ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Cena ITAPA 2008

19.11.2008 13:25:00 | * q
| Počet zobrazení: 1888x

Medzinárodný kongres ITAPA 2008 pozná víťazov Ceny ITAPA 2008. Víťazom v kategórii Nové služby sa stal projekt Využitie WLAN technológií v podmienkach DFN Košice a v kategórii Zlepšovanie procesov bolo ocenené Vytvorenie dátovej siete zabezpečujúcej spojenie a tok informácií medzi hasičmi z Maďarska a Slovenska. V kategórii Najlepšia prípadová štúdia bola udelená až druhá cena pre projekt Digitálne zastupiteľstvo. Mimoriadnu cenu ITAPA 2008 získalo Národné komunikačné rozhranie Schengenského informačného systému II (NG SIS II). „Rozhodovanie odbornej komisie nebolo ľahké. Každý projekt, ktorý sa podarí uviesť do života, považujeme za úspešný a z tohto pohľadu nie je dôležité, či ide o projekt, ktorý zlepší život občanovi na úrovni obce alebo regiónu, úradníkovi, študentom, profesijnej skupine alebo sa dotýka nás všetkých. Všímame si iniciatívu, kreativitu, objavovanie a využitie možností, ktoré prinášajú informačné technológie a ich uplatnenie v každodennom živote občana,“ povedala riaditeľka súťaže Cena ITAPA 2008 Darina Mrvová. Slávnostné udelenie Ceny ITAPA sa uskutočnilo počas včerajšieho Galavečera kongresu v bratislavskom hoteli Park Inn Danube.

 

Cena ITAPA 2008 – výsledková listina

Kategória I. – Nové služby
V kategórii „Nové služby“ sa hodnotí predovšetkým komplexnejšie, nové a prístupnejšie poskytovanie služby pre verejnú správu a občana.

1. miesto Využitie WLAN technológií v podmienkach DFN Košice.
Cieľovou skupinou tohto projektu sú lekári, detskí pacienti a ich rodičia. Projekt rieši využitie WLAN technológií na lôžkovom oddelení Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach a skvalitňuje liečbu onkologicky chorých pacientov. Prínosom je taktiež zvýšená efektivita práce lekárov s dátami nemocničného IS, prístup k lekárskej dokumentácii od lôžka pacienta a možnosť využívania internetu a internetovej komunikácie detských pacientov priamo z lôžka. Návrh na ocenenie podal MUDr. Juraj Bazár z DFN Košice, ktorá je zároveň aj zadávateľom projektu.

2. miesto: MobilParking
Prihlasovateľ: Ing. Juraj Tóth- konateľ MPay Slovakia s.r.o.

3. miesto: Cena neudelená
Čestné uznanie: Studentlive.sk
Prihlasovateľ: Microsoft Slovakia s.r.o.


Kategória II. – Zlepšovanie procesov
Kategória „Zlepšovanie procesov“ vyslovuje uznanie projektom, ktoré prispievajú k väčšej efektivite už zavedených procesov, resp. k zlepšeniu činnosti inštitúcie a poskytovaniu služieb.

1.miesto: Vytvorenie dátovej siete zabezpečujúcej spojenie a tok informácií medzi hasičmi z Maďarska a Slovenska
Prihlasovateľ: kpt. Ing. Róbert Ambra
Projekt sa zaoberá spoluprácou medzi hasičskými stanicami v Maďarskej republike a hasičskými stanicami v Nitrianskom kraji. Projekt si dal za cieľ vytvoriť on-line komunikáciu, dátový, obrazový aj zvukový prenos informácií medzi jednotlivými hasičskými stanicami a priame pripojenie ďalších záchranných zložiek. Významne prispieva k zjednodušeniu rozhodovania, nasadzovania síl a prostriedkov pri zásahu. Umožňuje modelovanie havarijných situácií s priamou projekciou do mapových podkladov a ich ďalšieho analytického spracovania. Zadávateľom projektu je Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Nitre a do súťaže ho prihlásil kpt. Ing. Róbert Ambra.

2. miesto: Elektronizácia procesov colného konania v colnom a obchodnom prostredí bez dokladov v papierovej forme
Prihlasovateľ: Ing. Jaroslav Petrovský, Colné riaditeľstvo SR

3. miesto: Digitálne zastupiteľstvo
Prihlasovateľ: Ladislav Juza, ICOS ,a.s. Košice

3. miesto: E - Government – Karta klienta
Prihlasovateľ: CORA GEO s.r.o. Martin

Čestné uznanie: Elektronický katalóg služieb MsÚ na internetovom portáli mesta Malacky
Prihlasovateľ: mesto Malacky


Kategória III. – Najlepšia prípadová štúdia
Kategória Ceny ITAPA 2008 „Najlepšia prípadová štúdia“ hodnotí predovšetkým originálnosť riešenia, zrozumiteľnosť a príťažlivosť textového a vizuálneho spracovania riešenia, ako aj informačno-komunikačnú hodnotu prípadovej štúdie.

1. miesto: Cena neudelená

2. miesto: Digitálne zastupiteľstvo
Prihlasovateľ: ICOS, a.s. Košice
Projekt je určený pre vyššie územné celky, magistráty, úrady. Vytvára elektronickú procesnú podporu toku materiálov súvisiacich s prípravou, priebehom a výsledkami zasadaní zastupiteľstiev. Zefektívňuje, zlepšuje, urýchľuje a zjednodušuje procesy s tým súvisiace. Aplikácia ako prvá na Slovensku priniesla pre samosprávu ako aj pre poslancov digitalizáciu procesu prípravy a spracovania výsledkov zastupiteľstva a využíva ju (zatiaľ) takmer 200 zamestnancov úradu Košického samosprávneho kraja (KSK) a 57 poslancov Zastupiteľstva KSK.

3. miesto: Inteligentné elektronické formuláre pre ročné zúčtovanie zdravotného poistenia
Prihlasovateľ: Software602 Slovensko, s.r.o., Bratislava
Čestné uznanie: Biometrické cestovné pasy SR
Prihlasovateľ: Hewlett-Packard Slovakia s.r.o., Bratislava


MIMORIADNA CENA ITAPA 2008
Mimoriadnu cenu ITAPA 2008 získal projekt celospoločenského významu s názvom Národné komunikačné rozhrania Schengenského informačného systému II (NG SIS II). Cena mu bola udelená za mimoriadny odborný a spoločenský prínos, ako aj za symbolické odstránenie hraníc pre občanov Slovenska. Vďaka nemu bola integrácia zdrojových systémov do Schengenského priestoru plne automatizovaná. Projekt spĺňa špecifické požiadavky zadávateľa, ktorým je Ministerstvo vnútra SR a zároveň rešpektuje podmienky a požiadavky EÚ týkajúce sa integrácie na centrálny schengenský IS. Prihlasovateľom je spoločnosť Hewlett-Packard Slovakia s.r.o.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,85
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.