ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Cestári a geológovia získali ceny za najlepšie mapy pre podporu procesov v štátnej správe

17.10.2011 09:48:47 | * q
geoinformatika.sk | Počet zobrazení: 1055x

V závere prvého dňa 2. ročníka konferencie používateľov Esri produktov v Slovenskej republike boli v bratislavskom Hoteli Gate One vyhlásené výsledky súťaže Najlepšia mapa pre podporu procesov v štátnej správe.

 

Súťaže, ktorú v júli vyhlásila spoločnosť ArcGEO Information Systems spol. s r.o. v spolupráci s portálom Geoinformatika.sk, sa mohol zúčastniť ktokoľvek – či už jednotlivec alebo skupina ľudí. Bolo potrebné na ArcGIS.com uverejniť svoju mapu alebo mashup mapových služieb, ktoré podporujú konkrétne procesy v štátnej správe.

Uzávierka súťaže bola 30. septembra 2011 a prihlásené projekty sa posudzovali z hľadiska zlepšenia jedného alebo viacerých procesov, funkčnosti a kartografickej realizácie. Dňa 6. októbra 2011 vyhlasovateľ oznámil výsledky súťaže na slovenskej gis esri konferencii.

1. miesto získala Slovenská správa ciest za mapu Spoplatnené úseky cestných komunikácií SR. Cenu spoločnosti SOITRON, a.s., tablet Asus Eee Pad Transformer TF101, si z rúk Martina Kručinského prevzala Marianna Králiková. Mapa bola vytvorená pre účely agendy Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR podľa príslušnej legislatívy (stav mýtnych úsekov v zmysle vyhlášky č. 297/2010 Z.z., z 9. júna 2010) a neslúži len pre účely ministerstva, ale je určená celej škále účastníkov cestnej premávky.

Obsah mapy:

* cestná sieť – diaľnice, rýchlostné cesty, cesty I., II. a III. triedy
* medzinárodné cestné ťahy "E" – čísla ťahov
* základné orientačné prvky – dopravná značka "kilometrovník"
* spoplatnené úseky cestných komunikácií – spoplatnenie "nálepkami" pre vozidlá do 3,5 tony a mýtné úseky pre vozidlá nad 3,5 tony
* fotografie vybraných mýtnych brán (fotografie vyhotovené do 1.9.2011)
* spojitá vektorová mapa SVM 50 (licencia Úrad geodézie, kartografie a katastra SR)
* digitálne farebné ortofotomapy územia Slovenska (licencia EUROSENSE, s.r.o. a GEODIS SLOVAKIA, s.r.o.)

2. miesto obsadil Štátny geologický ústav Dionýza Štúra s mapou Geologické okienko. Peter Babčan zo spoločnosti Geotronics Slovakia, s.r.o. odovzdal Miroslavovi Antalíkovi GPS zariadenie Trimble JUNO, vhodné na zber údajov v teréne. Ocenená mapa ponúka možnosť pre vzájomné poskytovanie informácii o rôznych geologických javoch (zosuvy, skládky, banské diela a iné geologické fenomény), ktoré je možné zaregistrovať vo vašom okolí. Zároveň poskytuje priestor pre otázky verejnosti, týkajúce sa ľubovolnej geologickej tematiky.

3. miesto patrí mape Environmentálne indikátory, ktorú za Štátny geologický ústav Dionýza Štúra do súťaže prihlásil Jozef Mižák. V jeho neprítomnosti cenu, smartfón Samsung Omnia 7, prebral Štefan Káčer od technického riaditeľa ArcGEO Information Systems Petra Nemca. Environmentálna aplikácia obsahuje reprezentatívne indikátory z informačného systému Environmentálne a Zdravotné Indikátory SR. Pri výpočtoch boli použité údaje z rokov 1994 – 2003 a celé dielo je sprístupnené na Mapovom serveri ŠGÚDŠ.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,78
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.