ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na október

29.9.2008 10:02:03 | * q
| Počet zobrazení: 1239x

Zázraky vytvorené ľuďmi v Ázii  

Už druhá séria seriálu „Zázraky vytvorené ľuďmi v Ázii“ podrobne predstaví tie najúžasnejšie stavby, ktoré v Ázii stoja - historické aj moderné. Pozrite sa, aké priekopnícke a dômyselné stratégie boli pri stavaní použité. Uvidíme konštrukciu ohromného protipovodňového systému v malajskom Kuala Lumpure a tiež stavbu dopravnej spojnice v Južnej Kórei. Táto spleť mostov a tunelov spájajúca malé ostrovčeky bola postavená tak, aby odolala častým miestnym tajfúnom. Nakoniec vám predstavíme singapurské letisko nazvané „Airtropolis Changi“. Tento supermoderný architektonický skvost má obrovskú kapacitu a ročne ho využíva 64 miliónov pasažierov. „Zázraky vytvorené ľuďmi v Ázii“ divákov zavedú do zákulisia najdôležitejších moderných stavieb Ázie.
Od utorka 21. októbra o 22:00 hod.

picture
 
Opravovňa vrakov 

Na Discovery sa už v tretej sérii vracia známa „Opravovňa vrakov“. Seriál si obľúbili najmä milovníci automobilov. Pod vedením Chipa Foosa pred zrakmi divákov zo starých vrakov vzniknú nádherné na objednávku upravené sexy vozidlá. Tím autoopravovne predvedie úpravy a opravy v neuveriteľne krátkom čase. Rodiny a priatelia majiteľov áut však najskôr musia štvorkolesových miláčikov oddeliť od ich majiteľov. Spolu s Chipom budú seriál moderovať majstri designu Chris Jacobs a Adrienne „AJ“ Janic. Trojica moderátorov spoločne povedie tím skúsených expertov, ktorí budú pracovať bez prestávky, dokiaľ zo starých ojazdených áut nevytvoria umelecké kúsky. Na prácu majú len niekoľko dní a obmedzený finančný rozpočet. Aby všetko stihli, pôjdu skutočne na „plný plyn“.
Od štvrtka 23. októbra o 16:00 hod.

picture
 
Skutočné miesto činu  

V druhej sérii seriálu „Skutočné miesto činu“ sú pri vyšetrovaní príšerných vrážd aplikované poznatky modernej vedy. Tvorcovia seriálu sa vžili do myslenia páchateľov a podrobne vykreslili všetky ďalšie okolnosti zložitých prípadov. Každá epizóda dokumentuje jednotlivé fázy vyšetrovania, ktoré nakoniec vedú k objasneniu prípadu. Rekonštrukcie zločinov dopĺňajú policajné výsluchy, rozhovory s hlavnými vyšetrovateľmi a výpovede svedkov. Kriminalisti, ktorí na seriáli spolupracovali, zvážili rôzne možnosti ako a prečo k zločinom mohlo dôjsť. Pravda niekedy vyjde najavo úplne náhodou a nečakane. Vyšetrovatelia a polícia sa pri práci musia riadiť zásadou, že všetci podozriví sú nevinní, pokiaľ nie je dostatočne dokázaná ich vina.
Od štvrtka 16. októbra o 21:00 hod.

picture
 
Mladí kulturisti  

Tento pútavý dokument sleduje príbehy mladých kulturistov, ktorí sú natoľko posadnutí vzhľadom, že kvôli tomu takmer ohrozujú svoje zdravie. Nahliadneme do životov a myslenia troch mladých kulturistov a z ich rozprávania zistíme, prečo zatúžili po tom, aby ich telá boli neprirodzene veľké. Ďalej sa dozvieme, čo si o tom všetkom myslia ich príbuzní a priatelia. Seriál predstaví 17-ročného Dannyho, ktorý chce byť väčší a väčší. V dobe natáčania seriálu dodržiaval prísnu diétu, aby si vytvaroval telo na svoju prvú súťaž. Jack má 13 rokov a vysvetlí nám, čo ho motivovalo k tomu, že chce vyzerať ako Arnold Shwarzenegger. Ďalej uvidíme mladé dievča Chapelle, ktorá sa vyberie osobne sa stretnúť so svojim ženským kulturistickým idolom - legendárnou kulturistkou Avril. Dokument pravdivo vykresľuje, prečo chcú mladí ľudia vstúpiť do zvláštneho sveta kulturistiky a prečo sú ochotní obetovať roky dospievania a zdeformovať si telá do groteskných proporcií.
Od štvrtka 30. októbra o 22:00 hod.

Skutočne veľké veci  

Seriál „Skutočne veľké veci“ sa zameral na fantastické moderné technológie doslova meniace svet, v ktorom žijeme. Niektoré predmety, ktoré bežne používame, sa neustále zmenšujú, zatiaľ čo iné boli vytvorené v obrovských rozmeroch, napriek tomu, že sa niečo takého v minulosti zdalo byť možné len v science-fiction. Seriál „Skutočne veľké veci“ sa vracia v druhej sérii a v jednotlivých epizódach predvedie, ako fungujú kolosálne zariadenia, ktoré doslova hýbu svetom. Uvidíme obrovské stroje používané na mnoho rôznych účelov a dozvieme sa o nich veľa zaujímavých vecí. Seriálom nás bude sprevádzať Matt Rogers, moderátor s úžasným zmyslom pre humor. Matt nám veľké stroje, masívne konštrukcie a ďalšie skutočne veľké veci ukáže zblízka.
Od utorka 7. októbra o 21:00

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,89
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.