ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel

4.6.2007 09:46:04 | * q
| Počet zobrazení: 2199x

Programové tipy na jún 2007

 

Kaskadérski fanatici

Parašutista urobí neobyčajný zoskok, pri ktorom preletí tesne nad hladinou mora a pristane v žraločej klietke na otvorenom mori. Basejumper vzlieta zo svojej motorky nebezpečne nízko nad zemou. Čo majú títo ľudia navzájom spoločné? Vzrušujú ich extrémne situácie a svoje husárske kúsky sa pokúsia vykonať po prvý raz práve v rámci seriálu Kaskadérski fanatici. Ide o nesmierne napínavý seriál, kde sa stretli najlepší extrémni športovci, dizajnéri a tvorcovia kaskadérskych kúskov, aby uskutočnili jeden naozaj hrôzostrašne vyzerajúci kaskadérsky kúsok. Extrémni športovci majú veľmi dobre vyvinutý zmysel pre pohyb; sú schopní spomaliť čas v napätých situáciách, v ktorých by priemerný človek spanikáril. Seriál Kaskadérski fanatici zavedie divákov priamo do mysle týchto extrémistov. Každý diel sa bude zaoberať umením tvorby kaskadérskych kúskov. Seriál Kaskadérski fanatici sa však nebude zaoberať len tým, ako a prečo taký kaskadérsky kúsok funguje, ale aj tým, prečo niektoré dopadnú tragicky. Seriálom vás budú sprevádzať Perry Barndt a Eli Thompson.

Od piatka 1. júna o 21:00 hod.

picture
 
 

Ja, videohra
Tento program je akýmsi výletom do minulosti, súčasnosti a budúcnosti videohier a počítačových hráčov. Od úplne základného počítačového ping-pongu až po myšlienkami riadený software; ľudia, myšlienky a technológie, ktoré sa skrývajú za videohrami sa vyvinuli až do tej miery, že to, čo v minulosti vo svete slúžilo na rozptýlenie sa a zábavu si vytvorilo svoj vlastný svet. Priekopníci v oblasti elektroniky vytvorili kultúru a infraštruktúru, ktorá sa stále rýchlejšie stáva súčasťou nášho každodenného života. Videohry už od svojho začiatku slúžili ako zábavná forma sociálneho výkladu, ktorý odzrkadľuje spoločenské hodnoty a globálne politické prostredia. V rámci moderného hráčskeho sveta sú jedinou hranicou predstavivosť hráča a dômyselnosť programátora. V skutočnosti sa počas tých rokov v rámci videohier nezmenila len jediná vec … sú stále neuveriteľne zábavné.
Od nedele 3. júna o 22:00 hod.

picture
 
 

Skutočne veľké veci
Žijeme vo svete, kde sa niektoré veci neustále zmenšujú, pričom iné, tie, ktoré kedysi existovali len v sci-fi príbehoch, sa stávajú skutočnosťou. A to v naozaj gigantických rozmeroch. Seriál Skutočne veľké veci vás zavedie “pod kožu" človekom vytvorených zázrakov, ktoré hýbu našim svetom. Moderátor Matt Rogers divákom priblíži stroje, gigantické teleskopy, obrovské stavby a iné naozaj veľké veci, ktoré menia spôsob nášho života. Seriál Naozaj veľké veci divákom predstaví obrovské stroje rôzneho druhu, ktoré sa nachádzajú po celom svete – od najväčšej veternej turbíny na svete, ktorá sa nachádza v Nemecku až po najväčší teleskop v Arizone v USA. Moderátor Matt Rogers, ktorý miluje zábavu sa dostáva do stredobodu diania, keď si vyskúša obrovské kladivo, ktoré slúži na drvenie rudy za polárnym kruhom a navštívi Amesovo výskumné centrum v San Jose v Kalifornii, kde NASA skonštruovala jeden z najväčších trojdimenzionálnych simulátorov na svete.
Od utorka 5. júna o 21:00 hod.

