ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Najnovšie trendy v IT predstaví roadshow TechDays 2013

6.3.2013 21:21:28 | Ján Klučár
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia | Počet zobrazení: 3252x

Ak patríte medzi tých, ktorých IT živí, ktorých IT baví alebo ak jednoducho máte smartfón, tablet, notebook, hernú konzolu alebo inú IT hračku a sem tam sledujete aj dianie vo svete technológií, mali by ste zbystriť pozornosť. Spoločnosť Microsoft aj tento rok chystá sériu podujatí TechDays, ktoré sú zamerané práve na aktuálne i budúce trendy v oblasti informačných technológií.

 

Roadshow príde v druhej polovici marca postupne do troch slovenských miest: Košíc (14. 3.), Žiliny (19. 3.) a Bratislavy (20. a 21. 3.).Všetky podujatia sú bezplatné, okrem komerčného podujatia v Bratislave. Študenti po predložení študentského preukazu (ISIC) však majú aj prvú časť tohto podujatia bezplatnú.

Hlavný program TechDays 2013 tvorí tridsať prednášok od špecialistov, ukážok a vysvetlení funkcií a technologických konceptov aj je rozdelený do piatich simultánnych pracovných skupín. Súčasťou budú aj poobedné technologické kempy s odborným obsahom. Na nich sa už možno aktívne zapájať, inštalovať, skúšať, diskutovať, skúšať nové postupy riešenia problémov a získať počas štyroch hodín množstvo informácií a praktických skúseností.

Návštevníci TechDays 2013 si ďalej budú môcť na mieste vyskúšať širokú ponuku rôznych zariadení s Windows 8, Nokia Windows Phone, Microsoft Surface, Private Cloud a ďalších, ako aj technológie v stánkoch komerčných partnerov podujatia (HP, Nokia, Samsung, BSP, Gopas, V-Net a ďalší). Koncept TechDays podporili aj univerzity, ktoré sú akademickými partnermi v jednotlivých regiónoch: Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach a Žilinská univerzita v Žiline.

Minuloročné podujatie pozitívne zhodnotila prof. Tatiana Čorejová, PhD., rektorka Žilinskej univerzity v Žiline: Microsoft TechDays predstavuje jedinečný koncept podujatia, ktoré na pôde Žilinskej univerzity umožňuje regionálne pozdvihnutie záujmu o technológie a najmä sústredenie odborných komunít, komerčných spoločností, zástupcov škôl a organizácií a v neposlednom rade študentov. Je to príklad reálneho prepojenia akademickej pôdy a praxe za účelom výmeny informácií, dialógu a najmä vytvorenia nových kontaktov a partnerstiev. Myšlienka TechDays nás od začiatku zaujala z viacerých dôvodov, predovšetkým však kvôli prepojeniu najnovších technológií s vysoko odborným obsahom a praktickými ukážkami.

Sprievodný program TechDays 2013 ponúkne návštevníkom hneď niekoľko lákadiel. Okolo partnerskej zóny bude súťaž o ceny, v rámci ktorej v každom stánku partnera dostane účastník za splnenie istej úlohy pečiatku. Po dosiahnutí určitého počtu bude zaradený do zlosovania. Ďalšou zaujímavou možnosťou na diskusie bude Café TechDays, kde sa počas prestávok budú zdržiavať spíkri a experti zo spoločnosti Microsoft, otvorení diskutovať s návštevníkmi. Hráčov poteší Game Zone s Xboxom a Kinectom a hrami Halo 4 a Forza, s možnosťou vyhrať vecné ceny.

picture
picture
 
 
 

Súčasťou bratislavského podujatia, ktoré bude v Cinema City Polus, bude aj lokálne finále najväčšej technologickej súťaže študentov Imagine Cup. Z prihlásených tímov vyberie odborná porota jeden tím finalistov, ktorí Slovensko zastúpia na svetovom finále v Petrohrade počas leta. Okrem finále sa v Bratislave bude večer konať aj networkingová párty pre platiacich účastníkov. IT kempy sa uskutočnia až v nasledujúci deň a exkluzívne ich budú hostiť vybraní partneri konferencie vo svojich priestoroch.

Viac informácii o programe, spíkroch, ako aj bezplatnú registráciu nájdete na stránke www.techdays.sk

Video z minulého roka si môžete pozrieť tu.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,18
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.