ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na marec

4.3.2010 10:44:56 | * q
| Počet zobrazení: 1659x

V marci sa opäť môžete tešiť na nové aj obľúbené seriály, ktoré vám vylepšia náladu.

Môj šokujúci príbeh 

Televízna stanica Discovery v rámci sezóny Ľudské prípady uvedie už piatu sériu seriálu Môj šokujúci príbeh. Seriál sleduje neobyčajných ľudí, ktorí trpia zvláštnymi zdravotnými ťažkosťami, ako sú rôzne choroby a závažné formy postihnutia. Dede Binaten trpí chorobou, ktorá spôsobuje, že jeho telo a tvár sú pokryté nádormi vyzerajúcimi ako drevo. To mu vyslúžilo prezývku „Muž strom.“ V jednej epizóde sa Dede zoznámi s iným mužom trpiacim rovnakou chorobou. Ďalej uvidíme príbeh najvyššej ženy na svete – Yao Defen. Kamery zachytili jej stretnutie s odborníkom na gigantizmus a okrem toho aj so Zhangom Juncaiom, ktorý je v súčasnej dobe najvyšším mužom na svete. Pohľad do života týchto ľudí je skutočne šokujúci, ale na druhú stranu zároveň aj povznášajúci, pretože každý z nich se dokázal so svojou situáciou vyrovnať a navzdory všetkým ťažkostiam sa teší z každého dňa života.
Od štvrtka 4. marca o 21:00 hod.

picture
 
Ross Kemp - návrat do Afganistanu  

Televízna stanica Discovery v rámci sezóny Rossa Kempa sleduje populárneho britského herca počas jeho druhej návštevy provincie Helmand v Afganistane. Ross pracuje s tímom výborných filmárov, ktorí za svoje výborné dokumentárne seriály zožalii množstvo ocenení. Ross sa s filmovým štábom pripojí k vojenským jednotkám Argyll a Sutherland Highlanders – 5. škótskemu regimentu britskej armády. Počas pobytu v Helmande nafilmovali fascinujúcu reportáž o živote v prvej línii. Ross bude porovnávať, ako sa miestny život zmenil za posledný rok, kedy túto vojnou rozorvanú oblasť navštívil prvýkrát a s 1. kráľovským anglickým regimentom. Tento krát bude tráviť dni po boku vojakov z 5. škótskeho regimentu a popíše divákom množstvo nebezpečenstva, ktorým títo muži musia denne čeliť. Spoločne s vojakmi Ross zažije prepadnutie a paľbu nepriateľa. Séria dokumentuje, ako britské a koaličné jednotky spoločne bojujú proti neustále sa meniacim taktikám Talibanu a ako sa krajina poničená vojnou pomaly obnovuje.
Od nedele 7. marca o 21:00 hod.

picture
 
Gangy očami Rossa Kempa 

Televízna stanica Discovery v rámci sezóny Rossa Kempa sleduje tohto populárneho britského herca pri jeho skúmaní ďalších štyroch známych gangov. Vodcovia týchto obávaných kriminálnych živlov dokonca súhlasia s tým, aby sa s nimi Ross a jeho filmový štáb stretol. V Rusku pozná gang moskovských neonacistov a pokúsi sa pochopiť, čo sa skrýva za ich nedávnymi zločinmi motivovanými rasovou nenávisťou. V Južnej Afrike bude skúmať neľútostný gang, ktorý si hovorí Numbers. Mnoho členov tohto gangu je v miestnych preplnených väzniciach. Ross dokonca podstúpi vysoko nebezpečnú misiu a aby sa priblížil ku kľúčovým členom gangu, ocitne sa za mrežami v celách Pollsmoorského väzenia s najvyšším stupňom zabezpečenia medzi vrahmi, násilníkmi a ozbrojenými lupičmi. V Salvadore sa zoznámi s členmi gangu Salvatruchaor MS13 a v Missourskom meste St. Louis bude skúmať kultúru gangov Strednej Ameriky.
Od nedele 14. marca o 21:55 hod.

