ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

JuniorInternet 2009


O niekoľko dní, 20. a 21. marca 2009 sa v Hoteli Barónka v Bratislave, Mudrochova 2 miestna časť Rača, uskutoční pod záštitou J. E. pána Ivana Gašparoviča, prezidenta Slovenskej republiky, národná súťaž úspešného medzinárodného projektu „JuniorInternet“.

 

Tento projekt pre deti a mládež do 18 rokov, ktorí sa aktívne zaujímajú o Internet je vyhlásený v štyroch krajinách Európy: na Slovensku, v Čechách, v Poľsku a v Maďarsku. Na súťaži sa predstaví množstvo nadaných mladých ľudí, ktorí nevyužívajú Internet iba k zábave, ale aj k tvorivej činnosti. Junior Internet je pre nich jedinečná možnosť prezentovať svoje diela širokej verejnosti, odborníkom, domácim ale aj zahraničným súťažiacim. Projekt je pre súťažiacich už sedem rokov odrazovým mostíkom do sveta úspešných mladých webdesignerov, programátorov, internetových novinárov, projektových manažérov či internetových podnikateľov.
Cieľom projektu je okrem iného motivovať mladých ľudí k väčšiemu využívaniu internetu, podporiť ich kreativitu a profesionálny rast, dať im možnosť prezentovať svoje projekty a nadviazať kontakty s podobne nadanými ľuďmi, účastníkmi z minulých rokov ako aj s odborníkmi z danej oblasti.

picture
picture
 
 
 

Národný koordinátor projektu Junior Internet na Slovensku – Amavet, Asociácia pre mládež, vedu a techniku, vyhlásil na Slovensku v rámci projektu JuniorInternet dve súťaže:
JuniorWeb – súťaž webových stránok či rozsiahlejších internetových projektov, napríklad internetových časopisov, portálov, rôznych webových služieb, osobných stránok, webových stránok na určitú tému a podobne. Na súťaži bude svoje projekty prezentovať najlepších 32 účastníkov.

JuniorDesign - súťaž designov a grafických návrhov
JuniorErb - súťaž webových stránok pre mestá, obce, regióny, turistické miesta či verejnú správu.
JuniorText – súťaž textov na zadané témy týkajúce sa Internetu, pričom hodnotí sa slohový i myšlienkový obsah. Na súťaži bude prezentovať svoje diela najlepších projektov. Tohtoročné téma je: Internet ako výhoda pre znevýhodnených

picture
picture
 
 
 

Víťazi národnej súťaže dostanú okrem hodnotných cien od sponzorov aj možnosť prezentovať svoje projekty na trojdňovej konferencii víťazov, ktorá sa uskutoční v priebehu apríla 2006 v Prahe.
Slávnostné otvorenie podujatia, na ktoré Vás srdečne pozývame je naplánované na piatok, 20. marca 2009 o 12:30.

V prípade záujmu nám prosím potvrďte svoju účasť.

AMAVET - Asociácia pre mládež, vedu a techniku
Žarnovická 7, 831 06 Bratislava, Slovakia
Email: czinegeova@amavet.sk
Tel: +421 2 44 87 36 47
Tel./fax: +421 2 44 87 23 31
Web: http://www.amavet.sk,www.superleto.sk,www.juniorinternet.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.