picture

Silné motory na SUPERSTARS - SÚŤAŽ O VSTUPENKY!

30.5.2013 22:37:02 | Ján Klučár
www.slovakiaring.sk | Počet zobrazení: 1519x

Páči sa vám umenie špičkových športových jazdcov? Obdivujete technické novinky, žiarivé karosérie a zvuk vyladených motorov? Potom si prídete na svoje 8. a 9. júna 2013 na pretekoch SUPERSTARS.

 

Po presune z neďalekého Brna privíta pretekársky okruh Slovakia Ring v Orechovej Potôni prvýkrát aj na Slovensku taliansku motoristickú šou SUPERSTARS. Na trati sa stretnú autá, ktoré sú zárukou neľútostného súboja. Proti sebe sa postavia napríklad silné Mercedesy AMG a výkonné Audi A6. Na dráhe si to rozdajú aj také značky ako Porsche, Lexus, Jaguar, BMW, Cadillac či Chevrolet. Podmienkou je minimálne šesťvalcový motor, objem 3,8 litra a najmenej štyri miesta pre cestujúcich (samozrejme, v civilnej verzii, ktorá je predlohou pre tieto monštrá).

Pretekárske osobnosti

O vzrušenie z jazdy sa postarajú nielen silné autá s výkonom viac ako 500 konských síl, ale aj bývalí jazdci Formuly 1. Pravidelne v tomto seriáli štartuje Gianni Morbidelli, v Brne sa do BMW posadil aj Christian Klien. Z času na čas prekvapia divákov svojou účasťou aj Christian Fittipaldi, Giancarlo Fisichella či Mika Salo. Okrem si tieto preteky vyskúšal už aj nám známy obľúbený maďarský jazdec z WTCC – Norbert Michelisz. Medzi najrýchlejších jazdcov na svete rozhodne patrí Vitantonio Liuzzi. Ešte v roku 2011 sedel tento tridsaťjeden ročný Talian za volantom Formuly 1. Svoje umenie predvedie na luxusnom sedane od Mercedesu

Napätie a rýchlosť

V rámci SUPERSTARS WORLD uvidíte 13 rôznych automobilových modelov v rukách špičkových jazdcov, ktorí sa postarajú o napínavé súboje. V každom kole vás čakajú dva 25-minútové preteky + 1 kolo. Verejnosť sa dozvie mená držiteľov piatich talianskych a medzinárodných titulov pre jazdcov: „Salvatore Genovese“ – trofej pre najlepší tím, tituly „Rookie of the Year“ a „Star Drivers“.

Súťažná otázka: V akom okrese nájdete Orechovú Potôň s pretekárskym okruhom Slovakia Ring?

Traja šťastlivci, ktorí pošlú správnu odpoveď na adresu: quark.odpovednik@gmail.com, môžu získať po dve vstupenky na toto podujatie. Žrebovanie prebehne 5. júla 2013 o 12.00, výhercov budeme obratom kontaktovať. Ak medzi nimi nebudete, nebuďte smutní, pretože vstupenky si môžete kúpiť aj priamo na podujatí.

Viac informácií nájdete na www.slovakiaring.sk