ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Mobilné počítače vtedy a dnes

18.7.2013 00:03:23 | Ján Klučár
ASUS | Počet zobrazení: 2516x

ASUS predstavil nové mobilné zariadenia a zaspomínal na minulosť.

 

Spoločnosť ASUS predstavila v duchu hesla Vtedy a dnes novinky z kategórie mobilných zariadení – herný notebook G750, konvertibilný notebook/tablet Transformer Book a tablety MeMo Pad HD 7, MeMo Pad FHD 10. ASUS počas tlačovej konferencie zaspomínal aj na minulosť, kedy boli mobilné zariadenia ťažké, veľké a pomalé.

Spoločnosť ASUS začínala ako výrobca pevných dosiek, od roku 1995 vyrábala aj grafické karty a o dva roky neskôr uviedla na trh svoj prvý notebook. Počas nasledujúcich 16 rokov patrila medzi lídrov na trhu, prinášala inovácie a revolučné nápady. Zadefinovala kategóriu malých notebookov – netbookov, stála pri zrode ultrabookov a vyrobila aj jeden z prvých konvertibilných tabletov s operačným systémom Android.

ASUS vo vesmíre aj na konci sveta

ASUS P6300 bol naším prvým notebookom. Na trhu sa objavil v roku 1997 a ponúkal v tej dobe výbornú výdrž batérie až 5 hodín. S takouto výdržou sa môžeme stretnúť aj pri dnešných zariadeniach. Jeho spoľahlivosť otestovala aj misia na vesmírnej stanici MIR, kde fungoval bez jedinej chyby 600 dní, povedal Miroslav Farkaš, produktový manažér spoločnosti ASUS.
Notebooky od ASUSu plnili úlohy aj počas off-road závodu PATAGONIA 2000 v kritických podmienkach horúcich púští a zasnežených horách, dostali sa na severný a južný pól a ako prvé notebooky na svete dobyli aj Mount Everest.

Nástup netbookov a ultrabookov

ASUS, rovnako ako konkurencia, postupne rozširoval portfólio notebookov. V roku 2006 uviedol na trh prvého zástupcu herného radu G a takisto aj prvý Lamborghini notebook. O rok neskôr zadefinoval novú kategóriu prenosných počítačov – netbooky. ASUS Eee PC 701 vážil iba 900 gramov a ponúkal 7-palcový displej ako dnešné malé tablety. V roku 2007 spôsobil malú revolúciu, netbooky sa stali obľúbenými zariadeniami pre používateľov, ktorí nepotrebovali plnohodnotný notebook alebo preferovali kompaktnejšie riešenie, dodal M. Farkaš.

ASUS bol so svojím Zenbookom aj pri zrode Ultrabookov v roku 2011. Tento segment notebookov zadefinoval Intel a ide o ultratenké zariadenia, ktoré musia spĺňať viacero ďalších podmienok, aby získali označenie ultrabook.

Novinky od ASUSu

ASUS G750 je výkonný herný notebook, navrhnutý špeciálne pre potreby hráčov. Zariadenie využíva najvýkonnejšie procesory Intel Core i7 štvrtej generácie, poskytuje výborný grafický výkon vďaka grafickej karte NVIDIA GeForce GTX765M/GTX770M a disponuje ergonomickým dizajnom s podsvietenou klávesnicou a anti-reflexným displejom.

ASUS Transformer Book kombinuje plne funkčný notebook vhodný na prácu a samostatný výkonný tablet, ideálny na zábavu. Transformer Book využíva operačný systém Windows 8, ktorý môžu používatelia ovládať aj dotykom, vďaka 13,3-palcovému viacdotykovému Full HD IPS displeju. Procesor Intel Core i7/i5 tretej generácie poskytuje potrebný výkon a dokovacia stanica s klávesnicou zvyšuje produktivitu, výdrž batérie a veľkosť úložiska.

ASUS MeMo Pad HD 7 je cenovo dostupný tablet s vynikajúcim pomerom cena/výkon. Disponuje štvorjadrovým procesorom, 7-palcovým IPS displejom a vďaka hmotnosti 302 g a 10 hodinovej výdrži batérie ide o ideálne mobilné zariadenie, ktoré si schováte do kabelky, kufríka alebo tašky.

ASUS MeMo Pad FHD 10 je 10-palcový tablet s Full HD IPS displejom. Využíva operačný systém Android 4.2, procesor od Intelu a sľubuje 10 hodinovú výdrž batérie. Je určený používateľom, ktorí hľadajú cenovo dostupný a kvalitný tablet.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,49
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.