LEXUS spustil výrobu úplne nového modelu GS 450h

26.3.2012 08:17:29 | * q
| Počet zobrazení: 1253x

V predošlých dňoch bola v závode Tahara, ktorý sa nachádza v japonskej prefektúre Aiči, spustená výroba vysokovýkonnej vlajkovej lode GS 450h – najnovšieho prírastku do rodiny GS novej generácie. Návrhári prišli s novým, odvážnejším poňatím dizajnu, ktorý je typickým pre nové vozidlá značky Lexus. Je vybavený pohonom Lexus Hybrid Drive druhej generácie.

 

Úplne nový GS je typickým odvážnym a dynamickejším poňatím dizajnu exteriéru, ktorý tomuto vozidlu prepožičiava svalnatý a elegantný vzhľad. Prepracovaný interiér zaujme kokpitom orientovaným na vodiča s najmodernejšími palubnými technológiami pre maximálne pohodlie a bezpečnosť. Všetci cestujúci sa môžu rovnako tešiť na väčšiu ponuku priestoru. Výrazného zväčšenia sa dočkal aj batožinový priestor.

Model bol navrhnutý tak, aby zákazníkom ponúkol skutočný pôžitok z jazdy. Vodič si vychutná ostré a presné riadenie, vynikajúcu ovládateľnosť, špičkovú stabilitu pri vysokých rýchlostiach a mimoriadne pohodlie pri jazde, ktoré k športovým sedanom značky Lexus už tradične patrí.

Auto je prvým športovým sedanom prémiovej triedy na svete, ktorý má vo výbave zážihový vidlicový motor so šesticou valcov. Tie pracujú v Atkinsonovom cykle, technológiou priameho vstrekovania paliva D-4S novej generácie a dvomi elektromotormi (elektromotor + motorgenerátor), s usporiadaným motorom vpredu a pohonom zadných kolies. Lexus dokáže vyvinúť výkon až 254 kW (345 k), vďaka čomu hladko akceleruje z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 250 km/h. Spotreba paliva klesla o 23 % na 5,9 l/100 km a emisie CO2 začínajú na úrovni 137 g/km.

picture
picture