ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel

10.5.2007 15:46:05 | * q
| Počet zobrazení: 2201x

Programové tipy na máj 2007

 

Americký chopper (American chopper)

 

Veľmi očakávaná štvrtá séria seriálu 'Americký čoper' sleduje najobľúbenejšiu motorkársku rodinu, ktorá prvýkrát opúšťa USA a vydáva sa na cestu do zahraničia, a to v štýle Teutul! Starší a mladší Paul a Mike vyrážajú na úžasnú cestu, počas ktorej navštívia Londýn, Edinburg, Normandiu, Paríž, Stonehenge a Ring of Kerry. Vo Francúzsku sa pokúsia nahliadnuť do francúzskej kuchyne. V Anglicku sa stretnú so svojim starým kamošom Evanom McGregorom a predtým, ako ukončia svoj výlet v známom londýnskom Brighton Burn, si spolu zajazdia na motorke naprieč anglickým vidiekom. Po návrate domov sa opäť vracajú do svojej dielne Orange County Choppers. Napätie v rodine sa stupňuje a Teutuls zápasia so zdanlivo nemožnými termínmi dokončenia ich naozaj výstredných motoriek (chopperov) – vrátane špeciálnej motorky vytvorenej na počesť raketoplánov, fantastických motoriek pre štyroch šťastlivých výhercov súťaže a motorky, ktorá bude venovaná nadácií Make A Wish Foundation.

picture
 
 

Od soboty 19. mája o 20:00 hod.

 

Americké rýchle autá (American Hotrod)

 

Legenda automobilového priemyslu, Boyd Coddington, sa vracia v nových epizódach seriálu Americké rýchle autá, ktoré znovu uvedú stavbu vozidiel v jeho dielni pod silným časovým tlakom. Boyd je jedným z najlepších staviteľov rýchlych aút v Amerike a je legendou vo svojom odbore. Ukáže divákom, ako hladko vedie svoju firmu napriek šialenému chaosu. V tejto druhej sérii Boydov tím aj napriek nedostatku pracovníkov postaví päť nových automobilov, vrátane značiek Corvette rok výroby 1954, Chevy Convertible ročník 1956 a Chevy Impala Bubbleletop z roku 1961 a to všetko za neustáleho napätia a hádok, ktoré sú rovnako zaujímavé ako samotné autá. Boyd divákom predvedie každú fázu stavby vozidla od vytvorenia konceptu a návrh dizajnu, cez každý krok výrobnej technológie. S blížiacim sa termínom hustne aj atmosféra a v súťaži o to, kto postaví najlepšie autá na zákazku na svete, Boydov tím zápasí o čas a prekonáva množstvo prekážok.

picture
 
 

Od piatku 4. mája o 22:00 hod.

 

Kriminálne prípady, ktoré otriasli svetom (Crimes that Shook the World)

 

Použitím skutočných policajných videozáznamov, archívnych záznamov z médií a dramatickej rekonštrukcie prípadov doplnených rozhovormi vyšetrovateľov, súdnych znalcov a rodín obetí, vám seriál 'Kriminálne prípady, ktoré otriasli svetom' priblíži najohavnejšie kriminálne prípady 21. storočia. V každej epizóde sa budeme zaoberať vyšetrovaním konkrétneho prípadu, pričom sa vžijeme do mysle násilníkov a odhalíme kľúčové techniky, ktoré boli použité na vyriešenie 'Kriminálnych prípadov, ktoré otriasli svetom'. Prvá epizóda rozpráva príbeh o maželoch Rosemary and Fred Westovcoch z Gloucesteru, ktorí boli obvinení z vraždy desiatich žien a mladých dievčat (vrátane ich vlastných detí) v priebehu 16-tich rokov. Následne nato boli v roku 1994 zadržaní políciou. Fred West sa v roku 1995 tesne pred súdnym pojednávaním obesil vo svojej cele. Rose Westová bola neskôr v roku 1995 odsúdená za 10 vrážd. Ulica Cromwell Street 25 bola hneď nato zrovnaná so zemou a zvyšky stavby boli rozdrvené na štrk, aby sa odstránili všetky stopy po ich 'dome hrôzy’.

picture
 
 

Od štvrtka 3. mája o 22:00 hod.

