ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Odborná literatúra

Časopisy / InformatikaRozličné / PC REVUE 1/2008

picture

PC REVUE 1/2008

 

V januárovom čísle PC REVUE nájdete: Čo nás čaká v roku 2008?; Technológie udávajúce tempo budúceho vývoja; Farebné laserové multifunkcie; Notebooky pre biznis; Grafiky v SLI a CrossFire...


REVUE
Vízie vývoja budúcnosti / Šťastný nový rok 2008
Rok 2008 bude pre viacero oblasti prelomovým obdobím. V tomto článku sa pozrieme na niektoré vízie, ktoré nás v ďalšom období čakajú. Preberieme oblasť mobilných počítačov, ukladania dát, zobrazovacej techniky, navigácie, softvéru a počítačovej zábavy. Procesorom a grafickým kartám sa budeme venovať v samostatnom článku v tomto vydaní PC REVUE.

Vízie: procesory, grafiky, pamäte / Čo očakávame od výrobcov v roku 2008?
Každý rok sa na začiatku pokúšame vyleštiť rok nepoužívanú, prachom zapadnutú krištáľovú guľu, aby sme vám priniesli našu predpoveď – našu víziu celého nasledujúceho roku. V tomto článku nadviažeme na predchádzajúci a pozrieme sa konkrétnejšie na hlavné ťaháky v tomto roku. Sme mierne optimistickí a predpokladáme, že rok 2008 bude ešte novinkovo bohatší než ten predošlý. Vývoj prinesie ešte lepšie a lacnejšie výrobky. Dá sa to vôbec po takom neuveriteľnom páde cien ako v minulom roku?

Letom svetom IT
Do tohto mesiaca sa nám zišlo mnoho zaujímavých technologických správ. Na prvý pohľad sa niektoré možno nezdajú až také dôležité, ale čoskoro budú mať silný dosah na výkon a kvalitu hardvéru.

SSD disky v reálnom nasadení
O SSD (Solid State Disk) diskoch sme už v PC REVUE písali viackrát. Ide o disky, ktoré nemajú žiadne rotujúce platne a ich základom je pamäť typu NAND Flash. Je to podobná pamäť ako v prípade kľúčov USB a iste ste zistili, že kapacita týchto kľúčov rastie veľmi významne, pričom cena klesá. To je aj dôvod, prečo sa objavujú takéto typy diskov a počas tohto roka určite zahrajú svoju rolu.

S notebookom doma i na cestách
Elektronika na cestách je vítaná korisť všetkých zlodejov, preto je dôležité sa voči tejto hrozbe chrániť. Je to však na Slovensku vôbec možné? Ak áno, akým spôsobom? Na tieto otázky nájdete odpovede v našom článku. Objasníme v ňom problematiku poistenia notebooku na cestách.

Bude internet strieborný?
Svet internetu a webových stránok za niekoľko posledných rokov výrazne zmenil, a to najmä vďaka rozširovaniu vysokorýchlostného internetového pripojenia. Tento aspekt upravuje požiadavky na tvorbu webových stránok a sú vyvíjané nové platformy, ktoré sú zamerané na kvalitu, estetiku a efektnosť stránky. Takouto platformou je aj Microsoft Silverlight a v našom článku sa dozviete o ňom viac.

Informačné technológie pre bežný život / Ako na modernizáciu v školách
Prienik informačných technológií do rôznych odvetví závisí od mnohých faktorov. V prípade školstva uvedieme len dva, perspektívnosť, ako najpozitívnejší faktor, a finančnú podvýživenosť, ako faktor najnegatívnejší, ktorý je spolu s nedostatočnou IT gramotnosťou niektorých učiteľov hlavnou brzdou zavádzania moderných technológií priamo do školských tried.

