ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Technológie HP prinášajú slovenským žiakom modernú učebňu a škole pomáhajú šetriť náklady

3.9.2012 15:31:14 | * q
| Počet zobrazení: 2879x

Deti zo ZŠ na Hubeného ulici v Bratislave privítali školský rok netradične, nakoľko sa spoločnosť HP zapojila do projektu „Inovatívna škola s ukážkovou učebňou s technológiou MultiPoint“. Hlavným zámerom projektu je zabezpečiť žiakom prístup k najmodernejším technológiám a zlepšiť zároveň možnosti ich vzdelávania. Bratislavský žiaci si tak mohli na vlastnej koži odskúšať inovatívne vzdelávanie.

 

Inovatívny prístup k vzdelávaniu si osvojuje čoraz viac škôl aj na Slovensku. Základná škola s materskou školou Jána Amosa Komenského na Hubeného ulici v Bratislave nie je výnimkou. Zapojením sa do projektu svojim žiakom zabezpečila prístup k najmodernejším technológiám. Tí budú mať od začiatku školského roka k dispozícii novú triedu vybavenú technológiou Windows MultiPoint Server, ktorá je prevádzkovaná na hardvéri HP a umožňuje učiteľom centrálne koordinovať prácu a vyučovací proces všetkých žiakov. Technológie od HP a Microsoftu otvárajú nové možnosti pri výučbe a navyše pomáhajú šetriť náklady. Úspora financií na hardvér, energiu a údržbu IT môže pre školu predstavovať až 66 %.

„Spoločnosť HP podporuje nové inovatívne myšlienky, ktoré pomáhajú zlepšiť priestor pre výučbu a zabezpečiť tak kvalitné prostredie, v ktorom technológie majú svoje miesto. Vďaka tomuto projektu sme mali možnosť priblížiť a predstaviť moderné technológie HP aj učiteľom základnej školy a ich žiakom,“ dodáva Martin Kubala, generálny riaditeľ slovenskej pobočky spoločnosti HP.

Žiaci tak už na prácu nepotrebujú kompletné PC, ale vyučovanie im zabezpečí úsporné riešenie HP MultiSeat. To sa v tomto konkrétnom prípade skladá z dvoch MultiSeat serverov HP MS6200 s operačným systémom Microsoft Multipoint server 2011, šestnástich tenkých klientov HP t200 s klávesnicou a myšou, rovnakého počtu 20-palcových HP monitorov LE2002x a HP slúchadiel s mikrofónom pre interaktívnu výučbu.

„Veríme, že nielen učitelia, ale hlavne žiaci ocenia možnosť vzdelávať sa v tej najmodernejšej multipointovej učebni, akú dnešné informačné technológie ponúkajú,“ povedala riaditeľka školy Tatiana Kizivatová.

Individuálnu aktivitu žiakov monitoruje učiteľ prostredníctvom jeho správcovského počítača alebo servera, cez ktorý môže v jednoduchom grafickom prostredí zadávať a kontrolovať úlohy. Vďaka jedinečným používateľským účtom má každý žiak svoje vlastné prostredie a pracovnú plochu, pričom všetci sú pripojení k danému správcovskému počítaču alebo serveru.

Zastaraná učebňa sa premenila na moderné pracovisko počas leta, kedy všetci učitelia absolvovali i špeciálne školenie, aby mohli technológie spoločností HP a Microsoft využívať efektívne už od prvých vyučovacích hodín. Nová moderná trieda tak bola slávnostne otvorená v prvý deň školského roku 2012/2013.

Počítačové riešenie HP MultiSeat  

Počítačové riešenie HP MultiSeat od spoločnosti HP umožňuje pripojenie až 10 používateľov pomocou jediného vyhradeného stolného počítača. Predstavuje ideálne riešenie pre počítačové prostredia s krátkou vzdialenosťou, napríklad v školách, školiacich strediskách a pod. Táto technológia poskytuje známe používateľské funkcie operačného systému Windows® 7 a v súčasnosti je to jediné riešenie zdieľania počítača plne podporované a licencované spoločnosťou Microsoft®.

Riešenie Windows MultiPoint Server 

Windows MultiPoint Server predstavuje špeciálnu verziu operačného systému pre MultiPoint riešenia. Prináša jednoduchú správu za cenovo dostupné náklady so širokou podporou výrobcov hardvéru. Podstata riešenia je založená na tom, že v rámci siete počítačov existuje iba jeden hlavný centrálny server, na ktorý sa ostatné pracovné stanice pripájajú pomocou tenkých klientov. Vďaka tejto technológii je možné výrazne ušetriť prostriedky a prevádzkovanie celého riešenia.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,54
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.