ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Názory súťažiacich celoročnej súťaže - 5. a 6. kolo

6.10.2010 17:59:24 | Q
| Počet zobrazení: 802x

Pre registrovaných používateľov portálu eQuark.sk je tu aj tento rok dlhodobá súťaž s možnosťou vyhrať množstvo atraktívnych cien. Prinášame niektoré názory súťažiacich z piateho (nedopatrením sme ich zabudli uviesť skôr) a šiesteho kola na poslednú otázku súťaže, ktorá nemá správnu odpoveď. Hodnotí sa vyjadrenie vlastného názoru.

Podľa rozsiahleho výskumu holandských vedcov nepomôže deťom, ak ich rodičia učia doma piť alkohol s mierou. Čo podľa vás prispeje k vytvoreniu správneho postoja ku konzumácie alkoholu u mladšej generácie? 

Väčšina súťažiacich sa zhodla, že deti a mladistvých najviac ovplyvňuje okolie a ľudia, s ktorými žijú. Ide podľa nich najmä o rodičov a ich správny prístup k alkoholu, ktorý potom deti automaticky preberajú.

Objavili sa aj iné názory. Niektorí si myslia, že za pitie mladých nemôžu priamo ich rodičia, ale medializovaný pohľad na alkohol v spoločnosti, jeho propagácia a tolerancia medzi celebritami. Navrhujú preto zmenu spoločenského zmýšľania a vyjadrenia známych osobností o škodlivosti alkoholu.

Medzi návrhi súťažiacich sa objavili aj radikálnejšie riešenia. Niektorí navrhujú čo najviac oddialiť vek, v ktorom deti začnú konzumovať alkohol, iní by ich vzali na "exkurziu" do protialkoholickej liečebne, či pri prvom podozrení krátili vreckové. Najradikálnejším názorom je azda úplné zakázanie konzumácie alkoholu.

Celkovú náladu súťažiacich možno azda zhrnúť názorom jedného z nich: "U teenagerov by to nemalo byť len o zákaze pitia alkoholu, nakoľko to čo sa zakáže, priťahuje najviac. Rodičia by si mali s deťmi porozprávať o rôznych nástrahach, ale pritom nezabudnúť, že kedysi boli tiež deti a mali podobné problémy."

V roku 2008 zmenil jeden list napísaný Albertom Einsteinom majiteľa za viac ako 400 000 dolárov. Podarilo by sa za rovnakú sumu predať výtlačok emailu alebo elektronického súboru? Akú cenu má podľa vás digitálna informácia? 

Súťažiaci sa jednohlasne zhodli na názore, že digitálny obsah by sa za cenu rukou písaného listu nepodarilo predať. Prisudzujú mu ale rôznu obsahovú hodnotu podľa miery utajenia či pôvodu autora.

Za všetkých uvádzame názor jedného z účastníkov súťaže: "Moj názor je, že digitálna informácia má rovnakú obsahovú hodnotu ako list napísaný rukou, ale za rovnakú sumu ako sa predal list napísaný Albertom Einsteinom by sa výtlačok e-mailu nepredal. List je viac osobný a písaný ručne danou osobou a to má vačšiu hodnotu ako list vytlačený tlačiarňou aj keby bol obsah rovnaký. Myslím si teda, že digitálna informácia má síce rovnakú obsahovú hodnotu ale rozdielnu peňažnú."

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,57
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.