ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
Publicistika

Články / Rozličné / Lovci tornád

Lovci tornád

26.6.2008 09:17:20 | * q
| Počet zobrazení: 1465x

Začiatkom každého roka sa netradičná skupinka vedcov, nadšencov a excentrikov pripravuje na ďalšiu sezónu „prenasledovania“ búrok. Ich cieľom je „uloviť“ jeden z najnebezpečnejších a najagresívnejších výtvorov matky prírody – tornádo. Ale nášmu tímu len vidieť tornádo nestačí. Jeho členovia dúfajú v nemožné – a to, že sa dostanú DOVNÚTRA jedného z nich.
Pozrite si od stredy 2. júla o 21:00 h na Discovery Channel nový seriál “Lovci tornád” a zistite, či sa im to podarí.

Tím 

Meteorológ a výskumník Josh Wurman tvorí s filmárom extrémnych filmov Seanom Caseym úžasnú dvojicu. Majú spoločný cieľ – zachytiť tornádo, hoci ich dôvody sú úplne odlišné. Josh potrebuje niekoho, kto by mu pomohol dopraviť do špirály tornáda vedecké prístroje a Sean niekoho, kto ho dokáže “navigovať” do správnej pozície, aby túto neuveriteľnú vec mohol trojrozmerne nafilmovať. V snahe získať tie najlepšie zábery priamo zvnútra tornáda riskuje Sean vlastný život a filmuje z “vežičky” svojho špeciálne upraveného vozidla.

 

Veľké planiny v USA sa rozprestierajú na ploche 1.120.000 štvorcových kilometrov rovinatej krajiny. Táto oblasť sa nazýva aj „Alej tornád“. Každý rok na jar dochádza k prudkým zmenám počasia a zo sekundy na sekundu môže dôjsť ku katastrofe. Obrovské vzdušné masy do seba navzájom narážajú veľkou silou a vytvárajú pritom smrtiace tornáda, ktoré ohrozujú ľudské životy a majetok.

POPIS EPIZÓD 

EPIZÓDA 1: 2. júla o 21. hod. 

Počas prvej naháňačky za tornádami sledujú Sean, Josh a ďalší členovia tímu nebezpečné oblaky, z ktorých sa s veľkou pravdepodobnosťou môže vytvoriť tornádo, no nestalo sa tak. Zmeškali však prvé tornádo tejto sezóny, ktoré postihlo a zničilo mesto Tulia v Texase. O týždeň neskôr sa skoro ráno objavia náznaky ďalšieho tornáda, avšak ani po hodinách pátrania sa tímu nepodarí naň natrafiť.
Až po súmraku nájdu sľubne vyzerajúcu búrku a začína sa „lov“. No úpravy na prístrojoch na poslednú chvíľu spôsobia, že zmeškajú aj toto tornádo. Sean je už pripravený odvolať tím z lovu, no Josh spozoruje neďaleko ďalšiu búrku. Na trojrozmerné filmovanie je už príliš veľká tma, no podarí sa im dostať sa do jej centra. Vedci sa už nevedia dočkať údajov. A to sa sezóna iba začína!

picture
 
EPIZÓDA 2: 9. júla o 21. hod. 

Po týždni bezvýsledného pátrania po Kansase a čakaní, kým prejdú dni pekného počasia, sa Josh, Sean a ďalší členovia posádky opäť vydávajú na „lov“ tornád. Cez Texas naháňajú krížom cez divokú krajinu po nespevnených cestách obrovský mezocyklón až ku kanadským hraniciam. Búrku je takmer nemožné zachytiť. Sean neuposlúchne Joshove pokyny a púšťa sa spolu s celým tímom po poľnej ceste v snahe dostihnúť unikajúcu búrku. Nakoniec však spanikári a prikáže stiahnuť sa z údolia, v ktorom jemu ako aj celej posádke hrozí nebezpečenstvo uviaznutia v strede obrovskej búrky. O pár dní sa im podarí fantastický úlovok – Josh umiestni špeciálne upravené auto SCOUT s prístrojmi do centra troch tornád.

picture
 
EPIZÓDA 3: 16. júla o 21. hod. 

Po piatich týždňoch naháňačky za tornádami potrebujú filmár Sean Casey aj meteorológ Josh Wurman zachytiť tornádo, avšak všetky ich pokusy sú neúspešné aj napriek Joshovým najmodernejším prístrojom. Začínajú vznikať konflikty. Josh ignoruje Seanovu predtuchu a nakoniec zmeškajú „historické“ tornádo úrovne EF5 v Greensburgu v štáte Kansas. Deň po búrke navštívia mesto a vidia všetku tú hrôzu, ktorú tornádo dokázalo narobiť. To čo vidia ich zasiahne, avšak stále idú za svojim cieľom.

EPIZÓDA 4: 23. júla o 21. hod. 

Sezóna tornád sa pomaly končí. Aj napriek tomu, že sa členom tímu podarilo úspešne zachytiť niekoľko tornád a Josh má fantastické dáta, Sean so svojim špeciálne upraveným vozidlom sa na „záber života“ iba chystajú. Po dňoch „naháňania duchov“ a presúvania sa z jedného miesta na druhé začína byť Sean čím ďalej, tým viac frustrovaný. Akoby toho nebolo dosť, pokazí sa im auto a musia si dať jeden deň pauzu. Sean už stráca nádej a celý tím sa pripravuje na posledný deň sezóny. Vydávajú sa na lov. Po dvoch neúspešných pokusoch zachytí Josh varovanie pred tornádom v Nikcersone v Kansase. Ponáhľajú sa na miesto a Josh sa naposledy v tejto sezóne vydáva za sľubne vyzerajúcou búrkou.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,98
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.