ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Týždeň vedy a techniky v envirorezorte

5.11.2012 14:12:03 | * q
| Počet zobrazení: 1643x

Výstava, vedomostné kvízy, workshopy, diskusie a prednášky. Aj to je súčasťou programu Týždňa vedy a techniky v rezorte životného prostredia. Deň otvorených dverí (DOD) v Škole ochrany prírody Varín pripravila rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR) – Štátna ochrana prírody SR - Správa NP Malá Fatra. Deň otvorených dverí začne v piatok (9. 11. 2012) o 9.00 hod. a potrvá až do 14.00 hod. Akcia je s voľným vstupom pre verejnosť. Program DOD je zameraný predovšetkým na študentov základných a stredných škôl. Cyklus zaujímavých prednášok pre žiakov z základných a stredných škôl z Liptova organizuje v rámci Týždňa vedy a techniky Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Prednášať budú odborníci na rastliny a živočíchy počas celého budúceho týždňa.

 

Výstava, ktorá je súčasťou DOD je venovaná činnosti Správy NP Malá Fatra. Monitoringu veľkých šeliem, mapovaniu mokradí, vplyvu rozvoja turistiky na biotopy, manažmentovým opatreniam a sledovaniu populácie ohrozených a chránených druhov rastlín a živočíchov sú venované besedy odbornými pracovník Správy národného parku. Súčasťou DOD je aj prehliadka interaktívnej putovnej výstavy – SVETOVÝ SUPERMARKET.

Odborníci z rezortnej organizácie MŽP SR - Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva pripravili žiakom prednášky zamerané na ochranu rastlín, živočíchov, najvýznamnejšie chránené územia Liptova, jaskyne a ďalšie zaujímavé témy. Súčasťou prednášok sú aj vedomostné kvízy a workshopy. Prvý stupeň základných škôl absolvuje workshop s názvom Kde žijeme. Ten je súčasťou prednášky Zvieratá v blízkosti človeka. Ďalší workshop pre základné školy s názvom Urob si svoju muchotrávku sa viaže na prednášku o Muchotrávkach. Overiť si svoje vedomosti o hubách môžu však aj stredoškoláci, a to v kvíze s názvom Morfológia a význam húb. Prednášať na liptovských školách budú odborníci už od budúceho pondelka až do piatka (5. – 9. novembra 2012) priamo v mieste danej školy podľa jej vlastného výberu.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,99
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.