HP dosiahla 24-hodinovú výdrž batérie

10.9.2008 14:39:45 | Q
Physorg | Počet zobrazení: 2679x

Spoločnosť HP dosiahla neslýchaný míľnik mobilnej komunikácie - viac ako 24 hodín súvislej práce s notebookom na jediné nabitie batérie.

 

Pomocou merania štandardným priemyselným meraním vývojári zistili, že nový notebook HP EliteBook 6930p so špeciálnou batériou so zvýšenou kapacitou dokázal fungovať viac ako jeden celý deň.

„Celodenná práca je svätým grálom oblasti notebookov,“ povedal Ted Clark, generálny manažér HP. „Naši zákazníci sa už nemusia obávať, že im batéria nevystačí na celý pracovný deň.

HP ťaží aj z nízkych energetických nárokov svojich komponentov, čo predlžuje životnosť batérie. S novým notebookom môže jeho majiteľ napríklad:

• cestovať a absolvovať najdlhší komerčný let z Newark Liberty International Airport na Singapore Changi Airport, ktorý trvá 18 hodín a 40 minút
• absolvovať desaťkrát cestu medzi Londýnom a Parížom vlakom EuroStar
• cestovať autom z Mainu do Floridy
• absolvovať autom dvakrát cestu z Bratislavy do Košíc a späť


HP EliteBook sleduje najnovšie trendy mobilných technológií aj z hľadiska svojho dizajnu. Už v októbri sa dostane k zákazníkom.

V notebooku sú špeciálne vyvinuté pevné disky spoločnosti Intel označované ako SSD (solid-state hard drives), ktoré okrem predlžovania výdrže batérie poskytujú väčšiu trvácnosť a odolnosť ako aj rýchlejšiu odozvu na systém. Merania spoločnosti HP ukázali, že výkon sa zvýšil o 57% a doba prenosu údajov je šesťnásobne kratšia ako u bežných pevných diskov.

Notebook v základnej konfigurácii váži len 2,1 kg a má monitor s uhlopriečkou 14,1 palca. Je určený primárne na dlhé cesty, obsahuje disk odolný voči otrasom, spevnený panel displeja a klávesnicu odolnú voči obliatiu. Bol navrhnutý tak, aby prešiel armádnymi štandardmi a fungoval pri extrémnych teplotách, vibráciách a vlhkosti. Výnimočne odolný je aj obal notebooku HP DuraCase.

originál článku