 

Odhaľovanie katastrof (Decoding Disaster)

 

Požiare, prírodné katastrofy a katastrofické zlyhania – toto sú príbehy, ktoré sa objavovali na titulných stranách, a ktoré v nás zanechali hlbokú stopu. 'Odhaľovanie katastrof' sa zaoberá týmito príbehmi a pokúša sa odhaliť ich príčiny. Diváci znovu prežívajú zážitky ľudí, skúmajú príčiny traumatických udalostí a majú možnosť sledovať, ako môže veda zabrániť podobným tragédiám, aby sa už nezopakovali. Seriál 'Odhaľovanie katastrof' preskúma rôzne katastrofy, ktoré sa udiali v minulosti a očití svedkovia sa s nami podelia o svoje bezprostredné zážitky. Experti na skúmanie katastrof využijú svoje profesionálne poznatky na to, aby identifikovali dôvody, prečo tieto katastrofy vznikajú a ukázali nám spôsoby, ako podobným udalostiam predchádzať.

 

Od pondelka 21. mája o 22:00 hod.

 

Zbrane budúcnosti (Future Weapons)

 

Pridajte sa k bývalému námorníkovi, Richardovi ‘Mack’ Machowiczovi na jeho divokej ceste okolo sveta pri hľadaní neprekonateľnej zbrane. Skúmajúc úžasnú vedu a techniku, ktorá pomohla vytvoriť doteraz najhrozivejšie zbrane, sa stretáva s čudnými ľuďmi, ktorí vymysleli tieto nové spôsoby ničenia a pozorujme ako Mack ‘narába’ s najvražednejšími zbraňami, ktoré zostrelia všetko, od moderných rakiet až po hypermoderné lasre. Seriál ‘Zbrane budúcnosti’ privedie divákov do neskresleného obrazu vojenskej techniky. Skúmajte tmavý a utajený svet tajnej techniky, zadívajte sa do novátorských zbraní, ktoré nenechajú nepriateľovi priestor na úkryt, poučte sa o zbraniach, ktoré strieľajú za roh a o najvyvinutejšom nadzvukovom prúdovom bojovom lietadle na svete.

picture
 
 

Od stredy 16. mája o 21:00 hod.

 

Najväčšie dopravné lietadlo sveta: Dodávka Airbusu A380 (World's Biggest Airliner: Delivering the Airbus A380)

 

Vďaka tomuto seriálu máte výnimočnú možnosť sledovať obrovskú inžiniersku výzvu a zároveň veľmi riskantnú investíciu do výstavby najväčšieho dopravného lietadla na svete v hodnote niekoľkých miliárd britských libier. V roku 2006 bolo dvojposchodové lietadlo Airbus A380 s doletom viac ako 12 000 km uvedené do prevádzky, pričom jeho kapacita je až neuveriteľných 555 pasažierov. To je viac pasažierov na takejto dlhej trase ako kedykoľvek predtým. Všetko je skutočne v obrovskom meradle, pričom pri stavbe tohto gigantu bolo potrebné využiť fascinujúce inžinierske schopnosti, stavitelia boli vystavení skutočnému riziku a tlaku. Príbeh rozprávajú ľudia, ktorí boli zodpovední za to, aby „naučili“ toto najväčšie dopravné lietadlo sveta lietať. Na začiatku roka 2005 sa písala história, keď sa testovacie lietadlo A380 po prvýkrát rútilo po vzletovej dráhe. Sledujte ako sa dali britské, francúzske, nemecké a španielske tímy dokopy, aby dosiahli obrovský medzník v histórii letectva. Seriál prináša zaujímavé informácie, a to od samotnej obrovskej výzvy postaviť takéto gigantické lietadlo, až po jeho prvý let. Bude to naozaj úspešný miľník v histórii letectva?

picture
 
 

Utorok 29. mája o 22:00 hod.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,61
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.