Mini v londýnskom štýle

26.1.2012 10:01:57 | * q
| Počet zobrazení: 1583x

MINI v predošlých dňoch predstavilo v rámci blížiacich sa Olympijskych hier dve limitované edície svojich mestských tátošov, prezentujúcich momentálny životný štýl v Londýne, ktoré sa začnú predávať na jar tohto roku. Použité expresívne dizajnové prvky a exkluzívna výbava svojím vlastným originálnym spôsobom oživujú vonkajší vzhľad vozidla, atmosféru v interiéri a typicky zábavnú jazdu.

MINI Baker Street: individualista s extravagantným vkusom 

Auto dostalo špeciálny metalický lak Rooftop Grey kombinovaný s čiernymi pruhmi na kapote, jemne sa zvažujúcimi do tvaru písmena V a čierno lakovanou strechou. Rovnako bude auto možné objedať vo farbe Pepper White alebo Midnight Black. Obuté má leskléčierne 16-palcové zliatinové disky. Spolu s rovnako sfarbenými krytmi vonkajších spätných zrkadiel predstavujú atraktívny kontrast s vizuálnou dynamikou nového laku karosérie. Na exkluzívny charakter tejto edície poukazujú aj nápisy „Baker Street“ na bočných mriežkach pri bočných smerovkách.
V kabíne vytvárajú neopakovateľnú atmosféru poťahy sedadiel z kombinácie textil/koža, spolu s exkluzívnymi interiérovými obkladmi. Povrchy nového variantu sedadiel majú typický britský diamantový vzor. Rovnaké povrchy nájdete aj na povrchoch kokpitu a obkladoch dverí. Do celkovej atmosféry dokonalo zapadá aj svetlosivé kontrastné stehovanie na koberčekoch, manžete páky prevodovky a ručnej brzdy ina sedadlách. Na tých sa nachádza, podobne ako aj na prahoch, nápis „Baker Street“.

Sériová výbava sa bude dodávať s klimatizáciou, palubným počítačom, koženým volantom, prednými hmlovkami, svetelným balíkom a výškovo nastaviteľným sedadlom aj pre predného spolujazdca.

Ponuka motorických verzií bude obsahovať MINI One (72 kW/98 k), MINI Cooper (90 kW/122 k), MINI One D (66 kW/90 k) a MINI Cooper D (82 kW/112 k). Všetky pohonné jednotky budú štandardne kombinované so šesťstupňovou manuálnou a na želanie so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

picture
picture
 
picture
 
MINI Bayswater: extrovertný športovec  

MINI Bayswater s extrovertnou hrdosťou prezentuje svoj vrodený športový elán. Táto limitovaná edícia je odetá v exteriérovej metalickej farbe Kite Blue. Objednať sa bude dať aj s metalickými farbami Midnight Black a Eclipse Grey. Športový vzhľad zdôrazňuje čierna kontrastná strecha a takisto nové športové pruhy na kapotu. Identický dizajn pruhov nájdete aj na krytoch vonkajších spätných zrkadiel: na pravej strane vozidla vo farbe modrej a na ľavej strane v sivej. Jazdí na 17-palcových zliatinových diskoch kolies Sandblast s vysoko lesklými čiernymi povrchmi a svetlo opracovaným ráfikom, aj hranami lúčov.

Nápis „Bayswater“ zdobí bočné smerovky, prahy dverí a sedadlá. Kožený poťah sedadiel má exkluzívny farebný variant s bočnými sekciami s kovovým leskom a modrosivým kontrastným stehovaním. Dvojfarebné kontrastné stehovanie zdobí aj manžety na páke prevodovky a ručnej brzdy. Rovnako zaujmú aj pedále z nehrdzavejúcej ocele.

O schopnostiach tohto charizmatického športovca vás presvedčí aj pohľad pod kapotu. Je možné ho kúpiť ako MINI Cooper (90 kW/122 k), MINI Cooper S (135 kW/184 k), MINI Cooper D (82 kW/112 k) a MINI Cooper SD (105 kW/143 k). K dispozícií je šesťstupňová manuálna aj automatická prevodovka.

picture
picture
 
picture