ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Nepostačujúcu kapacitu letísk v JAR zvýšia prenosné terminály

25.6.2010 17:22:07 | Q
| Počet zobrazení: 1054x

Nápor futbalových fanúšikov na letiská v JAR pomôžu zvládnuť mobilné letiskové terminály od spoločnosti Siemens.

 

Pre potreby svetového šampionátu vo futbale v Juhoafrickej republike inštalovala spoločnosť Siemens dva mobilné letiskové terminály na letiskách Port Elizabeth a Bloemfontein. Posilňujúce dočasné terminály pomôžu týmto letiskám zvládnuť príval futbalových fanúšikov z celého sveta. Takzvané CapacityPlus terminály s rozlohou v priemere 1800 m2 dokážu zabezpečiť prepravu až 4 000 pasažierov denne pri zachovaní všetkých noriem v prevádzke letiskového terminálu.

Svetový šampionát vo futbale už prilákal do Juhoafrickej republiky státisíce fanúšikov zo všetkých kútov sveta, pričom každý deň prichádzajú tisícky ďalších. Avšak nie všetky juhoafrické letiská boli pripravené na takýto nápor cestujúcich. S mobilnými terminálmi CapacityPlus však môžu prevádzkovatelia letísk na obmedzený čas výrazne navýšiť kapacitu odbavených pasažierov pri nízkych prevádzkových nákladoch, pričom kvalita služieb sa výrazne nezmení.

Mobilný terminál Siemens CapacityPlus predstavuje stavebnicové riešenie, ktoré možno veľmi jednoducho napojiť na akékoľvek súčasné letisko. Koncept „prenosného letiska“ špeciálne vyvinula spoločnosť Siemens s cieľom zabezpečiť plynulosť prevádzky leteckej dopravy pri významných podujatiach, keď dochádza k preťaženiu dôležitých dopravných uzlov. Dizajn terminálu bol prispôsobený predovšetkým cieľu maximalizácie funkčnosti, a to aj v prípade priestorových obmedzení.

Terminály Siemens CapacityPlus ponúkajú všetky funkcie a prvky vybavenia nevyhnutné pre bezproblémovú prevádzku štandardného prídavného terminálu v súlade s normami Medzinárodnej asociácie leteckej prepravy (IATA). K dispozícii je príletová hala s colným priestorom, odletový priestor s check-in pultami, batožinový pás aj skenovacie bezpečnostné systémy so 100 % kontrolou pasažierov a batožity. Terminál ponúka tiež čakárne, sociálne zariadenia, elektrický napájací systém a priestory pre políciu, colnicu a pre zdravotný personál služby prvej pomoci. Samozrejmosťou sú dokonca aj obchody a reštaurácie.

Siemens už podobné terminály poskytol aj pre potreby Majstrovstiev Európy vo futbale v roku 2004, keď dočasne rozšíril lisabonské letisko o odľahčenú konštrukciu mobilného terminálu, veľkosťou porovnateľnú s obrovskými stanmi používanými na mníchovskom Oktoberfeste. Veľká stanová konštrukcia s plochou 8 000 m2 bola vystavaná napríklad aj pre Ázijské hry v Dohe v roku 2006. S výnimkou využitia terminálov na príležitostné podujatia technológia mobilných terminálov umožňuje nízkonákladovým prepravcom reagovať rýchlo a pružne na meniace sa počty cestujúcich aj počas bežnej prevádzky.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,32
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.