picture
 
 

Prípravy na medzinárodné automobilové preteky
Prípravy na medzinárodné automobilové preteky je dokumentárny seriál, ktorý sprevádza tím Subaru World Rally počas celej sezóny 2006 Majstrovstiev sveta v rally (WRC Championship 2006), a to od príprav a testovania pred sezónou až po rozhodujúce konečné podujatia. Tento program v štýle nevtieravého pozorovania vás zavedie do zákulisia závodov rally, a to priamo z pohľadu pretekárskeho tímu, pričom sa zameriava najmä na prácu šéfov tímu, mechanikov, jazdcov a spolujazdcov. Každá epizóda sa zaoberá jedným závodom seriálu rally, a to od príprav v hlavnom stane (základni) až po konečné etapy. V seriáli sa objavia zábery z množstva lokalít s rôznym podnebím, pričom v každej z epizód budeme cestovať spolu s tímom do jednej z nich – od námrazy a nočných etáp v rámci Rally Monte Carlo, cez snežné záveje vo Švédsku, až po šesť stôp vysoké skoky vo Fínsku. Každá z epizód sa do detailov venuje jednému preteku (rally), a to od samotných príprav, až po ukončenie celého preteku. Podarí sa tímu Subaru opäť dostať na špicu všetkých pretekárskych tímov?
Od soboty 9. júna o 22:00 hod.

picture
 
 

Ako sa to vyrába
Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, ako sa vyrábajú veci, ktoré používate každý deň? Ak áno, tak potom sa môžete tešiť na stále populárny seriál Ako sa to vyrába, ktorý sa opäť vracia na obrazovky s novými dielmi, aby odpovedal na všetky vaše otázky. V rámci tohto seriálu sa dozviete, ako sa vyrábajú tie najbežnejšie veci každodennej spotreby. Štýl programu je jednoduchý a zábery vlastne rozprávajú celý príbeh o tom, ako sú veci každodennej spotreby vyrábané. Už ste niekedy premýšľali nad tým, ako bola napríklad vyrobená obyčajná lepiaca páska? Tento seriál vám skutočne odpovie na všetky takéto otázky – a na mnohé ďalšie! Ide o jednoduchý, ale pritom veľmi zaujímavý seriál, vďaka ktorému sa dozviete ako a prečo sú veci vyrábané. Ako sa to vyrába sa stal už priam kultovým seriálom. Prináša vám zábery z výrobných liniek, na ktorých je vidno, ako sú vyrábané bežné veci každodennej spotreby. Tento seriál má v sebe istý náboj, a ak si ho pozriete raz, už nebudete chcieť vynechať ani jeden diel.
Od piatka 22. júna o 15:05 a 15:35 hod.
picture
 
 

Rodení obchodníci
Mike Brewer, odborník na predaj automobilov a Edd China, uznávaný automobilový odborník majú len týždeň na to, aby zo šiestich poriadne ojazdených automobilov urobili znova vysnívané stroje. Bude to poriadny oriešok, keďže rozpočet na rekonštrukciu každého auta je len 4000 libier. Táto energická dvojica si rekonštrukciu rozdelila na tri hlavné etapy. V rámci prvej etapy Mike hľadá autá, ktoré nevyhnutne potrebujú opravu, pričom sa s divákmi podelí o svoje cenné praktické skúsenosti, ktoré sú nevyhnutné pri kúpe opotrebovaného automobilu z druhej ruky. Mike dáva divákom tipy, ako postupovať pri výbere a kúpe toho správneho automobilu. V ďalšej etape prichádza na rad hlavný mechanik Edd, ktorý využije svoje odborné znalosti, aby preskúmal stav motora a karosérie získaných áut, aby sa ubezpečil, že každý z týchto projektov je uskutočniteľný a zmestí sa do rozpočtu. V poslednej etape sa obaja venujú vyčisteniu nanovo zrekonštruovaných áut, ktoré sú následne vystavené, aby sa predali – snáď aj so ziskom. Počas prvých dvanástich epizód diváci uvidia, ako Mike a Edd zrekonštruujú 6 klasických automobilov, medzi ktorými nebude chýbať: Porsche 911 Targa, Alfa Romeo Spider Veloce, Corvette C4 a Lexus LS400.
Od pondelka 25. júna o 16:30 hod.picture
 
