ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Animal Planet - programové tipy na apríl

29.4.2010 13:45:10 | * q
| Počet zobrazení: 1060x

Príručka prežitia pre zvieratá 

Seriál Príručka prežitia pre zvieratá zachytáva usilovný boj o prežitie, ktorý podstupujú milióny divokých zvierat v dôsledku globálneho otepľovania a zmeny klímy. Na celom svete dochádza k ohrozeniu prirodzeného prostredia, čo znižuje nádej zvierat na prispôsobenie a prežitie. Ľadovce sa roztápajú, nedostatok vlahy sa stáva bežným, zvyšuje sa teplota morí a vysychajú drahocenné mokriny, čo vedie ku množstvu problémov. Seriál vám ukáže boj krokodílov a aligátorov o sladkovodné teritória na Floride. Uvidíte africké slony, ktoré sa snažia vysporiadať s ubúdajúcimi zásobami potravy a pozriete sa, ako sovy v severnej Kanade strácajú obľúbené lesné loviská následkom drastickej zmeny životného prostredia.
Od stredy 14. apríla o 21:00 hod.

picture
 
Ľudská korisť 

Napínavý seriál Ľudská korisť divákom priblíži množstvo hrozných útokov najnebezpečnejších predátorov na svete. Dramatické rekonštrukcie a rozhovory s obeťami doložia nepredvídateľnosť divokých tvorov a zvierat držaných v klietke a ukáže, ako sa dané situácie obrátili k horšiemu. Ocitnete sa na návšteve opičieho útulku v Afrike, kde sa rozpúta bitka o život, keď na muža a jeho sprievodcu zaútočí dominantný samec skupiny, ktorý z útulku ušiel. S hrôzou budete prizerať stretnutiu policajta s rozzúreným býkom a tomu, ako neozbrojený juhoafrický ochranca prírody narazí na agresívneho leva. Seriál predstaví aj ďalší nervy drásajúce príbehy, v ktorých vám hrozné útoky vlastnými slovami popíšu tí, kto ich prežili.
Od pondelka 5. apríla o 21:00 hod.

picture
 
Zoznámenie so psami 

Seriál Zoznámenie so psami je vizuálnou encyklopédiou psích plemien a poskytuje množstvo fascinujúcich faktov súvisiacich s týmito obľúbenými domácimi maznáčikmi. Celosvetovo sa uznáva cez 800 plemien psov a seriál sa zameriava na tie najroztomilejšie, najdivokejšie a tie najmenej predvídateľné. Od labradorských retríverov a pudlíkov až po bíglov, jazvečíkov a čivavy sa dozviete všetko, čo ste kedy chceli vedieť o týchto zvieracích spoločníkoch. Jednotlivé epizódy sa zaoberajú históriou, zamýšľaným využitím, charakterom, neuveriteľnými úspechmi psích plemien a ich vzťahom k ľuďom. Seriál, v ktorom sa o názory delia odborníci na psy a majitelia psov a ktorý využíva komentáre, sa sústredí na základné vlastnosti, ktorými sa plemená odlišujú.
Od nedele 4. apríla o 14:30 hod.

picture
 
Ľadové medvede - život na tenkom ľade 

Seriál Ľadové medvede - život na tenkom ľade divákom približuje krásu arktickej oblasti a jedinečné správanie sa tvorov, ktorí tam žijú. Nad zamrznutým bielym územím zúria zimné búrky s vetrami presahujúcimi 160 kilometrov za hodinu a zvieratá bojujú o prežitie. V nehostinnom svete sa rodia ľadové medvede, tulene krúžkované, mrože a bieluhy morské a ich rodičia sa ich snažia vychovať medzi snehom a ľadom. Slávny režisér Thomas Behrend so svojim tímom sleduje po dobu jedného roku dve rodinky ľadových medveďov a zachytáva vzácne a jedinečné zábery medvedice a jej trojčiat. Program dokladá ich snahu o prežitie, ktorú vážne ovplyvňujú stále negatívnejšie následky zmeny klímy.
Od piatku 16. apríla o 18:10 hod.

picture
 
SSPCA - na strane prírody 

Seriál SSPCA - na strane prírody, ktorý je súčasťou cyklu Mesiac planéty Zem na stanici Animal Planet, sleduje každodennú prácu zamestnancov škótskej organizácie SPCA (Škótsky spolok proti krutému zaobchádzaniu so zvieratami). Ich cieľom je zachrániť rozmanité druhy divokých zvierat, hospodárskych zvierat a domácich maznáčikov a podporovať vľúdne a láskavé zaobchádzanie so všetkými živými tvormi. Sledujte skúseného vyšetrovateľa Andyho, ktorý mieri na pláž v blízkosti mesta Inverness, aby tu zachránil osirotené tulenie mláďa. Vodička sanitky Connie odchytí v Edinburghu z auta hada, ktorý tam unikol. Tím pracuje v rôznorodom prostredí a dostáva sa do ťažkých situácií, aby ochránil škótske zvieratá – od vorvaňov obrovských a škorpiónov cez králikov a hady až po mačky a psy.
Od pondelka 12. apríla o 14:00 hod.

picture
 
Veľrybí zabijaci  

Seriál Veľrybí zabijaci vás zavedie do sveta predátorov, ktorí kraľujú oceánom. Kosatky – rovnako známe ako veľrybí zabijaci – sebaisto a hravo sledujú svoju obeť a žiadneho živého tvora sa nezľaknú. Sú neuveriteľne silné, rýchle a inteligentné, čo ich stavia na samotný vrchol vodného potravinového reťazca. Bezchybne spolupracujú a nepozorovane obkľúčia nič netušiace obete, ktoré potom nemajú šancu uniknúť. Tento fascinujúci program vám zblízka priblíži ich život i to, ako sa živia a lovia. Ďalej vám predloží množstvo neuveriteľných faktov o stavbe ich tela, správaní a schopnosti prežiť.
Od štvrtka 22. apríla o 21:00 hod.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,92
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.