O2 darovalo peniaze detským pacientom

6.7.2011 12:11:09 | * q
| Počet zobrazení: 1173x

O2 venovalo pre deti hospitalizované na 16 lôžkových oddeleniach v 12 nemocniciach na Slovensku 8 500 €.

 

Telefónica Slovakia venovala združeniu Červený Nos Clowndoctors, s ktorým spolupracuje na projekte Linka domov, spolu 8 500 €. Združenie prináša dlhodobo hospitalizovaným deťom v nemocniciach radosť, smiech a dobrú náladu prostredníctvom profesionálnych zdravotných klaunov. Vďaka spoločnému projektu Linka domov môžu deti hospitalizované na 16 lôžkových oddeleniach v 12 nemocniciach na Slovensku volať zdarma svojim najbližším už tri roky.

“Projektom Linka domov pomáhame deťom v nemocniciach byť v kontakte s rodinou a priateľmi počas hospitalizácie. Tieto finančné prostriedky poskytnú združeniu ďalší priestor na realizáciu aktivít, prípadne na ich rozšírenie do ďalších nemocníc. Sme naozaj veľmi radi, že môžeme byť súčasťou projektu, ktorý prináša deťom radosť a smiech, teda tých najlepších lekárov,“ povedal John McGuigan, generálny riaditeľ spoločnosti Telefónica Slovakia.

Združeniu Červený nos Clowndoctors bolo odovzdaných spolu 8 500 €. Z toho 2 500 € vo forme dobíjateľných kupónov pre projekt Linka domov. Zvyšné finančné prostriedky sú určené na ďalší rozvoj aktivít zdravotných klaunov.

„Reakcie detí, rodiny aj nemocničného personálu nám potvrdili, že projekt Linka domov si našiel svoje pevné miesto na oddeleniach dlhodobo hospitalizovaných pacientov. Kontakt detí s kamarátmi či blízkou rodinou je tak súčasťou liečebného procesu a prináša na oddelenia veľa radosti,“ uviedol Gary Edwards, umelecký riaditeľ združenia Červený nos Clowndoctors.