Volkswagen eT!: Mimozemský doručovateľ

21.11.2011 10:22:33 | * q
automoto.sk | Počet zobrazení: 1088x

Volkswagen predstavil dodávkový automobil budúcnosti, ktorý poslúcha na povel, a to doslovne. Hlasovým pokynom ho dokážete privolať k sebe ako Michael Knight svojho KITTa.

 

Volkswagen eT! Je konceptom dodávkového vozidla budúcnosti, ktoré je postavené s dôrazom na využívanie doručovacími spoločnosťami. Keďže ide o pohľad do budúcnosti, na pohon slúžia elektromotory. V tomto prípade však nie sú uložené konvenčne pod kapotou, ale v samotných nábojoch kolies. To umožňuje maximálne využitie vnútorného priestoru dodávky na čo najmenšom pôdoryse.

Interiér dodávky budúcnosti od Volkswagenu je úplne podriadený funkčnosti, ktorá pomáha poslíčkom efektívne kľučkovať mestskou premávkou a expresne doručovať balíčky zákazníkom.

Volkswagen eT! Dáva možnosť ovládania aj z miesta spolujazdca, čo sa oplatí najmä pri krátkych posunoch od dverí k dverám. Čo je však ešte zaujímavejšie, eT! je schopný aj polo automatickej jazdy. Čo to znamená v praxi? Auto dokáže doručovateľa poslušne nasledovať po ceste, kým on navštevuje domácnosti od dverí k dverám. Navyše ak sa náhodou doručovateľ trochu zatúla, na pokyn eT! pribehne k nohe ako poslušný pes.

Koncept eT! vyvinul Volkswagen spolu s Nemeckou poštou, Vysokou školou výtvarných umení v Braunschweigu a s podporou nemeckého Ministerstva životného prostredia.