picture
 
Najťažší muž na svete sa žení 

Manuel Uribe z mexického mesta Monterrey získal titul Najťažší muž na svete, keď jeho váha stúpla na neuveriteľných 550 kg. O dva roky neskôr a o 181 kg ľahší našiel svoju životnú lásku Solis a o štyri roky neskôr sa s ňou oženil. Tento fascinujúci dokument zachytil, s akými problémami si Manuel a Solis museli poradiť. Už len zorganizovať svadbu pre tak veľkého muža, ktorý je trvalo pripútaný na lôžko, nebolo ľahké. Sledujte, ako bol Manuel prevezený do kostola na svadobný obrad. Prvý svadobný tanec novomanželov prebehol tak, že sa držali za ruky pri romantickej balade. Sami sa môžete presvedčiť o tom, že oženiť najťažšieho muža na svete skutočne nebola maličkosť.
Od štvrtka 18. marca o 21:55 hod.

picture
 
Vyrobené v továrni 

Seriál Vyrobené v továrni je program, ktorý nás zasvätí do výrobných procesov každodenných vecí. Navštívime tie najpokrokovejšie továrne na svete a dozvieme sa množstvo zaujímavých príbehov designov rôznych produktov. Budeme žasnúť nad obrovským množstvom výrobkov, ktoré továrne dokážu vyprodukovať. Vďaka dômyselným strojom a výrobným zariadeniam odpadla nudná a niekedy aj nebezpečná práca manuálnych robotníkov a celý výrobný proces sa urýchlil. Navštívime továreň, ktorá sa špecializuje na výrobu kukuričných placiek burrito a za deň ich vyrobí 60 000. ďalej uvidíme, ako z bavlnenej priadze vzniknú džínsy. Pri sledovaní seriálu Vyrobené v továrni budeme skutočne žasnúť nad tým, aké množstvo vecí sa denne na všetkých kontinentoch sveta vyrába.
Od pondelka 22. marca o 19:10 hod.

picture
 
Tuning v Berlíne 

Sezóna televíznej stanice Discovery Mesiac s turbomotormi začína sériou Tuning v Berlíne. Uvidíme kráľa tuningu Ryana Friedlinghausa zo známej dielne West Coast Customs v Los Angeles. Ryan a jeho tím mechanikov sa pokúsi dobiť Európu. Ich snahou bude urobiť úpravy na tých najnudnejších typoch automobilov a premeniť ich na úžasné silné stroje. Tím bude mať plné ruky práce. Medzi klientmi uvidíme napríklad Wladimira Klitschka, ukrajinského preborníka boxu v ťažkej váhe, členov skupiny Bloodhound Gang a nemeckú modelku Julianu Raschkeovú. Okrem veľkých tuningových objednávok sa budú musieť postarať o množstvo menších projektov. Úspech Ryanovej firmy závisí na tom, či si poradí s každodenným návalom práce a či každé auto pretvorí v skutočnom tuningovom štýle.
Od utorka 30. marca o 20:05 hod.

picture
 
Rodení obchodníci 

Rodení obchodníci sa na obrazovky Discovery vracajú už po šiestykrát v rámci sezóny Mesiac s turbomotormi. Tím Rodených obchodníkov predvedie jednoduché práce, ktoré môžu znamenať veľký rozdiel v stave, vzhľade a cene auta a pritom majiteľom áut ušetria peniaze. Rozpočet, ktorý Mike a Edd majú k dispozícii, je dokonca ešte menší než obvykle, takže sa budú musieť dosť snažiť, aby im peniaze vystačili. I v ťažkých podmienkach bude tím usilovať o to, aby sa mu podarilo čo najlepšie zrekonštruovať Ferrari 308 GT4, Land Rover Discovery a Porsche 944 Turbo. Ako vždy sa budú snažiť z predaja každého upraveného auta vyťažiť čo najväčší zisk.
Od stredy 31. marca o 20:05 hod.

picture
 
Kde je limit?  

Každý stroj alebo zariadenie má svoj limit. Tím seriálu otestuje množstvo vecí, aby zistil, kde má testovaná vec slabé stránky a ako by sa dali napraviť. Tím pracuje pod vedením dvoch mužov, ktorí majú odlišné znalosti – konštruktéra, ktorý pozná len technické teórie, a mechanika, ktorý naopak strojárstvo dobre pozná z praxe. Predmetom ich testov budú bezpečnostné faktory rôznych vecí. Otestujú pancierovanú limuzínu, autobus a dokonca aj obytný dom. Účelom je zistiť, aké udalosti a v akom poradí musia nastať, než sa "bod zlomu" každej veci prejaví. Len vtedy, keď konštruktéri a dizajnéri poznajú slabiny svojich návrhov, môžu pracovať na ich zlepšení.
Od piatku 12. marca o 21:55 hod.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,37
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.