ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Nominácie na ocenenie IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2010

26.7.2010 12:50:28 | Q
| Počet zobrazení: 1324x

Tradícia udeľovania prestížnych ocenení IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka pokračuje už desiaty rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku.

 

Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 120 osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a piatich projektov bez určenia poradia, z ktorých neskôr vyberie držiteľov tohto prestížneho ocenenia na rok 2010. Výsledky budú vyhlásené 30. septembra 2010 na slávnostnom podujatí IT GALA.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2010 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):
Jozef Klein (predseda predstavenstva a prezident, Asseco Central Europe, a. s.)
Juraj Oravec (vedúci divízie rádiokomunikácií, Výskumný ústav spojov, n. o.)
Michal Štencl (riaditeľ a zakladateľ, Sygic, a. s.)
Peter Čerešník (generálny riaditeľ, Microsoft Slovakia, s. r. o.)
Václav Klein (predseda dozornej rady, NESS Slovensko, a. s.)

V kategórii IT FIRMA roka 2010 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):
Microsoft Slovakia, s. r. o.
Monogram Technologies, s. r. o.
Softec, s. r. o.
Soitron, a. s.
T-Systems Slovakia, s. r. o.

V kategórii IT PROJEKT roka 2010 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci riešitelia a ich projekty:

IPESOFT REMS (Railway Energy Management System)
Hlavným cieľom je zabezpečenie dodávky a implementácia komplexného systému obchodného dispečingu s elektrinou (ODE) pre spoločnosť ZSSK CARGO.

Notebook pre každého žiaka
Cieľom projektu je vo vybraných triedach overiť pripravenosť školstva na zavedenie 1:1 computingu do procesu vyučovania a ukázať, že využívanie technológií vo vzdelávaní zvyšuje motiváciu žiakov chodiť do školy a učiť sa.

APONET – Automatizácia poštových operácií
Jedným z cieľov projektu je skvalitniť a modernizovať poštové služby pre zákazníkov SP, a. s., prostredníctvom zavedenia centrálneho IS a automatizácie poštových operácií, skrátiť čas obsluhy zákazníka, rozšíriť portfólio ponúkaných služieb a produktov. Projekt prihlásila spoločnosť Plaut Slovensko.

Automatizácia spracovania platobných príkazov
Cieľom projektu bolo implementovať systém, ktorý umožní automatizáciu transakčne veľmi náročného bankového procesu spracovania platobných príkazov.

Portál www.SELFVIRTUAL.sk
Plnoautomatizovaný samoobslužný portál priniesol na trh platformu na objednávanie, upravovanie, rušenie i úhradu za službu „virtuálny server“ v reálnom čase 24 hodín a 365 dní v roku za nižšie ceny.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,88
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.