Smart opäť víťazom

30.11.2011 20:58:27 | * q
| Počet zobrazení: 786x

V tohtoročnej súťaži Los Angeles Design Challenge 2011, ktorá sa konala v rámci losangelského autosalónu, zvíťazil rovnako ako v jej predošlom ročníku smart, tentoraz to bol „smart 341 Parkour“. Vytvorili ho dizajnéri zo štúdia Mercedes-Benz Advanced Design v Sindelfingene. Súťaž opäť hľadala najpozoruhodnejšie nové filmové auto pre Hollywood. Nešlo pri tom len o vozidlo budúcnosti pre Hollywood, ale aj vymyslieť preň príbeh, zrelý na sfilmovanie.

 

„Smart 341 Parkour trafil do čierneho: návrh kombinuje inovácie a funkčnosť s dobrodružným filmovým dianím,“ zhodli sa porotcovia súťaže - experti rôznych disciplín dizajnu. Toto revolučné všestranné super vozidlo má úplne priehľadnú kabínu, a tým neohraničený výhľad na všetky strany. Jazdí nielen po ceste, ale šplhá sa aj po fasádach mrakodrapov a dokonca lieta.

Reportérka Annie Angleová s týmto autom hľadá zmiznutých robotov Smart Granny. Tí podľa minuloročného víťazného filmového námetu vytvorili z uhlíkových vlákien vtedajší víťazný smart 454. Nádejná novinárska adeptka pritom zároveň zbiera informácie pre svoj článok na titulnú stranu, ktorý má odštartovať jej novinársku kariéru.