ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

RIZIKOVÉ LABORATÓRIUM

11.8.2008 12:17:33 | * q
| Počet zobrazení: 1403x

Nový seriál plný testov, ničenia a explózií s názvom „Rizikové laboratórium“ predstaví zaujímavý tím - inžiniera Chucka Messera, chlapíka, ktorý prináša nápady - Kevina Cooka, výskumníčku v oblasti rakiet Deanne Bell a dizajnéra Nicka Blaira.

 

Pri svojej práci využívajú bežne používané technológie, ktoré aplikujú prevratným a život zachraňujúcim spôsobom. Najprv technológiu detailne preskúmajú, aby zistili ako funguje a potom svoje poznatky aplikujú neobvyklým spôsobom na zvýšenie bezpečnosti
ľudí. Mohol by napríklad náter z nepriestrelného kevlaru ochrániť lietadlo pred výbuchom bomby? Dokázal by automobilový airbag umiestnený vpredu na snehovom pluhu lokomotívy bezpečne odtlačiť auto z koľajníc? Tím z „Rizikového laboratória“ to všetko preskúma.

Seriál sa natáčal v kalifornskom Laboratóriu crash testov. Členovia tímu testujú svoje ambiciózne plány a natáčajú ich pomocou úžasnej vysokorýchlostnej snímacej techniky z tých najnepravdepodobnejších uhlov a vzdialeností. Seriál „Rizikové laboratórium“ je pastva pre oči milovníkov explózií, nárazov, kolapsov, kolízií a detonácií, ktoré ukazujú, že ničenie môže byť občas aj užitočné. Pozrite si nový seriál Rizikové laboratórium na Discovery Channel. Začíname v piatok 19. septembra o 21.00.


picture
 
 

POPIS EPIZÓD:

Epizóda 1 – Betón absorbujúci náraz, 19. septembra o 21.00
Dokážu členovia tímu využiť najnovšiu technológiu používanú na letiskách na to, aby zabránili kolízii auta alebo autobusu s protiidúcimi vozidlami?
Tím sa snaží nájsť nové využitie pre úžasný materiál nazývaný „brzdiace betónové lôžka “, ktoré sú vyrobené z drobiaceho sa materiálu a umiestnené sú na konci pristávacích dráh na 18 vybraných letiskách v Amerike. Používajú sa na zastavenie lietadla, ktoré minulo pristávaciu dráhu. Ak by sa ale umiestnili do stredového pásu na diaľnici, fungovali by ako istý druh bariéry? Členovia tímu vyskúšajú všetky možnosti, no odpoveď na túto otázku je možné získať iba pri náraze skutočných áut pri reálnej rýchlosti. Vysokorýchlostné digitálne videokamery zaznamenajú, čo sa stane v tak krátkom okamihu ako žmurknutie oka. Odolá prekážka z drobivého betónu takýto náročný test?

Epizóda 2 – Budova odolávajúca výbuchom, 26. septembra o 21.00
V tejto časti čelí náš dizajnér a inžinier takmer nemožnej výzve. Je možné použiť farbu, ktorou sa natiera vnútorné obloženie nákladných áut a chráni vozidlá pred škrabancami a údermi, na ochranu budovy pred silnou explóziou?
Najprv je treba analyzovať obloženie nazývané „Koža nosorožca” a zistiť jeho vlastnosti. Potom na dvoch nákladných autách, jedno s obložením a jedno bez neho, odpália explóziu, aby zistili, či je nejaká šanca, že by ich predpoklad fungoval. Pri obhliadke trosiek zistia, že vnútorné obloženie nákladného auta natretého farbou vydržalo. Po ďalšom silnom výbuchu je tím pripravený čeliť skutočnej výzve. Budovu, ktorú postavili len pre tento účel, obložia testovaným materiálom a priamo pred budovou odpália obrovskú explóziu. Kamery snímajúce päť tisíc záberov za sekundu by mali odhaliť každú mikrosekundu akcie. Vydrží budova alebo sa zrúti? Je jediný spôsob ako to zistiť….Výbuch!
Epizóda 3 – Dom odolávajúci hurikánom
Epizóda 4 – Lietadlo odolávajúce výbuchu bomby
Epizóda 5 – Dom odolávajúci zemetraseniu
Epizóda 6 – Náraz vlaku
Epizóda 7 – Únik z veľkej výšky
Epizóda 8 – Lesný požiar
Epizóda 9 – Nezastaviteľný príves
Epizóda 10 – Fluidizovaný piesok
Epizóda 11 – Veľmi zvláštny záchranný čln
Epizóda 12 – CO2 policajné auto
Epizóda 13 – Vystreľovacie sedadlo v člne

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,85
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.