Tlačiareň so zmazateľným tonerom

10.3.2012 00:24:26 | Q
Toshiba, Physorg | Počet zobrazení: 1227x

Dlho očakávaná kancelária bez papierov vyprovokovala Toshibu k nájdeniu iného prístupu k zníženiu nákladov. Odborníci vytvorili systém znovupoužitia bežného papiera vďaka tlači s použitím tonera, ktorý sa dá vymazať.

 

Na zmiznutie farby atramentu využíva tlačiareň teplo. Podobnú technológiu využívajú aj zmazateľné perá, v ktorých vzniká teplo vďaka treniu.

Nový toner ale funguje len v špeciálnych tlačiarňach od Toshiby. Navyše systém netvorí len jeden stroj. Prvou časťou je špeciálny tlačiareň používajúca zmazateľný atrament. Na zmazanie už vytlačenej strany sa používa druhé zariadenie. Text z papiera úplne nezmizne, dá sa vidieť proti svetlo, technológia ale nie je určená pre tlač citlivých informácií.

Každý papier sa dá použiť päťkrát, čo môže výrazne znížiť spotrebu papiera v kancelárii. Zariadenie na vymazávanie dokáže identifikovať počet zmazaní papiera a nezmazateľný papier automaticky triedi do odpadu. Zariadenie tiež má nástroj na skenovanie mazaných údajov a ich digitalizáciu.

Prvý prototyp zariadenia umožňuje len modrú tlač, Toshiba tvrdí, že intenzívne pracujú na spôsobe viacfarebnej až plnofarebnej tlače. Cenu za toner a celý systém spoločnosť zatiaľ nezverejnila. Chcú ho dostať do obchodov do konca roka. Ak na to zákazníci priaznivo zareagujú, je pravdepodobné že nápad Toshiby sa budú snažiť napodobniť aj iní výrobcovia počítačovej techniky.

originál článku