ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na máj

4.5.2010 12:16:59 | * q
| Počet zobrazení: 1580x

Ani v máji nezabudla stanica Discovery Channel na svojich priaznivcov a pripravila pre nich zaujímavé osvedčené, ale aj nové seriály.

Sťahovanie obrov 

Televízna stanica Discovery v rámci sezóny Skutočne veľké veci odvysiela sériu seriálov Sťahovanie obrov, v ktorej diváci môžu sledovať sťahovanie neobvyklých vecí po súši, po vode a dokonca aj vo vzduchu. Zvláštnosťou je, že veci, ktoré sa sťahujú sú obrovské konštrukcie. Tím inžinierov vojenského námorníctva sa v Kanade ujal ambiciózneho projektu, ktorého cieľom je presťahovať kolosálnu ponorku. Trasa je 1 130 km dlhá a sťahovať sa bude po súši a po vode. Ďalej uvidíme, ako tím usilovne pracuje na presťahovaní 170 domov, ktoré sedia na ohromnom ložisku zlata, ktorého hodnota je odhadovaná na osem miliard dolárov. V tejto sérii ľudské možnosti nepoznajú hranice.

Od pondelka 3. mája o 20:05 hod.

picture
 
Hrozné okamihy 

Seriál Hrozné okamihy prináša rekonštrukcie desuplných zážitkov niekoľkých ľudí a rozhovory s tými, ktorí mali to šťastie, že hrozné chvíle prežili. Jednotlivé epizódy farbisto krok za krokom vykresľujú napríklad zásah ničivého tornáda, uštipnutie jedovatým hadom a nevydarený zoskok padákom. Rekonštrukcie hrozných okamihov by nebolo možné natočiť bez pomoci najmodernejšej počítačovej grafiky. Počítačové rekonštrukcie pôsobia natoľko vierohodne, že budete prežívať strach a zdesenie spoločne s ľuďmi, ktorí nám svoje zážitky popisujú.

Od pondelka 3. mája o 22:50 hod.

picture
 
Impozantné lode 

Seriál Impozantné lode ponúka jedinečný pohľad na najpozoruhodnejšie lode celého sveta. Prostredníctvom nevšedných záberov z palúb týchto plavidiel sa seriál zameriava na mechanizmy lodí a spletité vzťahy medzi členmi posádok. Každá epizóda nazerá do zákulisia, aby zachytila všetko dianie nielen na palube, ale aj pod ňou, od technických aspektov moderných plavidiel až po ľudské drámy, ktorým námorníci čelia. Nezáleží na tom, či sa jedná o obrovské žeriavové plavidlá či bojové lode - tento seriál sa zaoberá nielen tým, k čomu dochádza na ich palubách, ale zároveň aj cestami, ktoré podnikajú.

Od utorka 4. mája o 20:05 hod.

picture
 
Superstroje  

Televízna stanica Discovery v rámci sezóny Skutočne veľké veci uvedie seriál Superstroje, ktorý vám predvedie najväčšie a najimpozantnejšie stroje, aké ste kedy videli. Sú obrovské, úchvatné, stoja milióny dolárov a dokážu preraziť budovy vystužené oceľou, vydobyť si cestu vo vnútri hôr a rozdrviť a pohltiť automobily. Jednotlivé epizódy skúmajú, ako ľudia tieto stroje využívajú a ako nám uľahčujú každodenný život. Uvidíme aj rozhovory s ľuďmi, ktorí obrovské stroje obsluhujú a riadia. Uvidíte, ako ľahko obrovské čeľuste drvičky dokážu strhnúť budovu, ako masívny stroj na dolovanie vyrve veľký kus zeme a ako drvič vozidiel zošrotuje starý školský autobus.

