ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Cena ITAPA 2009


Už po ôsmykrát sa koná súťaž, ktorá je určená pre najúspešnejšie eGovernment projekty štátnej správy, regiónov, miestnych samospráv, ako aj dodávateľov informačných technológií.

 

Projekty možno prihlasovať do 20. septembra 2009 na stránke www.itapa.sk. „V tomto ročníku sme nadviazali spoluprácu s prestížnou európskou súťažou European eGovernment Awards. Chceme pomôcť kvalitným slovenským projektom bojovať o uznanie aj na európskej úrovni,“ avizuje programová riaditeľka medzinárodného kongresu ITAPA Lucia Mušková. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční 3. novembra počas slávnostného Galavečera ITAPA 2009.
Ôsmy ročník súťaže je významný rozšírením spolupráce za hranice Slovenska. ITAPA preto tento rok ponúkne víťazným projektom pomoc a spoluprácu pri prihlasovaní do medzinárodnej súťaže. „Atrakciou vyhlasovania výsledkov Cena ITAPA 2009 počas novembrového kongresu ITAPA bude zverejnenie shortlistu – zoznamu finalistov European eGovernment Awards, z ktorých víťaz bude vyhlásený len dva týždne po slovenskom finále na ministerskej konferencii vo švédskom Malmö.
Do súťaže Cena ITAPA 2009 je možné prihlásiť zrealizované projekty, ktoré uľahčujú občanom a podnikateľom styk s verejnou správou, a ktoré s využitím informačných a komunikačných technológií skvalitňujú činnosť úradov a inštitúcií. V predchádzajúcom ročníku boli ocenené projekty ako využívanie WLAN technológií v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach, MobilParking, Elektronizácia colného konania, Elektronické formuláre pre ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a ďalšie. Súťaží sa v troch kategóriách. V kategórii „Nové služby“ sa hodnotí predovšetkým to, akú novú službu projekt priniesol pre verejnosť, a ako táto služba uľahčí administratívne, či iné povinnosti občanom a podnikateľom. Kategória „Zlepšovanie procesov“ oceňuje tie projekty, ktoré výrazne zmodernizovali a zefektívnili procesy, skvalitnili činnosť inštitúcie alebo poskytovanie konkrétnej služby. V poslednej kategórii „Prípadová štúdia“ sa hodnotí originálnosť spracovania, zrozumiteľnosť, prehľadnosť, vizuálna príťažlivosť a  samozrejme informačná hodnota dokumentu, ktorý popisuje spôsob riešenia konkrétneho projektu. Zmyslom prípadových štúdií je odovzdať skúsenosti všetkým, ktorí chcú zavádzať podobné projekty, aby sa tak vyhli opakovaniu chýb z minulosti.
Elektronický prihlasovací formulár do súťaže Cena ITAPA 2009 sa nachádza na stránke www.itapa.sk. Návrhy posudzuje komisia odborníkov z oblasti informatizácie, verejnej správy, akademickej sféry, komunikácie a žurnalistov. Súťaž organizuje Asociácia APEL v spolupráci s časopisom o znalostnej ekonomike a technológiách eFOCUS a Fakultou informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.