texas je najbrutálnejší a najrýchlejšie rastúci rasistický gang v Amerike. Má 5 000 členov. Mnohí z nich sú momentálne za mrežami. Presadzujú nacistickú ideológiu a sú notoricky známi vraždami a únosmi, ktoré spáchali. Aj vo väzení pokračujú v organizovaní zločinu a rozširovaní rasovej nenávisti. Tento seriál ako prvý zdokumentoval ich správanie vo väzniciach, vrátane odhalení doposiaľ tajných spôsobov pašovania drog. Gang usiluje o to, aby získal kontrolu nad distribúciou metadonu v celom Texase. Uväznení psychopati dokonca plánujú, že rozpútajú krvavú vojnu gangov. Niektorí z tých najbrutálnejších sadistických trestancov texaských väzníc sú členmi práve tohto gangu Aryan Brotherhood of Texas. Seriál zachytil zblízka ich znepokojivé snahy vládnuť miestnej komunite násilím a bezohľadným jednaním.
Každý štvrtok o 21:55

Za mrežami: Aljaška 

Seriál „Za mrežami“ preskúma realitu života vo väzení. Navštívime väznice s najvyšším stupňom zabezpečenia. Každá hodinová epizóda zachytila realitu zariadení, kde každý deň pre väzňov znamená boj o prežitie. Nezasväteným by sa mohlo zdať, že väzenský život je založený na poriadku a disciplíne. Zmeny dozorcov bežia na minúty presne a dozorcovia sledujú každý pohyb uväznených a pod prísnym dohľadom ich vyvádzajú von z ciel a vodia späť. Pod touto rutinou sa však skrýva temné podsvetie. Pozrite sa do nápravného zariadenia Spring Creek Correctional Centre na Aljaške, ktoré je považované za najnebezpečnejšie väzenie Spojených štátov. Ďalej máte možnosť vidieť brutálnu realitu väznice so zvýšeným zabezpečením v Pendletone.
Každý štvrtok o 21:55

picture
 
Riečne príšery - sumec zabijak 

Od 4. do 8. januára na televíznej stanici Discovery pobeží týždeň predpremiér nových sérií seriálov. Diváci budú môcť každý všedný deň zhliadnuť jednu epizódu z piatich nových sérií, ktoré budú odvysielané v priebehu roku 2010. V seriáli „Riečne príšery“ biológ, rybár a milovník extrémov Jeremy Wade precestuje svet pri svojom hľadaní najväčších sladkovodných predátorov. Niektoré z týchto rýb sú dokonca pre človeka nebezpečné. V tejto epizóde bude Jeremy hľadať Gooncha v rieke na úpätí himalájskych hôr. Tento obrí sumec je schopný zožrať aj človeka.
Každý pondelok o 20:05

Môj šokujúci príbeh 

Seriál „Môj šokujúci príbeh“ skúma životy neobyčajných ľudí z celého sveta, ktorí žijú s pozoruhodnými schopnosťami, fyzickými handicapmi alebo extrémnymi zdravotnými problémami. Sain má symetrickú deformáciu tváre a lebky. Teraz má 18 rokov a chcel by presne vedieť, čo túto deformáciu spôsobilo a či by bolo možné urobiť čokoľvek, čo by zlepšilo jeho každodenný život. Popredný austrálsky genetik Dr. Edwin Kirk má veľký záujem cestovať do Pakistanu za Sainom, aby mohol urobiť ultrazvukové vyšetrenie a určiť diagnózu problémov, ktoré túto neobvyklú deformáciu spôsobujú.
Každú stredu o 20:05

picture
 
Impozantné lode 

Seriál „Impozantné lode“ divákom umožní exkluzívny prístup na niektoré z najpodivuhodnejších lodí, ktoré v súčasnosti na svete fungujú. V tejto epizóde v Afrike navštívime MV Peace. Loď je používaná na ťažbu diamantov z morského dna. Na mieste ju držia štyri silné kotvy a pomocné silné prítlačné zariadenie. Pásový traktor naberá usadeninu z morského dna, v ktorej sú mimo iného aj diamanty. Jedná sa o vysoko náročnú operáciu a loď musí vyťažiť ohromné množstvo diamantov, aby dosiahla svoj stanovený cieľ 240 000 karátov ročne.
Každý utorok o 20:05

Na plný plyn 

V dnešnej dobe, keď množstvo ľudí žije uponáhľane a v strese, sa motorky stali symbolom najväčšej slobody. Milióny ľudí na nich jazdí a milióny ďalších by to rado vedelo. Seriál „Na plný plyn“ skladá česť tomuto charizmatickému dopravnému prostriedku a prináša očarujúce zábery z 57 900 km najazdených na motorkách. Táto epizóda nám predstaví motorky značky Honda. Dozvieme sa, čím si vyslúžili svoju obrovskú popularitu.
Každý piatok o 20:05

picture
 
Sťahovanie obrov: Obria ponorka 

Seriál „Sťahovanie obrov“ zdokumentoval sťahovanie všetkých obrovských vecí po súši, po vode a dokonca aj vzduchom. V tejto epizóde sa tím inžinierov britského vojenského námorníctva v Kanade ujal ambiciózneho projektu, ktorého cieľom je presťahovať kolosálnu ponorku. Trasa je 1 130 km dlhá a sťahovať sa bude po súši a po vode. Akcia však takmer skončila nešťastím, keď sa plavidlo na vode prevrátilo a muselo byť vytiahnuté z mora na breh.
Každý štvrtok o 20:05

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,60
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.