ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Kríza chrobáka 2

30.4.2008 08:44:43 | * q
| Počet zobrazení: 1611x

Titul najpopulárnejšieho auta na svete ešte stále patrí autu VW Chrobák. Toto autíčko má obrovský počet fanúšikov po celom svete. Chrobáka milujú vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu a štýlu ľudia každého veku. Možnosti jeho úprav sú zdanlivo nekonečné a ľudia sú schopní minúť tisíce libier na jeho dokonalú rekonštrukciu, úpravu či vlastné kreácie. Seriál Kríza chrobáka 2 vstupuje do sveta autodielne Race Shack a jej majiteľa Conora LaGrue. Ten vo svojich úpravách spája modernú výkonnosť a vzhľad klasického VW. Tento seriál sleduje vzlety a pády tímu, ktorý sa pustil do práce na týchto obľúbených autíčkach. Občas vybuchnú emócie, ale priateľské vzťahy a spoločné zaujatie vytvárajú veselú atmosféru plnú tvrdej driny.

Hlavné postavy 

Conor a jeho tím sú špičkoví odborníci. Ich reputácia láka vlastníkov áut a závodných tímov z celej Európy na návštevu ich jedinečnej autodielne. Keď nepracujú na vozidlách svojich zákazníkov, Conor a jeho tím sa zaoberajú vlastnými projektmi - trávia stovky hodín nad tým, ako vdýchnuť nový život do ich miláčikov z radov VW Chrobák. Jednotlivé postavy v autodielni Race Shack majú obrovské množstvo vedomostí a skúseností a ich osobnosti a vášne sa naplno ukážu pri uspokojovaní požiadaviek zákazníkov.

picture
 
Conor 

- mení svoju VW dodávku s deleným čelným sklom na jedno z najrýchlejších a najštýlovejších áut v Európe a chce sa s ňou predviesť na prehliadke Volksworld Show 2007.

Matty Walker 

- manažér autodielne Race Shack je viac ako legenda, jeho neobvyklá nátura občas vytvára trenice, no inokedy je v Race Shack zase zdrojom zábavy. Je vynikajúci strojár a jeho VW Karmann Ghia z roku 1960 je jedným z najlepších „výstavných áut“ v krajine.

Kevo 

- na rozdiel od ostatných v skupine je to múdry muž plný sarkazmu, ktorý v autodielni rozdáva úsmevy a duchovné rady. Na ceste je zas zdrojom vzrušenia. Kevo si trúfa opraviť Conorov VW Trekker tak, aby s ním mohol znova nastúpiť na pretekársku dráhu.

 

Aj keď ich vlastné autá sú náplňou ich života, zákazníci majú vždy prednosť – od najextrémnejších VW vo Veľkej Británii až po nádherné klasické autá a dodávky. Tento seriál upúta všetkých automobilových nadšencov, ktorí nadovšetko milujú zvuk motorov.

POPIS JEDNOTLIVÝCH ČASTÍ 

1. časť, vysielaná v stredu 14. mája 2008 o 16:00 hod. 

Pracovať v autodielni na plný úväzok je uskutočnením sna pre každého fanúšika áut. Oprava týchto malých áut zaberá veľa času a stojí neuveriteľné množstvo peňazí. Partia v autodielni Race Shack víta nového člena tímu. John King je profesionálny automechanik, ktorý sa špecializuje na volkswageny. Conor vlastní Trekker z roku 1972, auto vyrobené na pretekanie, avšak pred troma rokmi ho rozbil na kúsky, doslovne. John začína jednu zo svojich najnáročnejších prác – úplne opraviť svoje pretekárske auto z roku 1954 len za 6 mesiacov.

picture
 
2. časť, vysielaná v stredu 14. mája 2008 o 16:30 hod. 

Chlapci majú plné ruky práce... Až neskoro popoludní sa dostanú do Sandown Park, kde sa koná tohtoročná prehliadka Volksworld, jedno z najväčších VW stretnutí v Európe. Týždeň pred prehliadkou je vždy hektický a autá zákazníkov majú prednosť, takže tím musí pracovať vo dne, v noci. Ale dodávka nie je jediným rozrobeným autom. John začal pracovať na športovom aute z roku 1954 spolu s ostatnými, čím im pripravil program na celý víkend. Premeniť ho na závodné auto v priebehu 6 mesiacov je obrovská úloha aj pre tak skúseného odborníka ako je John.

3. časť, vysielaná v stredu 21. mája 2008 o 16:00 hod. 

Conor a jeho tím pripravujú dodávku z roku 1966, pretože ju chcú predať na prehliadke Volksworld, ktorá bude už o týždeň. Hoci dodávka jazdí ako blesk, nepodarí sa mu nájsť pre ňu kupca. Conor teda musí ešte nejaký čas počkať, kým sa mu vráti 20 tisíc dolárov, ktoré vložil do jej opravy. Ale to nie je jediný projekt s pevným termínom. John začal opravovať športové auto z roku 1954 a zažil niekoľko nepríjemných prekvapení.

4. časť, vysielaná v stredu 21. mája 2008 o 16:30 hod. 

Pretekárska sezóna je v plnom prúde a v Race Shack nie je priestor ani na krátky oddych. Conor chce dostať svoj rozbitý 300-koňový VW Trekker späť na pretekársku dráhu ešte pred koncom sezóny. No ostávajú už iba 4 mesiace na to, aby jeho Chrobák splnil požadované podmienky. John sa zameriava viac na krásu ako na výkon. Z naplánovaných 6 mesiacov na opravu pretekárskeho auta z roku 1954 sú už 2 mesiace nenávratne preč. Auto je úplne rozobrané a je čas pustiť sa do práce na ráme.

picture
 
5.časť, vysielaná v stredu 28. mája 2008 o 16:00 hod. 

Conorov kolega John King je v polovici plánovanej opravy. Premenil pretekárske auto z roku 1954 na hviezdu prehliadok. Ostávajú mu menej ako 3 mesiace do konca sezóny a to najťažšie ho ešte len čaká. Nastal čas prvýkrát vyskúšať autá v Dyno a Bob dúfa, že jeho náročná práca nevyjde nazmar. Trekker je rozobraný na súčiastky a vôbec nevyzerá ako nádejné pretekárske auto. Ale chlapcov z tímu to veľmi netrápi. Nedávny výlet do Južnej Kalifornie poskytol Johnovi veľa inšpirácie.

6. časť, vysielaná v stredu 28. mája 2008 o 16:30 hod. 

Je vrchol pretekárskej sezóny a prevádzka jedného z najznámejších pretekov Dyno v Európe znamená, že chlapcom nezostáva veľa času na vlastné projekty. Johnovi ubehlo už päť mesiacov zo šiestich, naplánovaných na opravu, a jeho čas sa pomaly chýli ku koncu. Jeho pretekárske auto z roku 1954 je už skoro hotové. Chlapci z Race Shack majú v tomto ročnom období plné ruky práce. Bug Jam, jedna z najväčších v-dub (VW) prehliadok v Európe, bude už o niekoľko týždňov a teraz ešte prijali dodávku dvoch chrobákov s obrovskými motormi, ktoré musia byť na prehliadku perfektne pripravené.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,91
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.