ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Discovery channel - programové tipy na november

30.10.2008 14:23:29 | * q
| Počet zobrazení: 1200x

Doktorka G: Súdna lekárka 

Každý prípad má za sebou zaujímavý príbeh. Doktorka G. pracuje ako forenzná patologička pre oddelenie lekárskeho vyšetrovania v regióne Bexar na Floride v USA. Jej úlohou je vyšetriť skutočné príčiny zdanlivo nevysvetliteľných náhlych úmrtí a objasniť, čo k nim viedlo. V tretej sérii bude Doktorka G. vyšetrovať rad záhadných situácií. Jedným z prípadov je 32-ročná žena, ktorá náhle zomrela kvoli zvláštnym zdravotným problémom na dovolenke v Orlande. Ďalším prípadom je 76-ročný muž, ktorý zmizne z osobného vlaku. Neskôr ho nájdu v bezvedomí vedľa železničnej trate a umiera o dva týždne v nemocnici. Nikto nevie, čo tieto smrteľné udalosti spôsobilo. Skutočné príčiny smrti, ktoré Doktorka G. odhalí, bývajú v mnohých prípadoch veľmi prekvapujúce. Podarí sa jej aj tentoraz objasniť všetky lekárske záhady?
Od štvrtka 6. novembra o 22:00 hod.

picture
 
Rodení obchodníci 

Seriál „Rodení obchodníci“ prináša divákom krásne autá, živý komentár a veľa užitočných informácií pre tých, kto sa chystajú kúpiť auto. Mike Brewer a Ed China sa na obrazovky vracajú už v piatej sérii, aby kúpili, opravili a potom predali šesť klasických áut. Tentoraz to budú autá známych značiek z európskeho kontinentu a Veľkej Británie. Mike pri pátraní po automobilových pokladoch s nízkou nákupnou cenou precestuje celú Európu od francúzskeho Dijonu, kde sa pokúsi vyjednať nízku cenu za starý Citroen DS až po Nemecko, kde po dlhom a ťažkom jednaní zakúpi Mercedes 280SL rok výroby 1984. Ed zatiaľ pracuje na Fiate 500 z roku 1971. Než ho budú môcť predať, budú ho musieť kompletne celý prelakovať. Podarí sa tímu "Rodených obchodníkov" dokončiť všetku prácu načas?
Od stredy 12. novembra o 14:40 hod.

picture
 
Ako sa to robí  

Televízna stanica Discovery prináša už jedenástu sériu seriálu „Ako sa to robí“. Jednotlivé epizódy poskytujú názorný výklad vedeckých princípov, ktoré sa za výrobou každodenných predmetov skrývajú. Aj tentoraz navštívime množstvo tovární. Uvidíme, ako sa vyrábajú napríklad anatomické modely, hudobné hracie skrinky, kukuričná tortilla, chipsy a zapaľovacie sviečky. Hoci to nie sú nijako exotické alebo neobvyklé predmety, v našom každodennom živote hrajú dôležitú úlohu. Ľudia každý deň používajú tisícky obyčajných vecí a málokto sa pozastaví nad tým, ako boli vyrobené. Seriál „Ako sa to robí“ predvedie celé výrobné postupy a vznik finálnych výrobkov. Každá epizóda divákov prekvapí aj tým, aké obrovské množstvo obyčajných vecí sa vyrába po celom svete v podnikoch so špičkovou technológiou.
Od piatku 21. novembra o 17:00 hod.

picture
 
Hry s časom  

„Hry s časom“ nám ukážu, ako prekvapujúci a úžasný môže byť náš svet, keď sa na neho pozrieme novým spôsobom. Ako sa správa tvár po údere od preborníka v boxe? Čo sa stane, keď jablko zasiahne guľka? V našom každodennom svete sa denne odohráva množstvo udalostí, ktoré človek so svojimi obmedzenými zmyslami nemôže naplno vnímať - až do tejto chvíle. Televízna stanica Discovery prináša novú sériu seriálu „Hry s časom“, v ktorej vedec a profesor Jeff Lieberman pomocou moderných technológií prezentuje záznamy malých zázrakov, ktoré človek doposiaľ nebol schopný vidieť, vo formáte, aký je ľudské oko schopné vnímať. Tím, ktorý sa na tvorbe seriálu podieľal, použil vysokorýchlostnú fotografiu v úplne všedných situáciách, z ktorých tak urobil predmety krásy a zároveň štúdijný materiál. Napríklad keď si mačka oblizne labku alebo keď otvárame fľašu sektu. Medzi tie najneobvyklejšie záznamy patrí napríklad vodná kvapka dopadajúca na surový plátok kuracieho mäsa.
Od piatku 28. novembra o 21:00 hod.

picture
 
Do neznáma s Joshom Bernsteinom  

Svetový bádateľ Josh Bernstein pri hľadaní a objavovaní poznania precestuje celý svet. Neobjasnené záhady ho primäli k tomu, aby sa vydal na nezabudnuteľnú cestu do neznáma. Žiadne miesto na svete pre neho nie je príliš odľahlé, žiadna kultúra príliš exotická, žiaden cieľ príliš náročný. Cesta Josha zavedie na slávne cvičisko rímskych gladiátorov a do vzdialených kútov bývalého rímske
rímskeho impéria, aby odhalil pravdu o skutočných gladiátoroch. Ďalej sa pokúsi objasniť záhadné zmiznutie obávaných „bojovníkov mračien“, preskúma novú presvedčivú teóriu o Noemovej arche a dokonca sa zamyslí nad kontroverznou teóriou, podľa ktorej život na Zemi vlastne začal na Marse. Každé Joshovo pátranie prináša záblesky nových poznatkov a je skutočne vzrušujúce. Vykročte spolu s Joshom do neznáma, do vzdialených zemí s bohatou kultúrou a históriou.
Od soboty 29. novembra o 14:40 hod.

picture
 
Výroba prototypov  

Chceli ste sa niekedy prejsť na skateboarde alebo zlyžovať náročný horský svah, ale mali ste strach, že sa zabijete? Chceli by ste jazdiť do práce vysokou rýchlosťou, ale nemôžete si dovoliť letecký výcvik alebo lietadlo? Bláznivý tím vynálezcov a technikov spojí svoje sily a odborné znalosti, aby vytvorili nemožné. Títo nekonformní individualisti budú pri výrobe sľubných novátorských prototypov musieť pracovať na pomedzí vedy a fantázie a priebežne riešiť zdanlivo neriešiteľné problémy. Seriál divákov zavedie do sveta špičkových technológií a narýchlo zostavených vynálezov. V každej vzrušujúcej epizóde budeme pri tvorbe a výrobe prístrojov sledovať tím moderátorov: päť vedcov a inžinierov, z ktorých každý prispieva svojou vlastnou špecializáciou a znalosťami z elektroniky a robotiky až po strojné inžinierstvo a dizajn.
Od soboty 29. novembra o 20:00 hod.

picture
 
Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,69
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.