Od štvrtka 6. mája o 20:05 hod.

picture
 
Čierne nebo  

Seriál Čierne nebo divákom predstaví rodinnú firmu, ktorú vedú identické dvojčatá Mike a Geoff Howeovci. Mike a Geoff spolu stavajú tie najúžasnejšie stroje, aké kde môžete vidieť. V každej epizóde pracujú na novom prototype. Pri ich konštrukcii používajú najmodernejšie technológie a vynachádzajú nové možnosti riešení na dosiahnutie čo najlepších parametrov. Mimo iného divákom predvedú prestavbu vojenského tanku, či konštrukciu supersilného podzemného terénneho vozidla, ktorý je špeciálne navrhnutý pre jazdy v tuneloch uhoľných dolov. Bratia Howeovci pracujú spoločne so svojimi manželkami a s tímom verných zamestnancov. Žiadny vynález nie je dosť bláznivý na to, aby sa nepokúsili o jeho realizáciu. Z finančného hľadiska je však pre ich malú rodinnú firmu veľmi dôležité, aby každý z ich strojov bol funkčný a použiteľný. Jedine tak dosiahnu zaslúžený úspech.

Od soboty 15. mája o 21:00 hod.

picture
 
Čierne zlato  

Seriál Čierne zlato sa na obrazovky televíznej stanice Discovery vracia v druhej sérii a zavedie nás do sveta hľadačov ropných ložísk v Amerike. V ich svete sa točia veľké peniaze, často hrajú o všetko, čo majú a vystavujú sa smrteľnému nebezpečenstvu. Filmári v priebehu 50 dní na Vrte 28 zachytili, akým fyzickým nebezpečenstvám a finančným rizikám sa vystavujú tri tímy hľadačov ropy. Seriál divákom predstaví ľudí, ktorí na vrtnej veži pracujú, aby cennú surovinu vyniesli na povrch Zeme, a aj tých, ktorí investovali milióny dolárov a dúfajú, že sa im ich investície niekoľkonásobne vrátia. Vyvŕtať tri kilometre hlboký vrt v spaľujúcej horúčave a na neľahkom povrchu je tvrdá práca. Dúfajme, že za ňu hľadači budú bohato odmenení.

Od pondelka 24. mája o 21:55 hod.

picture
 
Dráha tornád  

Seriál Dráha tornád prináša zábery najextrémnejších a najnebezpečnejších výkyvov počasia na svete. Ulička tornád v Spojených štátoch pokrýva časť štátov Texas, Oklahoma, Nebraska a Kansas. Práve v tomto pásme ľuďom Matka príroda najčastejšie pripomína svoju ničivú moc a vyčínanie tornád zmetie všetko, čo im stojí v ceste, často aj ľudské životy. Niekoľko tímov lovcov tornád bude v každej epizóde sledovať dráhu tornáda a zároveň sa pokúsia zmerať jeho silu. Či už to robia v mene vedy alebo preto, aby sa nadopovali adrenalínom, jedno majú lovci tornád spoločné: hľadajú vzrušenie z lovu úžasných búrok.

Od stredy 26. mája o 21:55 hod.

picture
 
Stroje majstra Leonarda 

Televízna stanica Discovery Science uvádza fascinujúci seriál Stroje majstra Leonarda, ktorý oživuje kresby Leonarda da Vinciho, jedného z najväčších umelcov všetkých dôb. Kresby zobrazujú neobyčajné projekty strojov, ktoré sa však nepodobajú ničomu, čo bolo vytvorené v dobe, kedy dané plány vznikli. Sledujte tím staviteľov, projektantov a historikov z 21. storočia, ktorí sa pokúšajú tieto stroje zostrojiť len s použitím materiálov, ktoré mal k dispozícii da Vinci. Od futuristického obrneného tanku po impozantný rebrík určený na obliehanie až trojposchodových stavieb a bojový voz ozbrojený kosákmi... Tím rozhodne o uskutočniteľnosti jednotlivých návrhov a o tom, či by nebolo lepšie ponechať niektoré nápady len dejepisným knihám.

Od pondelka 3. mája o 21:00 hod.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,34
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.