ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Chráňme si zdravie, veď je to najcennejšie čo máme

27.1.2012 11:02:50 | * q
fuu zdravie | Počet zobrazení: 1679x

Pri rozličných životných jubileách, narodeninových oslavách, ale aj iných gratuláciách sa často spomína prianie zdravia. Hoci sa táto veta v dnešnej dobe už stala len akousi klasickou, naučenou frázou, málokto si uvedomí, aké nevyhnutné je zdravie pre každého z nás. Ak totiž chýba, nedokážeme si užívať život presne tak, akoby sme to chceli. A práve preto by aj zdravý človek mal pamätať na jeho posilnenie a pomôcť svojmu telu, aby vydržalo v tej správnej kondícii čo najdlhšie.

 

A keďže prichádza víkend, je dobré si uvedomiť, ako súrne telo potrebuje po namáhavom týždni oddych. Neustály stres, pracovné vyťaženie, nedostatok spánku, či nepravidelná a nedostaočne výživná strava nášmu zdraviu neprospievajú. Pritom však nemáme na mysli len dospelého človeka v produktívnom veku. Zdravie si treba vážiť a chrániť už od mlada.

Ak hovoríme o zdraví, väčšinou človeka napadne boj proti klasickým chorobám tela, ktoré sa bežne v roku vyskytnú a s tým spojené zvyšovanie imunity. Nie každému sa však vybaví psychické zdravie, ktoré je v dnešnej dobe tiež veľmi dôležité, zároveň pri spôsobe života a návale práce a povinností dnešných dní aj dostatočne ohrozené. Prepracovanosť a neschopnosť nájsť si voľný čas pre seba a svoju rodinu či priateľov vedie k jeho poruchám.

Preto by sme mali dbať na obmedzovanie stresu, uprednostňovanie príjemných vecí a odpútať sa od akýchkoľvek faktorov, ktoré nám spôsobujú vrásky na čele. Relax by malo byť pre nás niečo, čo je zaradené v našom dennom programe. Či už zvolíme zábavu s priateľmi, čas strávený s dobrou knihou, oddanie sa krásnej hudbe alebo odreagovanie sa na športoviskách je len na nás. Bez denného oddychu však kvalita nášho života klesá a úmerne sa tým zvyšuje aj riziko psychických chorôb. Neraz sa totiž humánna medicína zaoberá liečením nielen fyzických ale aj mentálnych porúch, ktoré sú v dnešnej dobe výrazne rozšírené aj medzi mladými.

Začnime na naše zdravie myslieť už dnes...

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,76
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.