Rusko sa stalo spamovou veľmocou

12.2.2008 12:53:57 | Q
Physorg | Počet zobrazení: 960x

Podľa bezpečnostnej firmy Sophos sa stalo Rusko superveľmocou v produkcii nevyžiadaných emailov. Je v tomto ukazovateli druhé za USA.

 

Z Ruska podľa odhadov firmy pochádza 8,3% svetového spamu, či predstavuje jeden z 12 nevyžiadaných mailov v našich schránkach.

Počas druhého polroka roku 2007 zostali lídrom na poli spamu USA, ktoré vyprodukovali 21% týchto správ obsahujúcich nevyžiadanú reklamu a niekedy aj vírusy a iný škodlivý softvér.

Z pohľadu regiónov sa však na prvom miesto umiestnila Ázia s 32%, za ňou nasledovala Európa s 27% a až potom Severná Amerika s 26,5% všetkej nevyžiadanej pošty.

Najaktívnejšie krajiny v oblasti sú: USA, Rusko, Čína (4,2%), Brazília (4%), Južná Kórea (3,9%), Turecko (3,8%), Taliansko (3,5%), Poľsko (3,4%), Nemecko (3,2%), Španielsko (3,1%), Mexiko (3,1%) a Veľká Británia (2,5%).

„Krajiny, ktoré sa v tomto rebríčku neustále objavujú, potrebujú spraviť viac pre obranu svojich počítačových systémov,“ povedal Mike Haro, analytik spoločnosti Sophos. „Ak sa budú aj naďalej prizerať, ako z ich počítačov odchádza nevyžiadaná pošta, hackeri budú tieto systémy využívať ďalej a na stále nebezpečnejšie útoky.“

Odborníci upozorňujú, že internetoví kriminálnici sú prefíkaní a stále nachádzajú nové spôsoby ako šíriť nevyžiadaný obsah medzi dôverčivých používateľov internetu.

originál článku