ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

V roku 2032 bude každý druhý človek obézny

22.10.2007 16:08:49 | Q
Science Daily | Počet zobrazení: 1615x

Problému obezity bude trvať najmenej 30 rokov, kým sa jeho priebeh obráti.

 

Správa o stave obezity (Tackling Obesities: Future Choices – Modelling future trends in obesity and their impact on health), ktorú publikovali profesor McPherson a riaditeľ Národného fóra zdravia Veľkej Británie Tim Marsh tvrdí, že ak bude súčasný trend pokračovať, do roku 2032 bude každý druhý človek trpieť obezitou. O menej ako 15 rokov bude mať nadváhu 86% mužov a 70% žien dosiahne rovnakú úroveň obezity o 20 rokov.

Správa uvádza, že obezita je pasívnejší fenomén ako sa predpokladalo, pretože naše telo a vzhľad sa mení a „zaguľacuje“ v súvislosti s meniacim sa okolím. ľudia musia tráviť každý deň určitý čas na čerstvom vzduchu aby zabránili nárastu hmotnosti. Väčšina britských dospelých ľudí má dnes nadváhu a obezita sa stáva normálnou.

Podnetom pre vznik štúdie bol výskum, ktorý odhalil, že 16% chlapcov mladších ako 16 rokov v Anglicku je obéznych a predpovedal nárast tohto čísla na 24% v roku 2025. Náklady vlády na tento problém sa odhadujú na 45.5 miliardy libier za rok.

Od začiatku projektu sa k problému obezity vyjadrilo viac ako 300 vedúcich vedeckých osobností a množstvo odborníkov z obchodného i neziskového sektora. Cieľom je nájsť spôsob, ako jej efektívne predchádzať.

Profesor McPherson tiež viedol malý tím zaoberajúci sa vývojom predikčného modelu pre kvantitatívne ohodnotenie možného rozšírenia obezity v budúcnosti, ktorý je založený na ohodnotení súčasných trendov. Iný simulačný model môže byť použitý na výskum vplyvu hladiny obezity na kvalitu života s ohľadom na riziko chronických srdcových chorôb, cukrovky, infarktu a rakoviny.

Výskumné metódy štúdie majú pomôcť politikom vidieť fakty do budúcnosti a hľadať riešenia, ktoré zastavia súčasný trend. Obezita bola v štúdii daná do súvisu aj s environmentálnymi, technologickými, epidemiologickými, ekonomickými, sociálnymi a politickými aspektmi.

Vedci a lekári sa chcú zamerať najskôr na deti. Do roku 2020 chcú pomer obéznych zredukovať na stav z roku 2000.

originál článku

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,09
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.