 

Žijúci draci
Dnešné plazy sú tak nebezpečné, ako boli kedysi dinosaury, také krásne ako vtáci a tak starostlivé ako cicavce. Vnímať ich ako odveké a nemenné tvory má veľmi ďaleko od pravdy – v skutočnosti ide o jedny z najprispôsobivejších a najúspešnejších zvierat, čo sa týka prežitia na Zemi. V seriáli 'Žijúci draci' sa plazy stávajú hlavnými postavami, pričom vystúpia z tieňa dinosaurov. Vyvinuli sa z predkov, ktorí sledovali pasúce sa stáda dinosaurov, pričom dnešné plazy sú skutočne úspešným príbehom. Pri love využívajú arzenál chemických látok, silu a maskovanie. Pri vábení partnera sa prezentujú neuveriteľnými farbami, pohybmi a prejavmi. Majú schopnosti super hrdinov, keďže dokážu lietať, visieť dolu hlavou, prskať jed, majú röntgenový zrak a dokážu chodiť po vode. Či už ide o pohryznutie varanom komodským, vypočítavú inteligenciu krokodíla, dnešné plazy vedia stále šokovať a prekvapiť.
Od nedele 3. júna o 21:00 hod.

picture
 
 

Mimoriadna divočina
Diváci budú sledovať experta na divokú zver Marka Millera pri jeho cestách okolo sveta a návšteve tých najnebezpečnejších a najohrozenejších miest našej planéty. Markovou úlohou je poukázať na niektoré svetovo najdôležitejšie výskumné projekty o zvieratách a vysvetliť ich. Na Aljaške vás zavedie na miesta, kde by boli veľryby veľmi rady, keby ste ich nechali večerať osamote. Na svahoch Whistler Mountain sa vedci a lyžiari dostanú do niečoho, čo je pre nich nebezpečnejšie ako príliš hlboký sneh, keď sa snažia uniknúť pred obávanými medveďmi grizly. V južnom Pacifiku dostáva západ slnka úplne nové dimenzie, keď z neba začnú doslova „pršať“ vtáci! V Afrike Mark pomáha pri premiestnení slonov do bezpečia nového národného parku a v Ázií zachraňuje vzácnych medveďov malajských pred istou smrťou. Miller je ochotný urobiť čokoľvek, aby pomohol najnebezpečnejším a najohrozenejším zvieratám na svete, aby aj naďalej ostali mimoriadnou divou zverou.
Od stredy 27. júna o 21:00 hod.

picture
 
 

Rosomák odhalený
V snehom pokrytých lesoch Fínska sa schováva jeden z najťažšie spozorovateľných tvorov našej planéty, Rosomák. Má reputáciu vcelku agresívneho zvieraťa schopného uloviť svoju obeť, ktorá je až päťkrát väčšia ako on, pričom dokáže bežať rýchlosťou až 30 míľ za hodinu. Veľa toho o tomto tvorovi naozaj nevieme a jeho existencia je zahalená závojom tajomstva. Avšak jeden človek sa rozhodol zasvätiť celý svoj život práve objasneniu všetkých záhad okolo tohto živočícha. Po 17 rokoch zbierania vhodných záberov a informácií o rosomákovi prináša Antti Leinonen divákom jedinečné zábery tohto záhadného zvieraťa. 'Rosomák odhalený' je vôbec prvým podrobným portrétom rosomáka na svete, ktorý na obrazovkách uvidíte vo vysokom rozlíšení. V tomto úctu vzbudzujúcom príbehu vystupuje samička rosomáka a zároveň matka, ktorá bojuje proti prírodným živlom, aby vychovala svoje tri mláďatá. Neustále musí čeliť hrozbám, ktoré predstavujú dravci a ľudia, a aj preto pre ňu tento boj nie je najľahší.
Utorok 12. júna o 21:00 hod.