Elektronický podpis
V bežných dokumentoch je nosičom informácie papier. Keď sa poruší (pretrhne, rozstrihne...), hneď to vidieť. Ale čo s digitálnymi dokumentmi? E-mail môžeme kedykoľvek rozdeliť a pripojiť k nemu inú časť (napr. s iným podpisom). Práve elektronický podpis okrem jedinečnosti vydavateľa musí zabezpečiť aj celistvosť dokumentu. Hlavne pri obchodných transakciách je elektronický podpis dôležitý prvok a nedá sa bez neho zaobísť. Na jednej strane sa klient nemôže sťažovať, že faktúru či iný e-dokument nepodpísal on (jeho identifikačný odtlačok prsta pre daný dokument tvorí výslednú sumu funkciou hash), že ho poslal v danom čase a podpísaný dokument hovorí niečo iné (časová pečiatka). Elektronický podpis zároveň dosvedčí, že si ju prečíta len dotyčný adresát. A tretia osoba doloží, že adresát (napr. vybraná banka) je naozaj bankou a má platný certifikát, overený akreditovanou CA vyplývajúcou zo zákona.

Ako sa vyrábajú telefóny?
Ako jediní zástupcovia slovenských médií sme mali možnosť prehliadnuť si továreň Siemens Home and Office Communicaton Devices, ktorá sa zaoberá navrhovaním, vývojom, výrobou a distribúciou radu výrobkov Siemens Gigaset v nemeckom Bocholte. Vyrábajú sa tu bezdrôtové telefóny, zariadenia pre domáce médiá a širokopásmové výrobky a služby, ktoré umožňujú integrované komunikačné riešenia pre operátorov a koncových spotrebiteľov. Továreň pokrýva drvivú väčšinu produkcie tejto značky a vyrobené modely sú distribuované do celej Európy a Ázie.

HARDVÉROVÉ RECENZIE
Megatest: Zdvojnásobte grafický výkon: SLI a CrossFire; Megatest: Notebooky pre biznis; Test: 24- a 26-palcové monitory / Pracovná plocha veľkých rozmerov; Test: Farebné laserové multifunkčné zariadenia; Test: Navigátory GPS na prelome rokov; Test: Počítačová myš na každý deň; Integrovaná zvukovka verzus samostatná karta? / ASUS Xonar D2; Novoročné notebookové novinky / Z každého rožka troška; Exkluzívne novinky / Slúchadlá pre hráčov a fajnšmekrov zvuku; Dlhodobý test notebooku; Prezentácia za príjemnú cenu / Projektor Toshiba xd2000; Aj do nepriaznivých svetelných podmienok / Projektor BenQ SP831; HP Pavilion dv6690 / Multimediálne centrum do domácnosti; Smartphone alebo PDA? / Vyberte si; Test optických mechaník a médií / Externé DVD napaľovačky; Skutočný pokrok medzi zdrojmi / Gigabyte ODIN GT; Ide to aj lacno a potichu / NVIDIA GeForce 7150

SOFTVÉROVÉ RECENZIE
Softvér na mesiac január; PC REVUE VIRUS LAB; Základ úspechu – Service Pack; Upravte si titulky k filmom / Programy na tvorbu a editáciu titulkov aj ZADARMO; Čítame správy RSS ZADARMO; Vytvárame PDF Nova / PDF Professional Server 5; Analyzujte dáta na disku / O&O DiskStat 1.0 Professional; Prehľad vývoja a možností Windows Media Player; Prekladový slovník PC Translator 2007; Používame Zoner Photo Studio 10; Tretí rozmer dokumentov / PDF Adobe Acrobat 3D 8; Ako na databázy / MySQL v Linuxe; Najúspešnejšia hra pre Xbox / Halo 3; DU Meter v4.0

INTERNET
Potulky svetom WWW; Test: Ukladajte veľké súbory zadarmo; Cestovanie (nielen) po Slovensku; Webová stránka za 5 minút...; Spory o názvy domén

SERVIS
Počítač (nielen) pre úplných začiatočníkov; Seriál: Nebojte sa počítačových sietí, 6. časť; Slovníček pojmov vo výpočtovej technike; Recenzie kníh; Seriál: Zaujímavé aplikácie pre PDA; Open Park / Susedské audiovízie

Kompletný obsah DVD prílohy nájdete tu: http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=51869

  • Počet strán: 128
  • Vydal: Digital Visions
  • Rok vydania: 2008
  • Formát: A4
  • Cena: 119 Sk

Kontakt

Recenzie o publikácií:

Žiadne súvisiace položky
 
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.