Triumf pre Kiu Picanto

14.11.2011 11:01:31 | * q
autonoviny.zoznam | Počet zobrazení: 1075x

Model Kia Picanto získal prestížne ocenenie “iF product design” za rok 2012.

 

Okrem kvality dizajnu si porota všíma aj ďalšie kritériá, ako napr. kvalitu dielenského spracovania, mieru inovácií, ohľaduplnosť k životnému prostrediu, ergonómiu a bezpečnosť.

“Ocenenie iF product design pre Kia Picanto je pre náš team obrovským úspechom a zároveň uznaním našej firemnej stratégie zameranej na dizajn”, uviedol šéf dizajnér Kia Motors Peter Schreyer.

Na väčšine trhov je Picanto dostupné s dvomi výkonnými benzínovými motormi (69 koní a 85 koní), ktoré v kombinácii s automatickým stop-štart ISG systémom znižujú emisie CO2 na ekologických 95g/km. V krajinách západnej Európy je štandardne k dispozícii 7 ročná (150 000 km) záruka.

Päť-dverová verzia Kia Picanto sa predáva takmer na všetkých trhoch, pričom sa očakáva, že predaj troj-dverovej verzie v Európe dosiahne až 36 % z celkového predaja modelu. V priebehu prvých deviatich mesiacov roku 2011 patrilo nové Picanto k najlepšie predávaným modelom značky Kia s 179 405 predanými kusmi.

Kia sa stala držiteľom iF product design award už po štvrtýkrát v priebehu troch rokov. V minulosti bola táto cena udelená modelom Venga (2010), Sportage (2011) a Optima (2011). Značka Kia získala v uplynulých rokoch aj ocenenie red dot design a to dokonca štyrikrát.

Od svojich začiatkov v roku 1953 sa udeľovanie iF product design award koná každoročne a patrí k najvýznamnejším svetovým oceneniam za vynikajúce výsledky v oblasti dizajnu. Jeho korene siahajú na medzinárodný veľtrh v Hannoveri, kde sa prvýkrát predstavilo pod názvom “Die gute Industrieform”. Postupne sa iF product design award vypracoval na jednu z naj prestížnejších svetových súťaží dizajnu. Tento rok bolo zaregistrovaných viac ako 2 923 výrobkov v 16 kategóriách. Kia Picanto zvíťazilo v kategórii “dizajn v doprave.”