Tretie miesto v rely Budapešť - Bamako 2011

14.2.2011 11:09:50 | * q
| Počet zobrazení: 1083x

V Bamaku, hlavnom meste Mali, ktoré je v súčasnosti najrýchlejšie sa rozvíjajúcim mestom afrického kontinentu, sa koncom roka skončila dvojtýždňová dobrodružná púť slovenskej posádky Raid Adventure Team. Po prekonaní takmer 8.500 kilometrov a splnení desiatok úloh, obsadila so ziskom 1008 bodov konečné tretie miesto. Už niekoľko rokov preteká na upravenom vozidle Nissan Navara.

 

Počas šesťročnej existencie súťaže sa Juraj a Daniela Ulrichovci postavili na pódium po piaty raz. Po víťazstvách z rokov 2006, 2007 a 2008 a treťom mieste v 2009, sa ich zbierka vavrínov rozrástla o ďalší cenný úspech. Napriek tomu, že útok na štvrté prvenstvo nevyšiel presne podľa predstáv, s vystúpením na súťaži je slovenská dvojica spokojná.
 
„Tohtoročná rely bola mimoriadne ťažká, organizátori prekonali sami seba, čo sa náročnosti úloh týka," zhodli sa Ulrichovci. „Často sme hľadali neexistujúce dediny, na súťažné úlohy bolo viac odpovedí, a nie všetky nám uznali."
 
O tom, že ide o doteraz najťažší ročník rely, sa posádky presvedčili hneď v úvode africkej časti. Marocké etapy z Tazzarine do Ait Bheku (588 km) a nasledujúca do Bojdour (635 km) zaviedli súťažiacich vysoko do hôr. V zime a za úplnej tmy sa pohybovali po úzkych, polorozpadnutých cestách, prípadne v teréne, kde cesty neboli vôbec.
 
Mauritánia zas ponúkla dve najkrajšie etapy. Z Bou Lanouar do B2 Beach (280 km) a ďalej do Nouakchott (150 km), po pláži až do hlavného mesta. Podobne príjemná bola aj jazda v úžasných piesočných dunách na brehu legendárneho Ružového jazera.
 
Konečný výsledok dvojice mohol byť lepší, nebyť niektorých zmien počas súťaže. „Stalo sa nám, že ako jediná posádka sme stihli časový limit etapy, za čo sme mali dostať cenné body. Nakoniec pri počítaní výsledkov organizátori limit zrušili," popísali udalosti z tohto ročníka členovia Raid Adventure Teamu.
 
Ako teda hodnotia svoje vystúpenie a dosiahnutý výsledok samotní účastníci?
 
„Konečne sme v cieli, aj keď sme si trúfali na víťazstvo, dosiahli sme len tretie miesto. Keď sa však obzrieme späť, na všetky tie mimoriadne ťažké etapy, víťazmi sú vlastne všetci, ktorí vôbec prišli do cieľa, lebo mnohým posádkam sa to ani nepodarilo."

„Sme veľmi radi, že aj tento rok Juraj a Daniela Ulrichovci potvrdil svoje kvality favoritov tejto náročnej rally. Teší nás to o to viac, že už niekoľko rokov pretekajú na upravenom vozidle Nissan Navara. Gratulujeme Raid Adventure Teamu ku zisku tretieho miesta a do ďalšej sezóny mu za spoločnosť Nissan SCEE prajeme množstvo úspechov," povedal Peter Šatka, PR & Marketing Consultant spoločnosti Nissan na Slovensku.   

picture