ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Animal Planet - programové tipy na máj

4.5.2010 12:31:55 | * q
| Počet zobrazení: 945x

V máji zaostrila stanica Animal Planet na opice. Kto má rád tieto zvieratá, príde si na svoje.

Zlé časy v meste opíc  

Seriál Zlé časy v meste opíc vychádza z výskumného projektu opíc amerického múzea Smithsonian, čo je najdlhšie prebiehajúca štúdia primátov na svete. Hlboko v opustených troskách prastarého mesta Polonnaruwa na Srí Lanke budete sledovať skupinu opíc, pomenovanú Chrámová tlupa a boj, ktorý vede o záchranu teritória nazývaného Údolie figovníkov. Ich dávni nepriatelia, Čierne pazúry, sa nezastavia pred ničím, aby toto územie dobyli. Začína sa schyľovať ku krvavému konfliktu. Neustále sa zvyšujúce napätie medzi dvomi opičími tlupami môže čo nevidieť vyústiť v totálnu vojnu. Strhujúci 13dielny seriál v sebe zlučuje animovanú grafiku a živé zábery, ktorými rozpráva príbeh o láske, zrade a víťazstve.

Od pondelka 3. mája o 18:40 hod.

picture
 
Záchrancovia primátov  

Seriál Záchrancovia primátov zavedie divákov do dažďových pralesov strednej Afriky, kde sa zoznámia s pracou členov kamerunskej veterinárnej základne Cameroon Wildlife Aid Fund (CWAF) a ich úsilím zachrániť osirelé opice. Tieto zvieratá sa lovia a vraždia pre mäso. Príliš malé jedince, ktoré sa nedajú skonzumovať, sú ponechané napospas smrti alebo sa nelegálne predávajú ako domáci maznáčikovia. Podmanivý seriál rozpráva príbeh osirelých opičiek a tých, kto bojujú o ich záchranu, slobodu a budúcnosť. Zároveň sa pozrieme, ako funguje obchod s mäsom z divočiny. Budete sledovať pašerákov, ktorí z Kamerunu cez londýnske letisko Heathrow dopravujú mäso na európske trhy v snahe predať tento nelegálny tovar do celého sveta.

Od štvrtka 20. mája o 21:00 hod.

picture
 
Opičí život  

Divákom sa predstavia ďalšie príbehy o záchrane a rehabilitácii tých najviac týraných a zanedbaných primátov na svete. V centre pre záchranu opíc v anglickom okrese Dorset sa zoznámite s doktorkou Alison Croninovou, ktorá je odhodlaná zastaviť nelegálne pašovanie primátov z divočiny. Medzi zvieratá, ktoré zúfalo potrebujú pomoc, patria laboratórne šimpanzy, týrané opice z cirkusov a primáty používané ako rekvizity fotografov. V záchrannom centre dostávajú šancu stráviť zvyšok života v prírodnom prostredí, kde sa o nich starajú.

Od pondelka 3. mája o 16:45 hod.

picture
 
Ostrov orangutanov  

Osirelé orangutany sa učia žiť pospolu v chránenom útulku na Borneu. Lone Dröscher–Nielsenová, projektová vedúca záchranného a rehabilitačného centra Nyaru Menteng pre orangutanov, sa rozhodne začleniť starších orangutanov medzi tých mladších. Dúfa, že skúsenejšie staršie primáty sa budú starať o malé opičky a budú im predávať svoje znalosti. Daný projekt by však mohol narušiť dynamiku na ostrove a ohroziť pokrok, ktorý už výskumníci dosiahli na vytvorenie silnej spoločnosti schopnej prežiť vo voľnej prírode. Ide o odvážny experiment. Ak však bude úspešný, orangutany by mohli získať slobodu.

Od pondelka 3. mája o 18:10 hod.

picture
 
Uakari – Tajomstvo anglických opičiek  

Dokumentárny seriál sa zameriava na tvora natoľko vzácneho, že doposiaľ unikal všetkým pokusom o nafilmovanie - opice uakari. Biológ Mark Bowler je rozhodnutý, že tieto fascinujúce tvory objaví a odhalí ich tajomstvo. Nikomu sa zatiaľ nepodarilo zistiť ich presný počet, vie sa len to, že sú ohrozené. Mark sa už od roku 2002 venuje štúdiu opíc uakari a zvádza súboj s extrémnym prostredím, aby sa mohol vydať na jediné miesto, kde na sa na ne dá naraziť po celý rok. Svojim výskumom odhalí doposiaľ neznáme informácie a ukáže, čo je potrebné na prežitie týchto tvorov vo voľnej prírode.

Od nedele 2. mája o 21:55 hod.

picture
 
Sestry zo savany  

Tento seriál divákom priblíži dobrodružstvo oceneného filmára Kima Wolhutera a jeho dvoch malých dcér Lindy a Penny. V juhoafrickej savane toto trio prežíva závideniahodné zážitky medzi najpozoruhodnejšími miestnymi divokými tvormi. Pozrite sa, ako sa v priebehu tejto poučnej výpravy plnej dobrodružstva spriatelia s leopardmi, hyenami a psami a úspešne zachránia nosorožca. Viacgeneračný príbeh o živote v africkej buši sa zameriava nie len na bohatú rodinnú minulosť, ale sústredí sa aj na ochranu južnej Afriky a ukazuje, aké to je byť sestrami zo safari.

Od nedele 9. mája o 13:35 hod.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,14
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.