ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Názory súťažiacich celoročnej súťaže - 1. kolo

1.5.2010 18:56:28 | Q
| Počet zobrazení: 968x

Pre registrovaných používateľov portálu eQuark.sk je tu aj tento rok dlhodobá súťaž s možnosťou vyhrať množstvo atraktívnych cien. Prinášame niektoré názory súťažiacich z prvého kola na poslednú otázku súťaže, ktorá nemá správnu odpoveď. Hodnotí sa vyjadrenie vlastného názoru.

Dobytok je vraj vďaka produkcii metánu zodpovedný za takmer pätinu skleníkových plynov v atmosfére. Ovplyvnila by preto znížená konzumácia mäsa naše životné prostredie pozitívne? 

Väčšina súťažiacich sa uspokojila so skromnou, jednoslovnou odpoveďou. Boli však aj takí, čo sa rozpísali. Prinášame výber z ich pohľadov:

Áno, podľa môjho názoru áno. Určite by to pomohlo nášmu životnému prostrediu. Ale je to ťažké, pretože ľudia sú nezodpovední voči svojej zemi. Pochybujem o tom, že by sa vzdali svojej doterajšej konzumácie mäsa, pretože sú na to už zvyknutí. Veľa sa hovorí o znečisťovaní životného prostredia, ale nič sa proti tomu už dlhé roky nerobí. Bol by to dlhý proces, ale držala by som im v tomto palce.

Aspoň čiastočne by pomohlo ale riešenie problému životného prostredia je inde

Nemyslím si že znížená konzumácia mäsa by nejako mohla ovplyvniť naše životné prostredie. Vedci z rozličných krajín sa snažia tento problém riešiť. Ako napríklad nemeckí vedci vymysleli tabletky, kde kravy využijú metán na tvorbu glukózy a zvýši im tvorbu mlieka. Argentínčania skúšajú baktérie z klokana, alebo priemyselne využiť metán, ktorý zachytania do vakov na chrbtoch zvierat.

Nie, dobytok produkuje hnoj, ktorý môže nahradiť umelé hnojivá a taktiež spásajú trávnaté plochy, ktoré by inak zarástli krovinami.

Určite a preto všetci prispejme! Neprežierajme sa hovädzím a baraním mäsom, ale papajme biele mäsko a veľa zeleniny.

Ja si to nemyslím. Na svete sú aj iné veci, ktoré oveľa horšie zaťažujú naše životné prostredie. A zníženie konzumácie mäsa sa mi zdá trochu "pritiahnuté za vlasy" ako pôsob boja za lepšie životné prostredie.

Len minimálne, lebo počet ľudí, ktorí si môžu dovoliť jesť mäso celosvetovo rastie.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,43
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.