ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

HT Laboratóriá

Laboratórium návrhu a diagnostiky VLSI obvodov

Ilkovičova 3, 812 19 Bratislava

Návrh a simulácia ASIC obvodov využitím štandardných návrhových a simulačných prostriedkov CADENCE a HSPICE. V laboratóriu za posledné obdobie bolo viacero návrhov realizovaných v európskych technologických parkoch ( v rámci členstva Univerzity v EUROPRACTICE ). Časť aktivít v laboratóriu sa venuje implementácii neurónových sietí na čipe a realizácii neuročipov pre aplikácie v robotike, spracovaní obrazcov a v bioaplikáciách. Na pracovisku boli navrhnuté a realizované prvé dva neuročipy na Slovensku. Komplexnosť návrhového pracoviska doplňuje vybavenie pre testovanie navrhnutých obvodov, resp. pre metodiku návrhu obvodov s ohľadom na ich testovateľnosť. V rámci tohto zamerania boli navrhnuté, vyrobené a otestované dva prúdové monitory určené na vstavané testovanie VLSI obvodov meraním prúdovej spotreby. Tieto integrované prúdové senzory boli patentované pre krajiny EÚ a USA. Najnovším predmetom výskumu v laboratóriu je identifikácia defektných obvodov prostredníctvom umelých neurónových sietí a metód číslicového spracovania signálov.
Oblasť praktického využitia: Návrh, analýza, simulácia a optimalizácia analógových a číslicových ASIC obvodov, aplikovanie metód návrhu integrovaných obvodov pre testovateľnosť a ich následné postvýrobné testovanie a diagnostika.


ĎURAČKOVÁ, D., et al.: VLSI implementácie neurónových sietí na čipe (VEGA 6096/99); ĎURAČKOVÁ, D., et al.: VLSI implementácie vybraných architektúr neurónových sietí na čipe (VEGA 9043/02); ĎURAČKOVÁ, D., et al.: Implementácie neurónových sietí na čipe a ich využitie pri spracovaní signálov v bioaplikáciach (VEGA 2046/05); STOPJAKOVÁ, V., et al: Rozvoj metodík a prístrojov neinvazívneho biomedicínskeho monitorovania a analýzy fyziologických a psychofyziologických procesov (VTP1013/2003); STOPJAKOVÁ, V., et al: Stredisko vzdelávania a výskumu nanotechnológií pre rozvoj aplikácií integrovaných obvodov a mikrosystémov (ESF-13120200040), 2005.

Kontakt

Laboratórium návrhu a diagnostiky VLSI obvodov
Ilkovičova 3
812 19 Bratislava
E-mail: daniela.durackova@stuba.sk
Fax: 02/60291 323
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.