ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery Channel-programové tipy na august

6.8.2010 11:19:57 | * q
| Počet zobrazení: 2003x

August je plný tipov na zaujímavé seriály.

Nutné na prežitie 

Televízna stanica Discovery uvádza v rámci cyklu Život na hrane už piatu sériu napínavého seriálu Nutné na prežitie. Bear Grylls zavíta do ešte nebezpečnejších podmienok, než kedykoľvek pred tým a predvedie nám najdôležitejšie taktiky na prežitie, ktoré by nám pomohli bezpečne prežiť v podobných situáciách. V nemilosrdnej páľave severoafrickej Sahary je na prežitie podstatné vedieť nájsť vodu. Bear v týchto tvrdých podmienkach pri hľadaní vody vo vyschnutej studni a na schladenie svojho tela použije dokonca aj vlastný moč. Na brehu mora vo vraku lodi chytí chobotnicu, ktorú aj zje. V priebehu celej tejto série Bear zdôrazňuje, ako je dôležité zachovať rozvahu, konať rozhodne a byť vynaliezavý a duchaprítomný.

Od pondelka 30. augusta o 20:05 hod.

picture
 
Ako fungujú stroje 

Po pozretí si seriálu Ako fungujú stroje sa na svet budete pozerať úplne inak. Pripravte sa na cestu do útrob množstva rôznych komplikovaných strojov a staňte sa svedkami dômyselného strojárstva, ktoré doslova pretvára náš každodenný život. Špeciálne fotorealistické počítačové animácie zachytili miesta, kam sa bežná kamera nemôže nikdy dostať a vďaka tomu uvidíme, ako fungujú veci rôznych tvarov a veľkostí od Boeingu 747 a automobilov po pohyblivé schody a bankomaty. Komplikované strojárstvo bude prezentované zaujímavým a ľahko zrozumiteľným spôsobom a v priebehu seriálu nás čaká množstvo zábavných momentov.

Od štvrtka 19. augusta o 19:10 hod.

picture
 
Americkí drevorubači 2 

Seriál Americkí drevorubači 2 sleduje prácu rodinnej spoločnosti Pelletier Brothers, Inc zaoberajúcej sa ťažbou dreva. Firma bola založená pred pol storočím a rýchlo začala prekvitať. V súčasnosti zamestnáva desiatky mužov, ktorí pracujú na tisícoch akrov lesnatej oblasti Maine v Amerike. Nová sezóna začala daždivým počasím a po tridsiatich dňoch nepretržitého dažďa sa legendárna ťažobná cesta nazývaná "Golden Road", alebo tiež Zlatá cesta, premenila na bahnitú rieku. Nepriaznivé počasie sťažuje vyťahovanie dvojitých nákladov dreva. Dosiahnuť zisk nebude ľahké. Tvrdá práca a odhodlanie drevorubačov, ktorí pri svojej každodennej práci riskujú životy, vás ohromí.

Od pondelka 16. augusta o 21:55 hod.

picture
 
Mimoriadne projekty 

Nadšený architekt Danny Forster nám v už šiestej sérii seriálu Mimoriadne projekty priblíži výstavbu ďalších jedinečných konštrukcií. V tejto sérii sa Danny vydá do Singapuru, kde sa stavia prvý Skypark, alebo tiež "mrakopark", na svete. Ide o verejný park, ktorý sa nachádza vo výške približne 200 metrov nad zemou a ktorý prevyšuje tri mrakodrapy. Danny ďalej navštívi Kuvajt, aby sa pozrel na najvyššiu točitú konštrukciu na svete - Al Hamra Tower. V New Orelans uvidí, ako sa stavia najsilnejší ochranný systém proti hurikánom. V priebehu série bude Danny pracovať po boku dizajnérov, inžinierov a stavebníkov, ktorí sa na výstavbe týchto ohromných konštrukcií podieľajú.

Od utorka 24. augusta o 21:00 hod.

picture
 
Neviditeľné svety  

Seriál Neviditeľné svety odhaľuje pozemské sily, vzduchom prenášané častice a organizmy, ktoré zdieľajú svet spolu s ľuďmi, avšak voľným okom nie sú viditeľné. Úplne prvýkrát tento mimoriadny seriál zachytí veci, ktoré nevidíme a preskúma ich do najmenších podrobností. Pomocou špičkových laboratórnych metód, ako sú skenovacie elektrónové mikroskopy a špeciálne fotografie, uvidíte zvuk a teplo. Pozriete sa, čo všetko do seba vdychujeme, a preskúmate záhadné vodné sily, ktoré musíte vidieť, aby ste im uverili. Seriál neobsahuje počítačom vytvorené zábery– všetko, čo uvidíte, je skutočné.

Od nedele 1. augusta o 21:00 hod. na Discovery Science

picture
 
Zo starého železa  

Každý deň od pondelka do piatku o 15:50 televízna stanica Discovery Science uvádza seriáli zo série Zo starého železa, v ktorých jednotlivci súťažia o to, kto zhotoví mechanický zázrak. Vo „Výzve zo šrotoviska“ sa predstavia dva súťažné tímy, ktoré musia realizovať projekt určený pre zvláštnu úlohu. „Preteky zo šrotu“ vás zavedú na šrotovisko a na otvorenú cestu, kde sa päť tímov pokúsi zhotoviť najlepšie univerzálne vozidlo. A „Megavojny“ z vrakoviska ukazujú dva tímy s jedným cieľom: vytvoriť stroj z materiálov, ktoré nájdu na vrakovisku. Pozrite sa, ako členovia tímov spolupracujú, keď pretekajú s časom.

Od pondelka 2. augusta o 15:50 na Discovery Science

Dôležitá misia: Hubble  

Seriál Dôležitá misia: Hubble sprevádza astronautov NASA, keď sa pokúšajú absolvovať doposiaľ najnebezpečnejšiu misiu vesmírneho programu. Sedemčlenná posádka raketoplánu Atlantis odštartovala s cieľom opraviť a aktualizovať Hubbleov vesmírny teleskop – najlepší vedecký nástroj ľudstva. Nešlo však o obyčajný vesmírny let. Leteli ďalej a vyššie než ostatné misie od pristátia na Mesiaci. Vo vesmíre vykonávali doposiaľ technicky najnáročnejšiu prácu. Tento fascinujúci seriál vám umožní zúčastniť sa neobmedzeného letu s najlepšími členmi organizácie NASA.

Od piatku 13. augusta o 21:50 na Discovery Science

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,36
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.