ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Aj inzercia môže byť interaktívna

12.10.2012 10:10:02 | * q
| Počet zobrazení: 2169x

Magazín PC REVUE prináša čitateľom rozšírenú realitu už aj pri plošnej inzercii. Čitatelia môžu objavovať produkty v 3D zobrazení, prezerať ich rôzne farebné vyhotovenia či meniť variácie. Stačí iba nasnímať inzerát kamerou na telefóne či tablete a 3D model sa zobrazí priamo na displeji.

 

PC REVUE stálo od svojho počiatku pri zrode mnohých myšlienok a vízií týkajúcich sa pokroku v oblasti informačných technológií. Mnohé myšlienky a nápady dokonca podporilo. Teraz to nie je inak. PC REVUE svojim čitateľom prináša rozšírenú realitu už aj pri plošnej inzercii. „Aj klasická inzercia sa mení a smartfón či tablet nájde využitie aj v tejto oblasti. V PC REVUE chceme spájať inzerciu s tým, aby ju čitatelia využili čo najlepšie. Záujemcovia o prezentovaný tovar majú teraz podstatne viac možností na to, aby si ho v pokoji pozreli zo všetkých strán a rozhodli sa správne. Prinášame im tak podobný zážitok, aký by mali pri držaní produktu v ruke,“ uviedol Ondrej Macko, šéfredaktor magazínu PC REVUE. Čitatelia môžu objavovať produkty v 3D zobrazení, prezerať ich rôzne farebné vyhotovenia či meniť variácie. Stačí iba nasnímať inzerát kamerou na telefóne či tablete a 3D model sa zobrazí priamo na displeji.

Na prezretie si reklamy v režime rozšírenej reality treba použiť kameru zabudovanú v smartfóne či tablete, aby sa načítali príslušné značky z inzerátu. Pri tomto snímaní by malo byť okolo vás dostatočne veľa svetla (stačí bežné denné svetlo alebo svetlo lampy). Ešte predtým však treba do smartfónu nainštalovať aplikáciu s označením Rozšírená realita. Tá sa nachádza na stránke www.rozsirena-realita.sk alebo www.realita.sk, rovnako aj v obchodoch Google Play či Apple AppStore. Podrobný postup na inštaláciu nájdete tu.

V októbrovom vydaní magazínu nájdu čitatelia reklamu na Samsung Galaxy Note 10.1. Táto inzercia je označená špeciálnym logom signalizujúcim rozšírenú realitu. To umožňuje lepšie ju využiť, pričom pred očami čitateľa doslova vyrastie priestorový model – v tomto prípade tabletu Samsung Galaxy Note 10.1. Po nasnímaní inzercie kamerou telefónu tablet zázračne ožije. Bude jasnejší, plastickejší a realistickejší. Stlačením kolieska v pravom dolnom rohu displeja možno meniť farbu Samsung Galaxy Note 10.1 z bielej na čiernu a koliesko v ľavom dolnom rohu umožňuje meniť jednotlivé obrazovky. Špecialitou je ovládacie pero S-Pen, ktoré tvorí podstatnú súčasť Samsung Galaxy Note 10.1. Jedna z obrazoviek zobrazuje stav, keď sa pero vysunie z tabletu.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,96
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.