ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na jún

8.6.2010 14:21:11 | * q
| Počet zobrazení: 1076x

Aj v júni je na Discovery Channel čo pozerať.

Milovník rýchlosti 

V seriáli Milovník rýchlosti budete sprevádzať moderátora Ze Franka, ktorý sa zapojí do množstva rýchlych a divokých akcií, pri ktorých vyskúša svoje schopnosti. Bude pretekať s olympijským šprintérom, aby odhalil, prečo beží omnoho rýchlejšie než priemerní bežci. Vyskočí z lietadla voľným pádom a bude zisťovať, akú rýchlosť dosiahne, než ho zbrzdí odpor vzduchu. Ze je odhodlaný skúsiť úplne všetko, čo mu umožní maximálnu akceleráciu. Pozrite sa, ako sa rúti rýchlosťou takmer 500 km/h, keď v autobuse poháňanom tryskami preteká s lietadlom. Zároveň poletí nadzvukovou rýchlosťou v americkej námornej stíhačke. Pokiaľ máte radi vzrušujúce zážitky, rozhodne vás tento seriál nesklame!

Od štvrtka 10. júna o 21:00 hod

picture
 
Budúcnosť… 

V pokračovaní seriálu Budúcnosť… sa s moderátorom seriálu Baratundom Thurstonom vydáte na výpravu, aby ste zistili, k akým zásadným zmenám dôjde v živote ľudí. Baratunde vyzýva divákov televíznej stanice Discovery Science, aby si predstavili svet, v ktorom spôsob vzájomnej komunikácie naberá úplne iný rozmer. Predstavia sa vám malí spoločenskí roboti, ktorí deťom umožnia dorozumievať sa digitálne. Pozriete sa na DNA čipy určené na skenovanie ľudského tela a odhaľovanie chorôb. Zoznámite sa so syntetickou farbou schopnou fotosyntézy ako listy, ktorá bude váš dom zásobovať energiou. V tomto nevšednom seriáli Baratunde cestuje do budúcnosti, aby preskúmal prevratné technologické vynálezy a návrhy, ktoré zmenia spôsob nášho života.

Od štvrtka 17. júna o 21:00 hod.

picture
 
Ako sa to robí  

Televízna stanica Discovery v rámci série Ako sa veci robia uvedie už 14. epizódu seriálu Ako sa to robí. Program preskúma výrobný proces množstva každodenných vecí od začiatku do konca. Pre väčšinu z nás je prirodzené veci každodennej potreby považovať za samozrejmosť a nikdy sa nezamýšľať nad tým, ako boli vyrobené. Táto fascinujúca séria preskúma výrobu množstva užitočných vecí, o ktorých sa dozvieme, ako vznikli. Seriál navštívi továrne po celom svete. Dozvieme sa, ako sa vyrábajú mini GP motocykle, figové sušienky a fajky. Budeme môcť sledovať prevádzku celých výrobných liniek a stať sa svedkami toho, aké technológie a stroje sa pri výrobe používajú.

Od pondelka 7. júna o 19:10 hod.

picture
 
Ničitelia mýtov 

Siedma séria seriálu Ničitelia mýtov hľadá pravdu, ktorá sa skrýva za množstvom populárnych mýtov a legiend. Moderátori seriálu Jamie Hyneman a Adam Savage spoločne so svojim tímom, ktorý tvoria Tory Belleci, Kari Byron a Grant Imahara, pri svojom výskume kombinujú vedecké metódy so svojou vlastnou zvedavosťou, čo ich pokusom dodáva jedinečný štýl. Tento krát otestujú, či je možné guľkou zapáliť zápalku, alebo vyrobiť sviečku z ľudského ušného mazu. Ďalej si vyskúšajú potápanie v kontajneroch s odpadom, aby zistili, či vrecia odpadkov sú skutočne ideálna zmäkčujúca hmota pre tvrdé pristátie.

Od piatku 11. júna o 21:00 hod.

picture
 
Vyrobené v továrni  

Program Vyrobené v továrni je seriál, ktorý nás zasvätí do výrobných procesov každodenných vecí. Navštívime tie najpokrokovejšie továrne sveta a dozvieme sa množstvo zaujímavých príbehov výroby rôznych produktov. Budeme žasnúť nad obrovským množstvom výrobkov, ktoré továrne dokážu vyprodukovať. Vďaka dômyselným strojom a výrobným zariadeniam odpadla nudná a niekedy aj nebezpečná práca manuálnych robotníkov a celý výrobný proces sa urýchlil. V tejto sérii navštívime napríklad továreň, ktorá vyrába teplovzdušné balóny, alebo výrobnú fabriku na píšťalky. Ďalej sa dozvieme, ako sa vyrábajú hliníkové kolesá, ktoré dokážu uniesť váhu auta šesťdesiat krát väčšiu, než koľko samotné kolesá vážia. Pri sledovaní seriálu Vyrobené v továrni budeme skutočne žasnúť nad tým, aké množstvo vecí sa denne v moderných továrňach na všetkých kontinentoch sveta vyrába.

Od štvrtka 24. júna o 19:10 hod.

picture
 
Preteky v stavaní áut  

V seriáli Preteky v stavaní áut sa spolu stretnú mechanici z celých Spojených štátov. Budú súťažiť o to, ktorý z nich postaví inovatívnejšie vozidlo. Výherca získa 100 000 USD. Seriál nám priblíži kreatívne schopnosti a neuveriteľné zručnosti, ktoré účastníci súťaže musia pri výrobe svojich strojov uplatniť. Moderátory seriálu sú profesionálni stavitelia automobilov Lou Santiago a víťaz severoamerickej rally Andrew ACP Picard. Dokončené autá bude hodnotiť legendárny automobilový dizajnér Chip Foose. V prvej epizóde sa stretnú mechanici dielní Hollywood Hot Rods a Pure Vision. Na to, aby zo starej minidodávky postavili superauto, majú len štyri dni.

Od soboty 26. júna o 21:00 hod.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,08
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.