ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Stretnutie nádejných budúcich mladých vedcov a výskumníkov z celého Slovenska

11.4.2007 08:25:44 | * q
| Počet zobrazení: 21x

V dňoch 20. – 22. apríla 2007 Bratislava bude hostiť výber najlepších mladých talentov v oblasti vedy, výskumu a techniky z celého Slovenska, ktorí prídu bojovať o postup už na 19. európske finále Súťaže Európskej únie pre mladých vedcov. Záštitu nad národnou súťažou prevzal Jozef Habánik, štátny tajomník Ministerstva školstva SR pre vedu, techniku, deti a mládež.

 

53 mladých ľudí vo veku od 14 do 21 rokov počas finále Slovenského národného kola 19. ročníka súťaže Európskej únie pre mladých vedcov predstaví 35 inovatívnych projektov. Projekty sa zaoberajú širokým spektrom vedeckých disciplín od prírodných vied cez informatiku, techniku a technológie až po spoločenské vedy. Projekty nádejných budúcich mladých vedcov a výskumníkov budú vystavené v Kongresovom centre Slovenskej sporiteľne, a.s. na Záhradníckej ulici č. 95.
Základným cieľom podujatia je poukázať na dôležitosť vedeckej činnosti v spoločnosti, povzbudiť mladých ľudí k bádaniu a viesť ich k výberu vedeckej profesie ako budúceho povolania.
Súťaž je súčasťou 7. rámcového programu EÚ v časti Veda v spoločnosti, ktorej cieľom je okrem štúdia vzťahu vedy v spoločnosti aj podpora budúcej generácie vedcov a výskumníkov. V Slovenskej republike sa realizuje v rámci projektu „Komplexný program zvyšovania záujmu mládeže o vedu prostredníctvom ich účasti na EUCYS“ podporeného Agentúrou na podporu výskumu a vývoja a implementovaného občianskym združením Mladí vedci Slovenska.
Hlavným cieľom a oblasťou pôsobenia občianskeho združenie Mladí vedci Slovenska z dlhodobého hľadiska je vyhľadávanie talentov v oblasti vedy a techniky vo veku od 14 do 21 a popularizácia vedy medzi mladými ľuďmi.

 

Viac informácií o súťaži nájdete na internetovej adrese: www.eucontest.sk
 

Lívia Majerníková
predsedníčka o.z.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,09
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.