 

Myš: Život v utajení
Agent v utajení, majster únikov, nesmierny odvážlivec a artista balansujúci na lane. Toto je hodinový mimoriadny príbeh, ktorý je však niečím iný. Hlavným hrdinom nie je nikto iný, ako obyčajná myš, avšak tak, ako ste ju ešte nikdy predtým nevideli. Myši sú tí maličkí agenti, ktorí rozlúskli všetky tajomstvá sveta tým, že sa ako akýsi tajní agenti dostali napríklad aj do vášho domu. Je to celosvetová sieť, ktorá má milióny „členov“. Nezvyčajne zábery, fotografie a filmový materiál nasnímaný pomocou skrytých kamier vytvorili skvelý a naozaj veľkolepý odborný dokument z miniatúrneho sveta. Tu je život nemilosrdným bojom o prežitie, so skoro neuskutočniteľnými misiami na každodennom poriadku a s neodmysliteľnými schopnosťami ako preľstiť nepriateľa. Je čas odhaliť ich život a časy ich úspechu, a to práve v dokumente 'Myš: Život v utajení'.
Piatok 29. júna o 20:00 hod.

picture
 
 

Operácia Jumbo
Ochranca prírody Nigel Mason bol nútený zachrániť desať ohrozených slonov sumatranských pred takmer istou smrťou v rezervácii patriacej vláde, pričom neuveriteľne riskoval, aby tieto nádherné tvory previezol do svojho viac ako 3,500 kilometrov vzdialeného “Slonieho safari parku” v kopcoch na Bali. V tomto strhujúcom dokumentárnom filme sledujeme Nigela a Dediho, riaditeľa parku, ako sa vydávajú na túto neuveriteľnú cestu. Dvojicu na ceste trápia osobné problémy, konflikty a terorizmus. Operácia Jumbo, ktorú sprevádzajú jedny z najvznešenejších tvorov z kráľovstva zvierat, je skutočne napínavým závodom s časom. Diváci sú svedkami oslavy zvláštneho vzťahu, ktorý môže existovať medzi ľuďmi a zvieratami.
Pondelok 11. júna o 20:00 hod.

picture
 
 

Extrémne sochárstvo
V tomto unikátnom hodinovom programe sa známy výstredný anglický sochár Mark Coreth orientujúci sa na divokú prírodu, stáva dobrodruhom, aby vystopoval tie najvzácnejšie a najnebezpečnejšie zvieratá na svete. Mark sa vydáva na cestu do Kene, kde vyrastal. Bude tu hľadať dve nádherné zvieratá, leva a slona. Má v úmysle, ak samozrejme prežije množstvo rizík, ktoré naňho všade číhajú, vymodelovať zvieratá priamo v teréne, aby zachytil tieto najúžasnejšie zvieratá našej planéty v trojrozmernom priestore (3D). Mark Coreth sa pokúša poskytnúť celkom nový a neobvyklý pohľad na tieto zvieratá a ich prostredie, v ktorom žijú. Diváci sú svedkami vytvorenia výnimočného vzťahu medzi umelcom a zvieraťom, čo mu umožní, aby sa k nim dostal tak blízko, že môže zdokonaliť svoje hlinené sochy. Aby zachytil majestátnosť a veľkosť týchto tvorov, čo je možné len priamo vo voľnej prírode, Mark svoje sochy modeluje v životnej veľkosti. Markovým najvyšším cieľom nie je nič iné než to, aby sa pokúsil zachytiť ušľachtilosť a silu týchto neobyčajných tvorov, ktoré modeluje.
Sobota 30. júna o 21:00 hod.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,13
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.