Ford má dvere, ktoré v sebe integrujú stredový stĺpik

20.2.2012 11:19:48 | * q
automix.sk | Počet zobrazení: 1278x

Predné dvere sa otvárajú klasicky, zadné sú posuvné - podobne ako na Forde C-Max. Evolučnou novinkou však je skutočnosť, že zadné posuvné dvere v sebe integrujú stredový stĺpik a tak po ich otvorení ostáva obrovský voľný priestor pre nastupovanie. Toto ocenia hlavne rodiny s deťmi, ale aj mladí, aktívne žijúci ľudia.

picture
 
 

„Systémy dverí, ako je tento, sú snom dizajnérov už mnoho rokov," povedal Stefan Lamm, riaditeľ oddelenia dizajnu exteriéru v spoločnosti Ford of Europe. „Konceptu sme sa zhostili od začiatku - od nápadu v skicári dizajnéra až po štýlový a všestranný produkt dostupný v predvádzacej miestnosti predajcu."

Tím inžinierov, ktorí sa podieľali na vývoji novinky vykonal počas troch rokov viac ako 1 000 detailných počítačových simulácií s cieľom optimalizovať správanie pri bočnom náraze.

„Vyvinuli sme karosériu, ktorá si zachovala všetky výhody nového konceptu dverí a zároveň je jej štruktúra silná, pevná a ľahká," povedal Darren Palmer, riaditeľ oddelenia kvality vývoja produktov v spoločnosti Ford of Europe. „Vytvorenie silnej a stabilnej karosérie podporuje skvelé ovládanie. B-MAX je rovnako pevný ako najnovšia Fiesta a jazda s ním bude rovnako zábavná."

Nový B-Max bude predstavený budúci mesiac v Ženeve. Do showroomov by sa mal dostať ešte v priebehu tohto roka.