Siemens pomáha obetiam katastrofy v Japonsku

29.3.2011 08:39:27 | * q
| Počet zobrazení: 1471x

Siemens realizuje medzinárodnú kampaň na získanie peňažných prostriedkov na pomoc obetiam zemetrasenia a jeho následkov v Japonsku. Do 31. marca 2011 bude Siemens zhromažďovať všetky príspevky, ktoré darujú zamestnanci z celého sveta, na osobitný bankový účet otvorený s týmto cieľom. Spoločnosť samotná na tento účel vyčlení minimálne 1 milión eur. Okrem toho Siemens poskytuje okamžitú pomoc na mieste vrátane zdravotníckeho vybavenia, ako sú mobilné ultrazvukové prístroje a prípravky pre laboratórne testy, ako aj veľmi potrebné systémy na čistenie vody v celkovej hodnote 2 milióny eur.

 

„Hlboko nás zasiahol rozsah katastrofy v Japonsku. Naša kampaň na získanie peňažných prostriedkov je symbolom úprimnej solidarity s našimi kolegami v Japonsku a so všetkými obyvateľmi Japonska,“ povedal Peter Löscher, CEO Siemens.

Zamestnanci spoločnosti Siemens z celého sveta vyjadrili svoju hlbokú ľútosť nad udalosťami v Japonsku. V minulosti už Siemens preukázal svoju obrovskú vôľu pomáhať pri katastrofách, ako boli rozsiahle záplavy v Pakistane a zemetrasenie na Haiti. Siemens zdvojnásobil dary od zamestnancov z celého sveta. Spoločnosť tak podporila úsilie o obnovu na Haiti darmi v naturáliách a príspevkami v celkovej sume viac ako 2 milióny eur.